Відомий астрофізик висміяв фільм Дюна за дві дурниці

Ніл де Грасс Тайсон розкритикував фізику стрічки за невідповідність між показаним у фільмі та законами природи

Ніл Деграсс Тайсон та гігантські піщані хробаки
Ніл де Грасс Тайсон раніше займався пошуком наукових дірок у науково-фантастичних фільмах

Відомий астрофізик помітив спірний момент у блокбастері Дені Вільньова. Ніл Деграсс Тайсон критикує зображення гігантських піщаних хробаків у "Дюні: Частина друга". Його зацікавив механізм співіснування людей із безкістковими тваринами.

Астрофізик та популяризатор науки Ніл Деграсс Тайсон з'явився у комедійному вечірньому шоу Стівена Колберта, пише IFLScience. У фільмі жителі Арракіса Фрімен використовують пристрій "Тампер", який видає ритмічні звуки, щоб викликати піщаних черв'яків на поверхню, де вони шукають їжу. 

"Це справжнє видовище. Події цього фільму розгортаються у піщаних дюнах. Там є черв'як, який дуже голодний, і вони просто риють пісок, і вони знайдуть вас, якщо ви видасте звук, що повторюється", - зазначив вчений, говорячи з ведучим. "Я просто кажу, що ви не можете стукати по піску. Якщо ви зробите це з піском, ніхто більше цього не почує. Тому що це пісок. Якщо ви бажаєте акустично ізолювати себе від навколишнього середовища, засипте об'єм піском. Ніхто вас не почує".

Ніл де Грасс Тайсон має репутацію людини, яка ставить під сумнів науку, що лежить в основі науково-фантастичних фільмів, включаючи фільм про космічних чарівників "Зоряні війни". Однак він сказав Колберту, що відпускає ці речі, щоби насолоджуватися кіно.

Іншим аспектом, який зацікавив Тайсона у "Дюні", було катання на спині піщаного хробака.

"У них хробак просто рухається прямо. Швидко. Так не працює фізика. Вам доводилося бачити, що змія переслідує вас як пряма змія? Ні. Їм треба звернутися, і вони відштовхуються від завитка. Ось що таке скручування", - додав Ніл.

При цьому Деграсс Тайсон погодився, що, можливо, вони рухаються за допомогою якогось іншого механізму. Хоча єдина ідея, яка спала йому на думку на місці, полягала в тому, що рух походить від випорожнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube