Яке сьогодні, 16 липня, свято: День бухгалтера та подяки морській свинці

В цей день народилися українська актриса Ада Роговцева та українська співачка Слава Камінська - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 16 липня

колаж
А ще 16 липня День прийняття Декларації про суверенітет та Міжнародний день драг-культури

У вівторок, 16 липня, в Україні відзначають День бухгалтера та аудитора, а православна церква шанує пам'ять священномученика Афіногена Підахфойського, єпископа, і його десяти учнів. Іменини сьогодні святкують Іван, Павло, Петро, Теодор, Федір, Яків, Ян, Алевтина, Валентина, Юлія, Матрена, Юлія.

16 липня - яке сьогодні церковне свято

У Фіногеїв день люди намагаються обходити стороною ліс. За народним повір'ям, там у цей період гуляє нечиста сила
У Фіногеїв день люди намагаються обходити стороною ліс. За народним повір'ям, там у цей період гуляє нечиста сила

Цього числа за церковним календарем вшановують пам'ять священномученика Афіногена Підахфойського, єпископа, і його десяти учнів. Єпископ Афіноген жив у монастирі біля міста Севастії. Коли 305 року за указом правителя імперії почалися переслідування християн, виявилося, що майже всі жителі міста увірували в Ісуса. Це з'ясувалося на черговому язичницькому святі, коли всі християни Севастії відмовилися приносити жертви богам. Правитель міста наказав варті побити "відступників", а єпископа заарештувати.

Воїни схопили в монастирі 10 ченців. Афіноген прийшов пізніше до судді і зажадав звільнити учнів, але його теж заарештували. Ченців, які відмовилися піднести дари ідолам, обезголовили на очах Афіногена. Єпископ попросив лише про одну милість - стратити його в стінах рідного монастиря. Смерть мученика настала приблизно 311 року.

Цього дня вважалося вдалою прикметою знайти колосок із великою кількістю зерен. Такий колос несли додому і зберігали до наступної весни, поки не настане час заново засівати поле. Під час посіву зерна з цього колоска кидали в землю, щоб урожай був хорошим.

16 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День бухгалтера та аудитора України покликаний популяризувати цю професію, інформуючи суспільство про її особливості та значення для розвитку економіки країни
День бухгалтера та аудитора України покликаний популяризувати цю професію, інформуючи суспільство про її особливості та значення для розвитку економіки країни

Вести облік свого майна та коштів люди почали з найдавніших часів, але чомусь набула поширення думка, що бухгалтерська справа - це нудне й одноманітне заняття. Щоправда, при цьому ніхто не сумнівається, що без обліку та аудиту не може функціонувати жодне підприємство - від найменшої кав’ярні до величезного міжнародного концерну.  Сучасні обліковці відрізняються високим інтелектом, логічним мисленням, здатністю до аналізу, порядністю й точністю, і навіть вважають, що в їхній роботі присутні елементи творчості. Представники цих професій в Україні мають власне професійне свято - День бухгалтера та аудитора, який відзначається щороку 16 липня.

Разом з початком господарської діяльності людини виникла й потреба в обліку витрат і прибутків. Вважається, що на території України перший такий облік належав давній культурі Трипілля. Археологами знайдено глиняні таблички та кульки різного розміру з нанесеними на них загадковими знаками, які трипільці гіпотетично могли використовувати для обліку зерна, худоби та інших ресурсів. 

Більш вірогідні відомості про облік на наших землях беруть початок від VIII століття до нашої ери, коли на Чорноморському узбережжі з’явилися поселення греків. Міста були досить розвиненими - там карбували гроші та активно торгували. Облікові записи вели на глиняних та гіпсових дошках, використовували також рахівниці - абаки. В грецьких колоніях існувала податкова система та навіть банки, а складання кошторису було звичною справою.

Професійний бухгалтер - завжди бажана й невід’ємна частина будь-якого бізнесу, тому що він відслідковує витрати й прибутки, забезпечує дотримання вимог законодавства, надає інвесторам і керівництву якісну фінансову інформацію, яку вони можуть застосовувати в разі прийняття важливих рішень. Своєю чергою, аудитори є експертами, які перевіряють правильність ведення обліку бухгалтерами, достовірність фінансової звітності, а також запобігають зловживанням та шахрайству.  Важливо, що ці спеціалісти не тільки виявляють помилки на підприємствах, а й вказують способи для виправлення ситуації. 

Декларація про суверенітет - це фундамент для створення Акту проголошення незалежності
Декларація про суверенітет - це фундамент для створення Акту проголошення незалежності

16 липня кожного року Україна відзначає День прийняття Декларації про суверенітет, бо саме цього дня у 1990 році Верховна Рада УРСР ухвалила цей документ, тим самим встановивши суверенітет України.

Декларація має велике історичне значення для нашої країни, адже вона проголосила українське громадянство, самостійність (культурну, економічну, освітньо-наукову, духовну тощо), незалежність, право встановлювати зовнішні відносини. Державно-правовий акт допоміг відродити українську державність та встановити історичну справедливість. 

Морські свинки, як домашній улюбленець, можуть мати великий терапевтичний потенціал для людей, які переживають стрес
Морські свинки, як домашній улюбленець, можуть мати великий терапевтичний потенціал для людей, які переживають стрес

День подяки морській свинці, який відзначається щороку 16 липня, є нагодою вшанувати цих чарівних, милих і доброзичливих домашніх улюбленців. Відомі своїм товариським характером, морські свинки стали улюбленими супутниками багатьох дітей та дорослих людей.

Морські свинки, які сьогодні широко відомі як домашні тварини, мають багату історію, яка виходить за рамки домашнього спілкування. Ці істоти, що походять з гір Анд у Перу, спочатку вважалися худобою, а їхнє м’ясо споживали люди. Досі м’ясо морських свинок - важливий продукт харчування народів Анд.

Зображення морських свинок також присутні в народному мистецтві та ремісничих виробах, створених між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е., і їм поклонялися деякі цивілізації. Є теорія, згідно якої, що морських свинок так називають, бо ця тварина була привезена до Європи морським шляхом із Південної Америки, і тому отримала приставку "морський". А "свинка" вони могли отримати через звуки, які вони видають (які можуть нагадувати свиняче рохкання) або через форму їхнього тіла, яка має схожість зі свинею.

У науковій спільноті прийнято називати цих тварин маленькими свинками або каві. Наукова назва - Cavia porcellus (лат.), де porcellus з латині означає "маленька свиня", а cavia - новолатинський термін, що походить від cabiai, ім’я тварини мовою племен Галібі, що існували на території Французької Гвіани. Ця загальноприйнята назва більш точно відображає їхню класифікацію, оскільки морські свинки не пов’язані ні зі свинями, ні з морськими ссавцями.

До 16 століття морські свинки були завезені в Європу і вважалися екзотичними домашніми тваринами, якими володіли переважно багатії. У 17 столітті морські свинки використовувалися для наукових експериментів через їх біологічну схожість з людьми, що призвело до того, що термін "морська свинка" став синонімом суб’єктів експериментів.

Цей день має на меті висвітлити еволюцію драгу від маргіналізованої форми вираження до більш масової форми мистецтва
Цей день має на меті висвітлити еволюцію драгу від маргіналізованої форми вираження до більш масової форми мистецтва

Міжнародний день драг-культури, що відзначається щорічно 16 липня, був створений, щоб відзначити та пролити світло на культуру драг у всьому світі. Термін "drag" часто відноситься до виконання гендерних проявів, включаючи жіночність і маскулінність. Драг-культура особливо пов’язана з драг-квінами, які часто є особами чоловічої статі, які зображають фемінність, хоча люди будь-якої статі та сексуальної ідентичності можуть брати участь у драг.

Драг-квін - це термін, що використовується для вказівки на квір-виконавців, які створюють виразні та красиві образи, що притягують увагу. Хоча драг-квіни часто асоціюються з геями або транссексуалами, не всі з них належать до цих груп. Вони одягаються в одяг, який зазвичай пов’язаний з жіночою статтю, і використовують перебільшення окремих характеристик для гротескного, драматичного або сатиричного впливу. Важливо відмітити, що термін “драг-квін” часто неправильно ототожнюють з терміном “трансвестизм”. Основна різниця між драг-квіном і трансвеститом полягає в тому, що переодягання драг-квіни має на меті розважати аудиторію, а не задовольняти власні сексуальні потреби.

Коли жінки-виконавці одягаються в одяг, який є типовим для чоловічого гендера, і роблять це з тією ж метою, їх називають "драг-кінгами". Історично зображення жіночих ролей чоловіками можна простежити до витоків театру, завдяки суспільним нормам, які вважали акторську професію аморальною для жінок. Традиція акторів-чоловіків виконувати жіночі ролі була не тільки в Європі. Наприклад, у класичному японському театрі, відомому як кабукі, повністю жіночі трупи були замінені акторами-чоловіками, переодягненими в одяг, після того, як жінкам було заборонено виступати в 1629 році. Однак концепція сучасної культури драг, тісно пов’язаної з ЛГБТ-спільнотою, почала розвиватися та процвітає у водевілях і мюзик-холах, де жінки-імітатори набувають значної популярності.

У 1960-х роках драг-квін активно брали участь у бунтах у Стоунволлі, що стало визначним моментом в історії драг-культури. Незважаючи на те, що вони були одними з найбільш маргіналізованих людей у гей-спільноті, вони продемонстрували величезну мужність у своїй боротьбі за права та визнання. Протягом десятиліть драг-культура поступово перейшла від маргіналізації до загального визнання, головним чином завдяки популярності таких шоу, як Drag Race RuPaul.

Міжнародний день драг-культури, заснований Адамом Стюардом у 2009 році, має на меті запропонувати драг-артистам платформу для святкування та пропаганди своєї культури безпечним і доречним способом. Цей день відзначається драг-перформансами, шоу, дискусіями та дебатами, присвяченими різноманітним питанням, таким як роль драг-руху в ЛГБТ-руху, фемінізм, щоденні виклики, з якими стикаються драг-артисти, і стан драг-культури в різних країнах. Термін "drag artist" все частіше вживається, щоб охопити більш інклюзивну перспективу, наголошуючи на тому, що світ драг виходить за межі лише драг-квін і королів, вітаючи виконавців будь-якої гендерної ідентичності та самовираження.

Найменша на планеті змійка здатна поміститись на монетці, вчені дали їй назву Leptotyphlops carlae
Найменша на планеті змійка здатна поміститись на монетці, вчені дали їй назву Leptotyphlops carlae

Щорічно 16 липня відзначається важлива екологічна подія - Всесвітній день змій. Сьогодні відомо близько трьох з половиною тисяч різновидів змій. В Україні зараз проживає 11 видів. Ці хижаки є необхідними для балансу екосистем, адже регулюють популяцію дрібних ссавців, комах та земноводних тварин. Всесвітній день змій має за мету привернення уваги людства до цих плазунів, підвищення обізнаності щодо вагомої ролі змій для нашої планети.

Хто народився 16 липня

16 липня 1937 р. - Ада Миколаївна Роговцева - українська актриса театру і кіно. Роль Анни в кіноепопеї "Вічний поклик" (1973-1983) зробила актрису улюбленицею всієї країни.

Ада Миколаївна Роговцева
Ада Миколаївна Роговцева

16 липня 1966 р. - Скотт Дерріксон - американський кінорежисер і сценарист. У серпні 2011 року Дерріксон спільно з продюсером Джейсоном Блюмом, написав сценарій і виступив режисером фільму жахів "Сіністер". Іншим фільмом Дерріксона став "Доктор Стрендж", заснований на коміксі Marvel Comics і є частиною кінематографічного всесвіту Marvel.

Скотт Дерріксон
Скотт Дерріксон

16 липня 1967 р. - Джон Вільям Феррелл - американський актор, комік, продюсер, сценарист і бізнесмен. Був сценаристом таких фільмів, як "Зведені брати", "Телеведучий", "Ріккі Боббі".

Джон Вільям Феррелл
Джон Вільям Феррелл

16 липня 1984 р. - Слава Віталіївна Камінська - українська співачка, учасниця жіночого поп-гурту "НеАнгели", дизайнерка та інста-блогерка.

Слава Віталіївна Камінська
Слава Віталіївна Камінська

16 липня 1985 р. - Роза Б'янка Салазар - американська актриса. У 2015 році Салазар знялася в сиквелах популярних підліткових фільмів: у фільмі "Дивергент, розділ 2: Інсургент" у ролі Лінн і в 2 частинах трилогії "Той, що біжить у лабіринті": "Той, хто біжить у лабіринті: Випробування вогнем" і "Той, що біжить у лабіринті: Ліки від смерті" в ролі Бренди.

Роза Б'янка Салазар
Роза Б'янка Салазар

16 липня 1993 р. - Ганна Сергіївна Різатдінова - українська гімнастка, бронзовий призер Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, чемпіонка світу у вправі з обручем, багаторазова призерка чемпіонатів світу, Європи та літніх Універсіад.

Ганна Сергіївна Різатдінова
Ганна Сергіївна Різатдінова

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube