Яке сьогодні, 19 липня, свято: День висунь свого язика та тренера в Україні

В цей день народилися український співак Влад Дарвін та британський актор Бенедикт Камбербетч - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 19 липня

колаж
А ще 19 липня День нових друзів та пиріжків із малиновим варенням

У п'ятницю, 19 липня, в Україні відзначають День тренера, а православна церква шанує пам'ять преподобної Макрини Каппадокійської, яка жила в IV столітті н.е. Іменини сьогодні святкують Григорій, Дмитро, Митрофан, Роман, Серафим, Степан, Тихон, Євгенія, Милиця.

19 липня - яке сьогодні церковне свято

У святої Макрини можна попросити здоров'я собі та близьким, помолитися про благополуччя в домі, щастя в сімейному житті та швидке настання миру
У святої Макрини можна попросити здоров'я собі та близьким, помолитися про благополуччя в домі, щастя в сімейному житті та швидке настання миру

Цього дня народного календаря православні вшановують пам'ять преподобної Макрини Каппадокійської, яка жила в IV столітті н.е. Бувши ще зовсім юною, Макрина дала обітницю безшлюбності. Через кілька років, разом із матір'ю, вона прийняла чернечий постриг, і вони оселилися на березі річки Ірис, щоб ніхто їх не відволікав від молитов і праць. Через деякий час, почувши про Макрину та її матір Емілію, до них почали приходити жінки, які бажали присвятити своє життя служінню.

Легенда свідчить, коли дівчина захворіла, вона не допустила до себе лікаря, довіривши своє життя Всевишньому. І коли багато жінок уже зневірилися, Макрина одужала і була винагороджена за силу віри даром творити чудеса, зокрема й викликати дощ.

Цього дня слід зайнятися прибиранням у будинку. За старих часів йшли в ліс по гриби, займалися прибиранням вівса. За прикметами, якщо цього дня приб'ється кіт, особливо рудий, його потрібно нагодувати і залишити або знайти йому сім'ю, проганяти не можна - проженеш благополуччя і достаток. 

19 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День тренера - це чудова можливість висловити подяку та визнання тим, хто присвятив своє життя спорту та фізичному вихованню
День тренера - це чудова можливість висловити подяку та визнання тим, хто присвятив своє життя спорту та фізичному вихованню

День тренера в Україні відзначається щорічно 19 липня. Це свято спорту та наставництва, свято фізичної культури, виховання й педагогіки. Це професійне свято фахівців сфери фізичної культури і спорту, які ведуть навчально-тренувальну роботу, направлену на виховання та підготовку спортсменів. Ідея цього професійного спортивного свята з’явилася в 1999 році. Однак офіційно День тренера було визнано лише в 2021 році, коли 24 Президент України підписав відповідний указ.

Дата 19 липня була обрана не випадково, адже саме цього дня в 1996 році Україна вперше взяла участь в Олімпійських змаганнях як незалежна держава. Неофіційною датою відзначення Дня тренера в Україні було 30 жовтня. Ця подія також популярна у світі спорту та фізичного виховання.

Тренери відіграють важливу роль у формуванні спортивного потенціалу країни, здійснюють важливу виховну та оздоровчу роботу з дітьми та молоддю. Вони не лише навчають спортсменів техніці та тактиці змагань, але й виховують в них волю до перемоги, дисципліну, витривалість та інші якості, які необхідні для досягнення високих результатів. Саме завдяки наполегливій та професійній роботі тренерів українські спортсмени регулярно здобувають нагороди на міжнародних змаганнях і прославляють Україну своїми досягненнями.

Цього дня можна організувати святкові спортивні заходи або присвячені спорту та здоровому способу життя, провести спортивні змагання або майстер-класи від відомих тренерів та спортсменів. Ця свято не лише тренерів, а й їх вихованців! Також це чудова нагода для того, щоб привітати свого тренера, подякувати йому за його роботу, наставництво та підтримку.

Сьогодні День нових друзів має за мету залучення людства до спілкування та заведення нових знайомств, веденню активного соціального життя
Сьогодні День нових друзів має за мету залучення людства до спілкування та заведення нових знайомств, веденню активного соціального життя

19 липня кожного року відзначається День нових друзів. Така позитивна подія святкується аж тричі на рік (також 19 жовтня та 19 січня). Свято започатковано американською компанією з виробництва листівок Hallmark Cards з метою підвищення продажу власної продукції у 1920-х роках. Тоді ідею Дня нових друзів сприйняли погано, але зараз подія набирає обертів, розповсюджуючи світом концепцію дружності людей.

Походження Дня "Висунь язика" оповите таємницею
Походження Дня "Висунь язика" оповите таємницею

У США -19 липня День "висунь свого язика". Неясно, чи мав намір анонімний винахідник цього вигаданого свята зробити його днем, коли люди висовуватимуть язики перед кожним зустрічним, або ж відвідають лікаря з метою загального обстеження. Також, можливо, що свято було створено для того, щоб спонукати людей кинути виклик випадковостям і спробувати зробити те, що їм важко зробити.

Язик - це важливий орган тіла, який допомагає нам їсти, говорити, цілуватися і визначати смак їжі. Вона також може слугувати засобом вираження наших емоцій і почуттів. У різних культурах жест "показати язик" може нести різний сенс: від привітання до образи.

Головна мета нової гастрономічної дати - звісно ж, принести радість, створити гарний настрій і побалувати себе смачненьким
Головна мета цієї гастрономічної дати - звісно ж, принести радість, створити гарний настрій і побалувати себе смачненьким

19 липня відзначається дивовижне і смачне свято - День пиріжків із малиновим варенням. А оскільки це свято припадає на розпал літнього сезону, коли малина встигає буквально в кожному саду, то взяти участь у ньому можуть усі охочі і без особливих зусиль.

Безсумнівно, цього дня особливо цінуються власноруч приготовані пиріжки, а тим паче з начинкою зі свого домашнього малинового варення. Але, якщо немає такої можливості або навичок, то можна навідатися в гості до бабусі, мами або подружки, щоб взяти участь у приготуванні "винуватця свята". Або, в крайньому разі, купити його в кулінарії чи пекарні дорогою додому.

Вважалося, що малина сприяє зміцненню і збереженню шлюбу, листя малини оберігає від пристріту вагітних жінок, до того ж шанували її смак і корисні якості. Малину використовували як цілющий засіб проти застуд, для підвищення імунітету та боротьби зі старінням. І досі ця ягода улюблена і широко використовується в кулінарії та медицині. Її заготовляють про запас найрізноманітнішими способами, зокрема й варять варення.

Хто народився 19 липня

19 липня 1976 р. - Бенедикт Тімоті Карлтон Камбербетч - британський актор. Найвідоміший за ролями Шерлока Холмса в серіалі BBC "Шерлок" (2010-2017), Хана Нуньєна Сінгха у фантастичному фільмі "Стартрек: Відплата" (2013), математика Алана Тюрінга в історичній драмі "Гра в імітацію" (2014).

Бенедикт Тімоті Карлтон Камбербетч
Бенедикт Тімоті Карлтон Камбербетч

19 липня 1982 р. - Джаред Трістан Падалекі - американський актор, популярність йому принесли ролі в телесеріалах "Дівчатка Ґілмор" і "Надприродне".

Джаред Трістан Падалекі
Джаред Трістан Падалекі

19 липня 1986 р. - Влад Дарвін (справжнє ім'я Владислав Приходько) - український співак, автор пісень, продюсер. Учасник популярного телевізійного шоу "Фабрика зірок 2" (2008).

Влад Дарвін
Влад Дарвін

19 липня 1992 р. - DOVI (справжнє ім'я Вдовиченко Андрій Олександрович) - український співак, гітарист, музичний продюсер. В грудні 2022р. випустив пісню "Чекає вдома" спільно з YAKTAK, яка за рік набрала 26 млн. переглядів на YouTube. 

DOVI
DOVI

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube