Північнокорейські повітряні кулі з фекаліями є останнім прикладом використання гною чи людських відходів у конфлікті
Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям через міжкорейський кордон, як помста Південній Кореї за поширення листівок, щоб заохотити громадян до повстання проти диктаторського режиму. Серед "подарунків" були платискові пляшки, батареї, обрізки взуття та навіть гній. Сміття зібрали для детального аналізу.
Північна Корея скинула щонайменше 260 повітряних куль зі сміттям на півдні країни, що спонукало владу попередити своїх мешканців залишатися вдома, пише BBC. Військові Південної Кореї також застерігають громадськість від дотику до білих повітряних куль та прикріплених до них пластикових пакетів, оскільки вони містять "брудні відходи та сміття". Такі кулі були виявлені у восьми з дев'яти провінцій Південної Кореї та зараз досліджуються.
Нещодавній інцидент стався через кілька днів після того, як Північна Корея заявила, що вживе заходів у відповідь проти "частого розкидання листівок та іншого сміття" в прикордонних районах активістами на півдні.
"Кучки макулатури та сміття скоро будуть розкидані по прикордонних районах і всередині Південної Кореї, і вона на власному досвіді відчує, скільки зусиль потрібно, щоб їх прибрати", - заявив віце-міністр оборони Північної Кореї Кім Кан Ір.
Як повідомляється, пізно ввечері у вівторок жителі, які мешкають на північ від столиці Півдня Сеула та у прикордонному регіоні, отримали текстові повідомлення від влади своєї провінції з проханням "утримуватися від активного відпочинку". Їх також попросили подати заяву до найближчої військової бази чи поліцейської дільниці, якщо вони помітять "невідомий об'єкт".
На фотографіях, опублікованих у соціальних мережах, видно пакети, прикріплені мотузкою до білих напівпрозорих повітряних куль, в яких, крім іншого, знаходиться туалетний папір, темний ґрунт та батареї.
Військові Південної Кореї засудили цей акт як "явне порушення міжнародного права".
"Це серйозно загрожує безпеці нашого народу. Північна Корея несе повну відповідальність за те, що відбувається через повітряні кулі, і ми суворо попереджаємо Північну Корею негайно припинити цю нелюдську та грубу акцію", - заявили військові.
На додаток до антипхеньянської пропаганди, активісти в Південній Кореї запускають повітряні кулі, що перевозять, серед іншого, готівку, заборонений медіа-контент і навіть шоколадні пироги - південнокорейську закуску, заборонену на Півночі. Так, група активістів з Південної Кореї заявила, що цього місяця відправила через кордон 20 повітряних куль з антипхеньянськими листівками та USB-накопичувачами з корейською поп-музикою та музичними кліпами.
Також була ситуація, коли Північна Корея запустила на південь повітряні кулі, які атакували лідерів Сеула. Повідомляється, що під час одного з таких запусків у 2016 році на повітряних кулях були туалетний папір, недопалки та сміття. Поліція Сеула назвала їх "небезпечними біохімічними речовинами".
Випадок з використанням фекалій Північною Кореєю не перший у конфліктах чи акціях протесту, пише The Guardian.
Вважається, що використання какашок у війні почалося ще в п'ятому столітті до н. е. Скіфи, що жили на території, яка тягнеться через Центральну Азію, використовували стріли, змочені рідиною, приготовленою із суміші зміїної отрути, людської крові та гною або людських фекалій. Отрута, що потрапила в колоту рану, ймовірно, викликала б шок або гангрену.
Кхук Кхі Кай, також відома як в'язниця для курячих послідів, була побудована французькими окупантами в Таїланді в 1893 для ув'язнення бійців тайського опору. В'язниця шириною всього 4,4 метра і висотою 7 метрів була увінчана курником, з якого на ув'язнених, які перебували внизу, падав гній.
Палиці Пунджі - різновид мін-пасток, що використовувалися В'єтконгом під час війни у В'єтнамі. Палички, часто були зроблені із заточеного дерева чи бамбука, котрі іноді покриті отрутою тварин, рослин чи фекаліями, ховалися, інколи ж поміщалися в ями у місцях, через які могли пройти ворожі війська, чи під час підготовки до засідки. Більшість солдатів, поранених палицями пунджі, не брали участь у бою приблизно стільки ж часу, скільки солдати, які лікуються від легких вогнепальних поранень.
У 2009 році в Росії було запатентовано винахід для солдатів, яким необхідно утилізувати свої відходи, перебуваючи у закритих транспортних засобах під час бою. Ідея полягала у укладанні відходів із вибухівкою до артилерійських снарядів.
"Пістолет, заряджений спеціальним снарядом, націлюється на зону безпеки або на противника", - йдеться в патенті.
Це була не зовсім війна, як випливає з назви, а протест. У 2013 році жителі Кейптауна, Південна Африка, протестували проти того, що місцевий уряд не вживає достатніх заходів для забезпечення належних санітарних умов у селищах. Влада надала переносні туалети, а не постійні туалети зі змивом. Тому протестувальники вирішили використати людські відходи з туалетів, щоб донести свою точку зору, і, за словами одного дослідника, "буквально перенесли сморід з нетрів до центрів політичної та економічної влади Кейптауна".
Протестувальники викидали мішки зі сміттям до урядових установ, а неочищені стічні води кидали у тодішнього лідера опозиції Хелен Зілле. Протестувальники також скинули відра з людськими відходами у міжнародному аеропорту Кейптауна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.