Яке сьогодні, 18 березня, свято - Початок Великого посту та День податківця і митника

Читать на русском

В цей день народилися український письменник Юрик Вінничук та англо-американська актриса Лілі Коллінз - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 18 березня

Читать на русском
колаж
А ще 18 березня День богині родючості та День народження електричної бритви

В цей день народилися український письменник Юрик Вінничук та англо-американська актриса Лілі Коллінз - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 18 березня

У понеділок, 18 березня, українці відзначають День працівника податкової та митної справи, а православна церква шанує пам'ять святителя Кирила Єрусалимського, архієпископа. Іменини сьогодні святкують Данило, Дмитро, Кирило, Трохим, Наталя.

18 березня - яке сьогодні церковне свято

В цей день наші пращури молилися про дощі для росту посівів
В цей день наші пращури молилися про дощі для росту посівів

У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті святителя Кирила Єрусалимського, архієпископа. Кирило народився в Єрусалимі у 315 році. Його сім'я вела благочестивий і строго християнський спосіб життя. У повнолітньому віці Кирило прийняв чернечий постриг. Через кілька років (у 346 році) його призначили пресвітером. Через чотири роки він став приймачем покійного архієпископа Максима.

Кирило люто боровся проти брехні аріанського вчення. Цим він порушив проти себе ненависть єпископів, які підтримували цей вид християнства. Вони домоглися усунення його з посади та вигнання з міста. У важкі для міста часи, коли всюди панував голод, Кирило розпродав усе своє майно, щоб купити їжу. Коли гроші закінчилися, він почав продавати церковне приладдя. На отримані кошти купував пшеницю. Єретики та ці вчинки перекрутили і звинуватили святителя при вигнанні з міста.

Кирила притулив єпископ Сільван із Тарси. Але незабаром і тут його оббрехали. Імператор наказав заарештувати Кирила. Коли до влади прийшов Юліан-відступник, його випустили на волю. Але до своїх колишніх обов'язків Кирило зміг розпочати лише після смерті Юліана. З приходом на трон Валента його знову вигнали майже на 10 років. І лише цар Феодосій Великий повернув святителя до міста і відновив архіпастирську діяльність. Кирило залишив по собі багато праць, найкращими з яких визнано 23 повчання та дві бесіди на євангельську тему.

Наші пращури 18 березня розпалювали багаття і топили піч. Вогонь у цей день наділяють особливими очисними властивостями. Вважали, що полум'я багаття може прискорити настання весни. Також у вогні спалювали непотрібні та зламані речі та одяг хворого, щоб нещастя та хвороби обходили будинок стороною.

18 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

Створення Державної податкової адміністрації України у 1996 році було продовженням побудови дієвої системи контролю за дотриманням податкового законодавства
Створення Державної податкової адміністрації України у 1996 році було продовженням побудови дієвої системи контролю за дотриманням податкового законодавства

Щорічно 18 березня відзначається День працівника податкової та митної справи України. Варто зазначити, що до 2014 року професійне свято податківців відзначалося у країні 2 липня.

Він був встановлений Указом Президента України від 24 жовтня 2005 року "Про День працівника державної податкової служби України", враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави, та мав назву День працівника податкової служби України.

Наразі за Указом Президента України від 11 жовтня 2013 року №554/2013 "Про День працівника податкової та митної справи України" для забезпечення єдності та цілісності податкової та митної політики держави, професійне свято всіх податківців було встановлено на 18 березня і тепер відзначається як День працівника податкової та митної справи України.

Головною метою податкової політики є організація в Україні стабільної податкової системи, яка здатна забезпечити необхідний обсяг надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів; ефективне функціонування економіки держави; справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників податків. Також важливим прагненням ДПА є створення умов для подальшої інтеграції України до Європейського Союзу.

Великий піст розділяється на Святу Чотиридесятницю (40 днів) та Страсну Седмицю (7 днів)
Великий піст розділяється на Святу Чотиридесятницю (40 днів) та Страсну Седмицю (7 днів)

Кожного року християнська церква відзначає Початок Великого посту. У 2024 році дата початку припадає на 18 березня, а закінчується постування 4 травня. Великий піст має підготувати вірян до Великодня через утримання від молочних та м’ясних продуктів. Сенс постування в очищенні не тільки тіла, а й душі християнина. Під час посту не можна гучно веселитись, краще присвятити ці 49 днів молитві та роздумам, частіше відвідувати церкву. Крім того, забороняється сваритись, злословити та займатись коханням.

18 березня - чудова можливість подарувати життя новій справі чи, наприклад, рослині
18 березня - чудова можливість подарувати життя новій справі чи, наприклад, рослині

18 березня кожного року світ відзначає День богині родючості - Афродіти, котра входила до пантеону верховних божеств Олімпу в давньогрецькій міфології. Афродіта також вважалася богинею краси й кохання.

У День богині родючості жінки, які хотіли завагітніти, молилися Афродіті, робили підношення, загадували бажання. Цей день вважався найсприятливішим для початку нового життя. Нині він надає привід замислитись над якістю вашого сну, харчування, фізичної активності, що вкрай важливо для зачаття й виношування дитини.

Немовлятам до року сняться пророчі сни, що показують все подальше їхнє життя. Вважається, що малюка, що сміється у сні, бавлять ангели
Немовлятам до року сняться пророчі сни, що показують все подальше їхнє життя. Вважається, що малюка, що сміється у сні, бавлять ангели

У всьому світі 18 березня відзначають День пророчих снів. Згідно з найдавнішими повір'ями віщий сон - це остаточний вирок або один із безлічі варіантів долі. Згідно з уявленнями наших предків душа уві сні покидає своє тіло і поневіряється, пов'язана з ним невидимою ниткою. Якщо душа відлітає в потойбіччя, сон може наснитися віщий. Термін виконання пророчих снів - до десяти і більше років.

Сон-бачення неминуче здійснюється, тому важливо зрозуміти його правильно. У таких снах людина може побачити померлих чи живих, які знаходяться далеко близькі, можна зустріти і злих духів. Буває, що сам сновидець відвідує померлих.

Сни-бачення завжди наповнені особливим змістом. Для цих снів час і день, коли вони приснилися, не є актуальними, вони є істинними. Неприємний сон можна зливати на воду або вживати інших заходів, щоб він не справдився. Сни-ворожіння завжди збуваються, якщо ви загадали щось перед сном, використовуючи спеціальні слова та ритуали. Сни-прикмети не справджуються буквально. Для розуміння цих снів треба знати мову сновидінь, що складається з традиційних каламбурів і складних хитромудрих символів.

Порожні сни ніколи не справджуються. Вони відбивають повсякденну дійсність сновидця, його спогади, переживання тощо. Жахи відносяться до тілесних снів. Не чекайте від долі ударів, якщо ви побачили уві сні кошмар, відкиньте тривожні думки, попийте води і лягайте спати далі. 

Електрична бритва – вершина технічних досягнень у галузі гоління, вона суттєво полегшує життя сучасних чоловіків та по праву займає гідне місце серед кращих винаходів людства
Електрична бритва - вершина технічних досягнень у галузі гоління, вона суттєво полегшує життя сучасних чоловіків та по праву займає гідне місце серед кращих винаходів людства

18 березня День народження електричної бритви. Щоденне ранкове гоління - рутинна процедура для більшості сучасних чоловіків. При цьому мало хто замислюється, що ще 100 років тому гоління забирало набагато більше зусиль і часу. У давнину для гоління використовувалися ножі з кремнію, потім бронзові і залізні бритви. Перша електрична бритва була запатентована у 1927 році та суттєво відрізнялася від сучасних моделей. Вона була задоволена масивною, складалася з тримера та двигуна, які під час гоління треба було тримати двома руками.

Незважаючи на свої недоліки, ідея швидко набула популярності, тому що голитися такою інноваційною машинкою все одно було швидше і зручніше, ніж небезпечною бритвою. Перші електричні бритви часто ламалися та били власника струмом, тому вимагали значних доробок.

У 1931 році компанія Remington викупила патент на електробритву та, оцінивши перспективність винаходу, вклала великі кошти у вдосконалення апарату. Над інноваційними розробками працювала ціла команда інженерів, з нуля було збудовано завод з масового випуску електричних бритв. 18 березня 1931 з конвеєра зійшла перша партія виробів, саме цей день і увійшов в історію, як день народження електробритви.

Зусилля компанії увінчалися успіхом і окупилися з лишком. В результаті наполегливої роботи була створена перша електробритва, схожа на сучасні зразки. Компактна, стильна бритва PhiliShave нарешті дозволила голитися однією рукою і витрачати на процедуру лише кілька хвилин. Модель викликала фурор у суспільстві, всього за час випуску цієї моделі було продано 1500000 зразків.

За останні 50 років людство використало більше природних ресурсів, ніж за всю попередню історію
За останні 50 років людство використало більше природних ресурсів, ніж за всю попередню історію

Щороку Земля дає людству мільярди тонн природних ресурсів,  але в недалекому майбутньому вони можуть закінчитися. Тому ми маємо задуматися над тим, що викидаємо на смітник. Різноманітні упаковки, використаний папір, пластик, скло та інші матеріали - якщо все це піддавати вторинній переробці, можна зберегти велику частину природних ресурсів для наступних поколінь. Щоб підкреслити важливість цієї проблеми, виробити спільні міжнародні стандарти переробки, забезпечити майбутнє нашої планети, Бюро міжнародної переробки заснувало Всесвітній день переробки, який щорічно відзначається 18 березня.

Може здатися, що проблема переробки відходів постала перед людством не пізніше минулого століття. Насправді це не так, і приклади  тому можна знайти в найдавнішій історії. Наприклад, вже в 500 році до нашої ери в грецьких Афінах сміття не викидали стихійно, а мали вивозити на спеціальні сміттєзвалища, які знаходилися на відстані не менш як півтора кілометра за містом.

Аналіз складу давньоримського скляного посуду показав, що значна його частина була виготовлена з переплавлених уламків. Щоправда, причиною цього було не піклування про екологію, а банальна нестача сировини для нових виробів. Та й взагалі більша частина відходів  у римлян перероблялася - дерев’яне сміття було джерелом тепла, його спалювали в печах; з кісток тварин виготовляли кісткове борошно; по вулицях ходили сміттярі, скуповуючи метали й бите скло на переплавку. А ось глини для кераміки було вдосталь, тому уламки керамічного посуду переробляли не так часто. Проте інколи їх перетирали на порошок, який використовували в складі цегли для будівництва.

З часом процеси виготовлення різноманітних товарів спростилися, а індустріальна революція сприяла тому, що вони стали доступнішими й дешевшими. Все частіше речі стали опинятися на сміттєзвалищах, але знаходилися люди, які розуміли, що з відходів можна отримати непоганий прибуток.

Незграбні люди можуть запропонувати дещо інший погляд на життя, який багато хто знаходить освіжаючим
Незграбні люди можуть запропонувати дещо інший погляд на життя, який багато хто знаходить освіжаючим

18 березня проводиться День незграбних моментів у США. Незграбні моменти трапляються весь час, а для деяких людей більше, ніж для інших. Це досить часте явище - почуватися соціально незручно. Зав'язати розмову з незнайомцями, спробувати зав'язати знайомство чи піти на перше побачення - все це може нести низку незграбних моментів!

Випадково закінчити робочий дзвінок словами "Я тебе люблю", поскаржитися на когось, коли він стоїть позаду вас, сісти не на той поїзд - ось список найнезручніших моментів у житті, згідно з опитуванням. А інший погляд на речі може дати перевагу в сучасному конкурентному світі. Багато людей цінують час, проведений з кимось, хто трохи відрізняється від них. 

Хто народився 18 березня

18 березня 1952 р. - Юрик Павлович Вінничук - український письменник, журналіст, перекладач, редактор. Пише прозу, поезію, займається перекладами та складанням літературних антологій, головний редактор видавництва "Піраміда", віце-президент Асоціації українських письменників.

Юрик Павлович Вінничук
Юрик Павлович Вінничук

18 березня 1959 р. - Люк Поль Моріс Бессон - французький кінорежисер, сценарист, продюсер та письменник. Найширше визнання Люк Бессон отримав після виходу на екрани його третього фільму "Підземка", за який він був номінований на "Кращий фільм іноземною мовою" Британської кіноакадемії 1986 року.

Люк Поль Моріс Бессон
Люк Поль Моріс Бессон

18 березня 1989 р. - Лілі Джейн Коллінз - англо-американська актриса, модель і письменниця. Дочка музиканта Філа Коллінза та Джілл Тевелман. 2014 року відбулася світова прем'єра мелодрами "З любов'ю, Розі". У біографічній драмі "Гарний, поганий, злий" (2019) актриса зіграла головну жіночу роль дівчини головного героя, серійного вбивці Теда Банді.

Лілі Джейн Коллінз
Лілі Джейн Коллінз

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.