Відколи існують стіни, люди малюють на них, а римляни скрізь зображали насильство.
В давньоримському місті Помпеях, що досі знаходиться в Італії, знайшли графіті, які свідчать про жорстокість. Причому, дитячу. Таким чином, вчені дійшли висновку, що римляни були схильними до насильства з юних років. Серед руїн Помпеїв знайщли стародавні графіті із зображенням бою гладіаторів. Археологи, які працюють над проектом, вважають, що ці каракулі дають уявлення про спосіб мислення давніх римлян та їхні часто криваві звичаї, пише IFLScience.
Вугільні малюнки нещодавно виявилиі серед залишків Колонадного будинку Другої Таємної Вечері в Археологічному парку Помпеї на півдні Італії. Дослідники кажуть, що малюнки були створені дітьми, ймовірно, у віці від 5 до 7 років. Цю думку підтверджує знахідка маленької руки, намальованої вугіллям на стіні.
Ці графіті свідчать про те, що давньоримські діти відвідували амфітеатри, щоб подивитися криваві видовища насильства - і, ймовірно, були добре знайомі з диким способом життя в стародавньому світі. Видається правомірною гіпотеза, заснована на літературних свідченнях, що діти були присутні під час цих катувань.
"Те, що ми бачимо, є прямим свідченням зустрічі між дитячою душею - дуже сприйнятливою і повною уяви - і жорстокими розвагами того часу, які, крім гладіаторських ігор і полювання з тваринами, включали також інсценування страт злочинців і рабів", - пояснили вчені.
Вони навіть припускають, що таке раннє знайомство з жорстокістю могло глибоко впливати на все в римському суспільстві. Діти виростали такими ж жорстокими, як і ті, хто їх виховував.
Кілька нещодавніх досліджень підкреслили зв'язок між раннім впливом жорстоких зображень і фільмів та високим рівнем агресії в підлітковому і дорослому віці. Можливо, одного дня ми зможемо зрозуміти, наскільки сильно ці явища вплинули на римське суспільство дві тисячі років тому, і продовжують впливати досі.
Разом з малюнками, нещодавні розкопки виявили останки чоловіка і жінки в Будинку художників за роботою. Ця вілла отримала свою назву через те, що була заповнена горщиками з фарбою та мисками для змішування. Так, ніби команда робітників була змушена тікати з будинку, коли сталася сумнозвісна катастрофа - виверження вулкана Везувія.
"Все більше і більше Помпеї доводять, що вони є надзвичайною скарбницею", - зазначив днями міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано.
Помпеї були зруйновані у 79 році нашої ери, трагедія забрала життя тисяч людей у місті та прилеглих поселеннях Геркуланум, Оплонтіс і Стабії. Виверження засипало Помпеї та навколишні міста попелом та іншим вулканічним сміттям висотою понад 6 метрів. Це зберегло поселення на століття, надаючи сучасним дослідникам неймовірно чітке уявлення про повсякденне життя Стародавнього Риму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.