З незапам'ятних часів люди намагалися розробити методи управління гнівом: записуйте свої думки та спалюйте їх.
Всім українцям нині відоме почуття гніву, що переповнює до країв. Від моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого понад два роки, наші оборонці тримають рубежі, проте країна-агресорка продовжує розбивати українську інфраструктуру з неба. В таких умовах легко "закипіти", однак виплескувати негативні емоції на оточуючих - ідея не накраща. Тож, як бути, щоб справитись зі своїми почуттями і не завдати собі чи іншим додаткової шкоди, - Інформатор шукав вихід.
Записування негативних емоцій на папері та викидання записів про те, що вас сильно бісить у відро для сміття зможе позбавити від гнівних почуттів. Такого висновку дійшли вчені під час чергово дослідження, йдеться в матеріалі The Guardian.
У Стародавньому Римі філософ-стоїк Сенека вважав, що "мій гнів, швидше за все, завдасть мені більше шкоди, ніж твоя провина", і пропонував поради щодо його уникнення у своїй праці "Про гнів" ("De Ira"). Більш сучасні методи включають тренування на боксерській груші або велотренажері. Але, згідно з дослідженнями, більш ефективним - і доступним - способом декомпресії може бути скромний подрібнювач паперу.
Дослідження, проведене в Японії, показало, що якщо записати свою реакцію на негативний інцидент на аркуші паперу, а потім подрібнити його, або зім'яти в кульку і викинути у смітник, разом з ним можна позбутися й поганих емоцій та гніву.
"Ми очікували, що наш метод певною мірою пригнічуватиме гнів. Однак ми були вражені тим, що гнів пішов майже повністю", - зазналися вчені.
П'ятдесят студентів-учасників попросили записати короткі думки про те, що їх хвилює, на папірцях. Потім їх спеціально низько оцінювали за рівнем інтелекту, зацікавленості й дружелюбності. В учасників експерименту навмисно провокували відчуття образи.
Далі роздратовані учасники записували свої гнівні думки щодо негативних відгуків на аркуші паперу. Одну групу попросили або згорнути папір і викинути його у смітник, або зберегти в папці на столі. Другій групі сказали подрібнити папір або покласти його в пластикову коробку.
Рівень гніву людей, які викинули папір у смітник або подрібнили його, повернувся до початкового стану, тоді як у тих, хто зберіг папірець, загальний рівень гніву лише трохи знизився. Дослідники зрозуміли, що "значення утилізації відіграє вирішальну роль" у зменшенні гніву.
"Цю техніку можна застосовувати миттєво, описуючи джерело гніву: ви берете записку, а потім викидаєте її", - пояснили простий алгоритм науковці.
Дослідження японських вчених ґрунтується на вивченні зв'язку між письмовим словом і зменшенням гніву, а також на взаємодії людини з предметами й тому, як цей процес може контролювати наш настрій. Наприклад, ті, хто хоче помститися колишньому партнеру, можуть спалювати листи або знищувати подарунки.
Дослідники вважають, що результати роботи подрібнювача паперу пов'язані з феноменом "зворотного магічного зараження" - вірою в те, що дії, вчинені над об'єктом, пов'язаним з людиною, можуть вплинути на саму людину. У цьому випадку позбавлення від негативного предмета, скажімо, папірця, призводить до того, що початкова емоція також зникає. Це зворотний бік "магічного зараження" - віри в те, що "сутність" людини може передаватися через її фізичні речі.
Що ж, не дивно, що саме японці зробили таке відкриття, адже в японській культурі давно знають, як боротися з гнівом. Хакідасісара - це щорічний фестиваль, під час якого люди розбивають маленькі диски із зображенням того, що їх дратує. Візуалізації гніву ніби відокремлює його від того, хто відчуває негативні емоції, і людині стає легше - вона більше не є заручником поганих емоцій. Спробуйте і ви, мусить спрацювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.