Дія глючить - є рішення: як без істерик налаштувати своє життя в смартфоні

Ці поради суттєво спростять ваше цифрове життя

Корисні поради, технології, смартфони, лайфхак
Прості лайфхаки додадуть ефективності вашому офісу в смартфоні

Щоб стресувати якомога менше, привчіть себе прибирати та робити ті справи, які не надто хочеться робити, невеличкими кроками. Наприклад, сьогодні перегляньте пошту і дайте відповідь на термінові електронні листи. А завтра видаліть з е-скриньки все зайве і неактуальне. І так далі, радять експерти The Guardian. Наступні поради зменшать цифровий шум, втому від гаджетів та дозволять використовувати їх якомога ефективніше. 

Робіть лише одну справу на день

Намагайтеся здійснити один телефонний дзвінок, надіслати один електронний лист або заповнити одну е-форму на день, щоб не перевантажуватись.

Zoom

Вимкніть самоперегляд під час відеодзвінків. Всі інші зможуть вас бачити, а вам не обовязково увесь час дивитися на це пасмо волосся, яке грайливо вибилося із зачіски (всім всеодно, а вам немає навіщо дратуватись).

Вимкніть сповіщення

Сповіщення дуже відволікають, негативно впливають на концентрацію і зрештою втомлюють. Якщо вам потрібно отримати нову інформацію, мозок шукатиме її сам. Не дозволяйте вашому гаджету чи програмам вирішувати за вас, що для вас важливо в той чи інший час. Встановіть на смартфон тихий або нічний режим.

Розберіться з підписками

Це нудно, але варте того. Перегляньте виписки з банківських рахунків щодо будь-яких регулярних платежів, які ви не впізнаєте або не пам’ятаєте, і перевірте, чи все ще оплачуєте підписки на непотрібні речі. Якщо вам щось потрібно регулярно, оформіть автоматичну підписку. Це може бути корисним для повторних покупок, таких як підгузки, контактні лінзи або корм для домашніх тварин. 

Відпишіться

Те саме стосується електронних інформаційних підписок. Видаліть зайві. Один день на тиждень зобов’яжіться знаходити та використовувати кнопку "Відписатися" щоразу, коли надходить небажана інформація. Це неабияк допомагає зменшити когнітивний шум в житті.

Керуйте даними

Систематизуйте свої дані. Наприклад, створіть електронну таблицю з усіма косметичними засобами, так ви точно знатимете, що купувати п'яту банку гелю - поки що зарано! Спробуйте спільний календар, наприклад, Google. Так ви матимете доступ до розкладу свого партнера, а він (вона) зможе бачити ваш. 

Використовуйте телефонні нагадування

Автоматизуйте всі нагадування на своєму телефоні. Встановіть нагадування для кожного дня народження у своєму календарі, щоб отримувати сповіщення за тиждень до цього. Також можна створити регулярні нагадування про плани харчування, завдання з прибирання та тренування тощо. 

Створіть власний маркерний журнал

Багато людей рекомендували метод маркерного журналу: по суті аналогова система керування завданнями, з використанням маркерів, які ви створюєте для себе в блокноті. Його винахідник Райдер Керролл пояснює, як це працює на веб-сайті Bullet Journal. Ви можете реєструвати та відстежувати завдання, події та думки щодня, щотижня та щомісяця.

Слідкуйте за часом, якщо ви - мама

Використовуйте програму, щоб контролювати час після пологів. Baby Tracker допомагає реєструвати годування й дрімати, коли ви надто не виспались, щоб згадати власне ім’я.

Автоматизуйте заощадження

Налаштуйте автоматичні перекази на ощадний рахунок кожного разу, коли ви отримуєте гроші. Ця маленька дія гарантує, що ви постійно створюєте фінансовий буфер, навіть якщо час від часу забуваєте відкласти гроші вручну. Згодом ці автоматизовані внески можуть значно допомогти в досягненні ваших фінансових цілей.

Встановіть ICE на телефоні

ICE розшифровується як "у разі надзвичайної ситуації": ви можете додати важливу медичну інформацію (алергію, групу крові, стан здоров’я) і екстрений контакт на свій телефон, щоб він був доступний навіть із заблокованого екрана. Для користувачів Android ця функція знаходиться в розділі "Безпека та надзвичайні ситуації", а в Apple вона доступна в програмі Health.

Встановіть у смартфоні інструмент геолокації: він ідеально підходить для того, щоб скерувати екстрені служби в разі аварії (й іноді для допомоги водіям, які заблукали).

Візьміться за паролі

Настав час замінити пароль. Подумайте про перехід на менеджер паролів – Google та Apple пропонують стандартні, тож додайте трішечки креативності!

Цифрова спадщина

Складіть плани щодо свого цифрового життя, щоб ваші онлайн-акаунти були в руках тих, кому ви довіряєте. Користувачі Apple можуть прив'язати старий контакт для свого Apple ID, усі інші просто можуть надати свої паролі рідним.

Зробіть папку з фото документів

Говорячи про важливі папірці (бланки дозволів, форми тощо), фотографуйте їх, коли вони трапляються вам на очі, адже застосунок "Дія" інколи бажить. Якщо ви відчуваєте себе особливо організованим, створіть альбом «документи» на своєму телефоні для легкого пошуку.

Моніторинг паспортів

Встановіть нагадування "оновити паспорт" за шість місяців до року до закінчення терміну дії паспорта вашого та членів вашої родини, залежно від ваших планів подорожі. Також зберігайте цифрові скановані копії паспортів у будь-якому місці, де їх можна легко знайти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube