Росіян було 70 проти восьми українських бійців: іноземний фотокор потрапив у смертельну засідку

Фотокор вижив у складі українського розвідувального підрозділу "Кайфарики" і знову знімає на фронті.

Фотограф, війна, росіяни, засідка, окупанти
Фотограф з Белфаста, що знімав війну в Україні, потрапив у засідку до росіян.

Військовий фотограф Коналл Керні з Белфаста потрапив у російську засідку в Україні. Він розповів про свій непростий досвід. Про це повідомляє BBC. Компанія United24, що фінансується українським урядом, доручила Керні приєднатися до підрозділу для розвідувальної місії вздовж лінії фронту. Проте у травні цього року підрозділ потрапив у засідку, під час якої фотограф отримав численні травми. Пізніше він зізнався журналістам, що йому "пощастило залишитися живим".

Фотокор також зізнався, що має своєрідну залежність від власної професії. Документувати конфлікти він почав ще в Белфасті, згодом переїхав до Берліна і почав вже там висвітлювати різні протести й заворушення. Крім того, він знімав "революцію парасольок" у Гонконзі, та вибори в Лівані 2022 року.

"Це схоже на залежність. Ти женешся за цим шумом, іноді занадто запекло!", - сказав він.

Фотокор додав, що особливий адреналін полягає у тому, аби вийти цілим зі складної ситуації. Керні вперше відвідав Україну у 2018 році й, з його слів, "миттєво закохався в цю країну". Коли через чотири роки почалася повномасштабна війна, він знову опинився тут. 

"Це був прямий потяг з Берліна до українського кордону: за тиждень я був на російському кордоні", - згадав він.

Саме Керні був одним із останніх журналістів у Бахмуті, українському місті, захопленому російськими військами в лютому 2023 року. Він бачив і пік битви, і вхід російських військових у місто. Він також був свідком просування росіян в районі Авдіївки, а також облоги Харкова. У травні вже цього року Керні та його колега приєдналися до підрозділу "Кайфарики", українського військового угруповання, що складається з лівих уболівальників ФК "Арсенал". Це сталося на Донбасі. Та РФ визначила дислокацію підрозділу й спланувала атаку - бомбардування тривало три години поспіль. 

Українські військові на позиціях. Фото Коналла керні.
Українські військові на позиціях. Фото Коналла керні.

"Коли це закінчилося, колона танків в'їхала в наше місто. Почалося пекло: російських солдатів було приблизно 70 проти восьми українських бійців", - а далі -14-годинна перестрілка, артилерія та безпілотники. Фотокор згадує, росіяни були настільки близько, що він чув, як вони виробляють стратегію.

Фото з фронту Коналла Керні.
Українські бійці. Фото з фронту Коналла Керні.

Український командир підрозділу сказав бійцям, що "смерть не є частиною плану", але серед наших вже були поранені. Керні згадує, тоді прийняв думку, що помре. Але сталося щось "за межами дива", як сказав сам фотокор. Вночі українським розвідникам вдалося вибратися з російської засідки під носом у росіян, які продовжували стріляти. Фотокор згадав, як підрозділ пробіг три кілометри, весь час стикаючись з російською зброєю.

Українські герої, фото Коналла Керні.
Українські герої, фото Коналла Керні.

Згодом група опинилася поза межами досяжності російських гармат і була врятована українськими військовими. Українські герої вижили без втрат. 

"Я точно один зі щасливчиків. У засідці хлопці говорили одне одному фразу, яку я тоді не розумів. Тепер я знаю, вона означає - люблю тебе, брате", - розповів фотограф.

Белфастець уже повернувся в Україну, щоб наздогнати підрозділ, який зараз знову на передовій. Він знову зустрівся зі своїми бійцями. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube