Загалом люди створили понад 400 сучасних порід собак
Лабрадудлі, пуглі, кавудлі, кавапу, кокапу, коргі, доргі (останні дві породи обожнювала королева Єлизавета II) - сьогодні спостерігається вибух дизайнерських помісей собачих порід. Але секрет їхньої популярності не тільки й навіть не стільки в їхній незвичності чи моді. Побутує думка, що змішані породи собак здоровіші за племінні породи. Відповідно до цієї теорії, дизайнерські собаки-метиси відрізняються більшою генетичною різноманітністю, тому менш схильні до проблем зі здоров’ям, характерних для чистокровних собак. Тож, нове дослідження спробувало встановити, чи справді собаки змішаних порід здоровіші за чистокровних, пише ScienceAlert.
Дослідження Королівського ветеринарного коледжу включало опитування близько 9,4 тисяч власників собак. Автори перевірили припущення, що дизайнерські помісі нібито мають менше шансів захворіти порівняно з породами - прабатьками. Науковці зосередились на трьох поширених метисах пуделів: лабрадудлі, кокапу та кавапу. Вони виявили, що ті не більш чи менш здорові, ніж їхні чистопородні побратими.
Вони порівняли шанси на 57 найпоширеніших розладів здоров’я в трьох дизайнерських схрещуваннях з кожною з їхніх порід - засновників. Всього було проведено 342 порівняння. Поширені проблеми зі здоров’ям включали інфекції очей і вух, діарею та розрив хрестоподібних зв’язок.
Собаки породи пудель і собаки аналогічної породи - засновника мали спільні показники здоров’я у 87% випадків. Метиси частіше відчували невелику кількість розладів - 7%. Загалом, не було переконливих доказів так званої гібридної сили у цих помісей пуделів. Також не було жодних доказів того, що породисті собаки були значно здоровішими, ніж дизайнерські метиси.
Автори дійшли висновку, що майбутні власники собак, які цікавляться, яку собаку купити, повинні враховувати інші фактори, такі як умови розведення, темперамент і генетика. А також особливості порід. Наприклад, собаки з плоскою мордою, такі як мопси та французькі бульдоги, можуть відчувати задишку та проблеми зі шкірою та очима.
Зрозуміло, що, шукаючи ідеального собачого компаньйона, ми хочемо, щоб він був здоровим, довгоживучим, бадьорим і грайливим. А ще здорова собака означає менше рахунків від ветеринара. Тварина довше живе – це більше часу, проведеного разом, а щасливе життя з нами означає менше стресу та кращу атмосферу для всіх в родині.
Тож, звісно, ви можете поцікавитись у заводчика, чи може мати цуценя певні успадковані проблеми, але, враховуючи, що особливої різниці між генетичним здоров'ям метисів та чистокровок не виявили, обирайте за покликом серця!
Більшість собак, які живуть сьогодні, не були розведені під контролем людини. Попри це, приблизно за 200 років люди створили понад 400 сучасних порід собак, кожна зі своєю зовнішністю та темпераментом. Деякі популярні породи собак, такі як золотистий ретривер, мають історію походження змішаних порід. Однак багато з них є племінними собаками, виведеними з обмеженого генофонду. З часом брак генетичного різноманіття серед чистокровок призвів до серйозних проблем з їхнім здоров'ям.
Щоб подолати ці проблеми, деякі заводчики звернулися до ауткросингу - навмисного спаровування двох собак різних порід. Мета полягає в тому, щоб зменшити успадковані фізичні або поведінкові проблеми - для народження здоровіших цуценят. Прагнення полягає в тому, щоб нащадки виявилися міцнішими, ніж їхні батьки. Цей феномен отримав назву "гібридна сила". Це призвело до зростання кількості дизайнерських помісей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.