Яке сьогодні, 3 вересня, свято: День міста Шостка та бюстгальтера

В цей день народилися українська співачка Ольга Лукачова та американський актор Чарлі Шин - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 3 вересня, свято: День міста Шостка та бюстгальтера
А ще 3 вересня День хмарочоса та відкриття унікальності ДНК

У вівторок, 3 вересня, українці відзначають День міста Шостка, а православна церква шанує пам'ять святої Євфимії ВсехвальноїІменини сьогодні святкують Олексій, Віктор, Григорій, Дорофей, Йосип, Людмила, Сергій.

3 вересня - яке сьогодні церковне свято

Жінки в це народне свято заготовляли капусту на зиму, готували з неї різноманітні страви та влаштовували «капустяні вечірки», на які запрошували подруг і кумів
Жінки в це народне свято заготовляли капусту на зиму, готували з неї різноманітні страви та влаштовували "капустяні вечірки", на які запрошували подруг і кумів

3 вересня в церковному календарі - день пам'яті святої Євфимії Всехвальної. Походила жінка з християнської родини. Якось правитель міста, який був язичником і проводив гоніння за християнами, наказав усім жителям зібратися на площі, щоб відсвяткувати свято бога Марса. А місцева християнська громада якраз проводила своє богослужіння. За це її членів одразу заарештували, а потім відправили на суд імператору. Правитель залишив тільки молоду Євфимію, яку вирішив спокусити.

Але дівчина щоразу відкидала всі пропозиції правителя, за що її піддали тортурам. Однак Господь захистив її тіло. Тоді кинули Євфимію до диких звірів, але ті стали лизати їй руки. Раптом почувся з небес голос, який закликав мученицю до себе. Тут же померла Євфимія. Водночас у місті стався сильний землетрус і всі язичницькі храми були зруйновані.

Наші пращури в народне свято 3 вересня стригли овечок і виготовляли одяг та валянки з вовни. Надлишок речей продавали на ярмарках, які традиційно проводилися щоосені.

3 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Шостка є самим північним містом України серед міст обласного підпорядкування
Шостка є самим північним містом України серед міст обласного підпорядкування

Щороку 3 вересня відзначає свій День міста Шостка. Датою народження поселення вважається 1739 рік (рік введення в дію Шосткинського порохового заводу, навколо якого розвинулось місто), традиційно відмічається як День міста 3 вересня.

Надзвичайно цікавим стало встановлення того факту, що гени жителів Японії майже на 100 % збігаються з генами одного із племен Центральної Америки
Надзвичайно цікавим стало встановлення того факту, що гени жителів Японії майже на 100 % збігаються з генами одного із племен Центральної Америки

Відкриття молекули ДНК було зроблено зовсім нещодавно. 1953 року її існування було передбачено двома вченими - Френсісом Кріком та Джеймсом Уортсоном. Проте унікальність та неповторність цієї спіральної структури значно пізніше зміг відкрити Алек Джеффріс, а саме - 3 вересня 1984 року. З того часу у світі щороку цього дня відзначається День відкриття унікальності ДНК.

Це відкриття мало дійсно світове значення. Воно вивело генетику та криміналістику на якісно новий рівень. Також із відкриттям започаткувалась така галузь, як генетична дактилоскопія, а за допомогою генетичних відбитків стало можливим визначення батьківства, причетності до злочину, допомога у виправленні судових помилок, через які невинні люди потрапляли за ґрати. Для визначення особи людини достатньо однієї волосини, краплі крові чи слини. 

Відкриття унікальності ДНК також дозволило зробити прорив в історичних дослідженнях. За допомогою ДНК-аналізу вчені мають змогу досліджувати походження цілих народів. 

Подальші дослідження ДНК дають велику перспективу в медицині. Якщо вдало внести зміни у генетику людини, то можливо повністю позбавити людство від генетичних захворювань, раку тощо.

Згідно з європейськими стандартами, які також діють в Україні, споруди висотою від 25 поверхів прийнято називати висотками
Згідно з європейськими стандартами, які також діють в Україні, споруди висотою від 25 поверхів прийнято називати висотками

Хмарочоси стали досить звичним явищем у наш час, а День хмарочоса, який відзначається міжнародною спільнотою 3 вересня - це чудова нагода дати достойну оцінку архітектурним дивам та справжнім подвигам сучасної інженерної справи. Хмарочоси прикрашають великі міста своєю сміливою присутністю і визначають горизонти могутніми будівлями, які буквально ніби "чешуть" небо. Але ці будівлі-велетні існують лише близько 130 років. У переповнених міських районах, де відчувається брак земельного простору, залишається будувати лише вгору, перетворюючи невеликий клаптик землі на 40 і більше поверхів потенційної житлової площі. До Дня хмарочоса ви маєте змогу відвідати місця з цими дивовижними будівлями у своєму місті. Якщо ж ви мешкаєте в маленькому населеному пункті, то обов’язково в цей день відвідайте найближче місто з могутніми спорудами.

Історично склалося так, що люди завжди прагнули «догори». Починаючи з єгипетських пірамідам і закінчуючи незліченною кількістю сучасних хмарочосів. Архітектори завжди намагалися побудувати щось насправді вражаюче.

Під терміном "хмарочос" розуміють високу споруду мінімальною висотою 150 м. Хоча висота не є незмінним та єдиним критерієм. Велике значення має зовнішній вигляд будівлі, а також метод її зведення. До прикладу, у 80-х роках 19 століття до цієї категорії відносили споруди, зведені за сталево-каркасною технологією будівництва. Також, якщо в окремій місцевості найбільший будинок має 14 поверхів, його нерідко називають хмарочосом. 

Під час Першої світової війни американське військове командування звернулося до жінок із закликом відмовитись від корсетів, які тоді мали багато металевих вставок. Це допомогло заощадити 28 тисяч тонн металу, якого його вистачило на будівництво двох військових кораблів
Під час Першої світової війни американське військове командування звернулося до жінок із закликом відмовитись від корсетів, які тоді мали багато металевих вставок і це допомогло заощадити 28 тисяч тонн металу, якого його вистачило на будівництво двох військових кораблів

Життя сучасних жінок важко уявити без бюстгальтера. Тому щороку 3 вересня світ відзначає день його створення - День народження бюстгальтера. Саме цього дня, 3 вересня 1914 року американська винахідниця Карес Кросбі (Мері Фелпс Джейкоб) отримала патент на свій винахід. Це була конструкція із носових хустин і кольорових стрічок. Усі жінки до цього часу користувалися жорсткими корсетами. Чоловік винахідниці, який тоді працював у фірмі, що виготовляла корсети, запропонував своєму керівництву винахід дружини, і ті викупили патент за 1500 доларів.

У 20-ті роки XX ст. бюстгальтери шили із корсетних тканин. На початку 30-х років Іда Розенталь разом зі своїм чоловіком започаткувала у США виробництво бюстгальтерів з чашечками різного розміру та еластичними бретельками. 1932 року форму чашечок було змінено, а у 1935 в чашечки почали вставляти спеціальні подушечки, що додають грудям пишності. Тоді ж ввели класифікацію розмірів - від A до D. З винаходом нейлону у 1938 році бюстгальтери почали виробляти також із синтетичних матеріалів.

Назва "бюстгальтер" з’явилася раніше самого винаходу - у 1905 році в журналі Vogue і дослівно означало "підтримка". Розмовна назва "ліфчик", що є зменшеною формою "ліфу для бюсту", з’явилася дещо пізніше і використовується донині.

Хто народився 3 вересня

3 вересня 1950 р. - Євген Васильович Паперний - український актор театру, кіно, озвучування і дубляжу. Серіали: "Клятва лікаря", "Дім, який", "Виноград", "Пелена" та ін.

Євген Васильович Паперний
Євген Васильович Паперний

3 вересня 1953 р. - Жан-П'єр Жене - французький кінорежисер і сценарист. Фільми: "Делікатеси", спільно з Марком Каро, "Місто загублених дітей", "Чужий: Воскресіння" та ін.

Жан-П'єр Жене
Жан-П'єр Жене

3 вересня 1965 р. - Карлос Ірвін Естевес, більш відомий як Чарлі Шин - американський актор, сценарист, молодший син актора Мартіна Шина. На початку кар'єри він з'явився у фільмах "Взвод", "Дух помсти" і "Волл-стріт".

Карлос Ірвін Естевес
Карлос Ірвін Естевес

3 вересня 1987 р. - Ольга Михайлівна Лукачова - українська співачка, учасниця популярних джазових проєктів, лідер і вокалістка авторського проєкту VOLGA: FUNK, екс-вокалістка MARU.

Ольга Михайлівна Лукачова
Ольга Михайлівна Лукачова

3 вересня 2003 р. - Джек Ділан Грейзер - американський актор. Джек Ділан Грейзер виконав одну з головних ролей Едді Каспбрака в екранізаціях 2017 і 2019 років роману Стівена Кінга "Воно". Джек також знявся в комедійному серіалі CBS "Я, знову я і знову я" і втілив образи Фредді Фрімана в адаптації DC Comics "Шазам!" і Фрейзера Вілсона в підлітковому драматичному серіалі HBO-Sky Atlantic "Ми ті, хто ми є".

Джек Ділан Грейзер
Джек Ділан Грейзер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube