Яке сьогодні, 15 квітня, свято: День Макдональдса та кримінального розшуку України

Читать на русском

В цей день народилися британська кіноактриса Емма Уотсон та українська метеорологіня Наталія Діденко - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 15 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 15 квітня Міжнародний день екологічних знань та День пам’яті "Титаніка"

В цей день народилися британська кіноактриса Емма Уотсон та українська метеорологіня Наталія Діденко - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 15 квітня

У понеділок, 15 квітня, українці відзначають День працівників кримінального розшуку, а православна церква шанує пам'ять апостолів від 70-ти Пуда та Трохима. Іменини сьогодні святкують Анастасія, Андрій, Аристарх, Василина, Віктор, Кондрат, Леонід, Лук'ян, Олександр, Севастьян, Федір, Трохим.

15 квітня - яке сьогодні церковне свято

Наші пращури в цей день збирають бруньки і калини, якщо вони ще не розпустилися
Наші пращури в цей день збирають бруньки горобини та калини, якщо вони ще не розпустилися

Віруючі православної церкви цього числа вшановують пам'ять апостола від 70-ти Пуда. Пуд жив у I столітті у Римі. Працював високопосадовцем у римському Сенаті. Його домівка, як і душа, завжди були відкриті для віруючих християн. Окрім простих людей, йому пощастило приймати у себе першоверховних апостолів. Пізніше із житла зробили церкву та назвали "Пастирською". За переказами її відвідував апостол Павло. Також у ній звершував церковні обряди апостол Петро, коли приїжджав у Рим.

Пуд був учнем і послідовником апостола Павла. Разом із ним він ходив проповідувати слово Боже. Його обрали до 70 апостолів-провісників, яких послали розповісти про швидку парафію Ісуса Христа.

За часів гонінь на християн за імператора Нерона Пуда схопили і доставили на римський суд. Йому неодноразово пропонували відмовитись від християнської віри, але апостол відмовився. Він лагідно прийняв смерть від руки ката.

15 квітня оглядали вулики виставляли на свіже повітря і за необхідності лагодили. Перед тим, як поселити бджіл у новий вулик, наші предки окропляли його святою водою. Ті, хто не мав вулика, цієї дати купували мед на базарі. Вранці 15 квітня обов'язково варто випити склянку теплої води із медом для міцного здоров'я.

15 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Описаний Конаном Дойлом у книгах про Шерлока Холмса дедуктивний метод одразу почав застосовуватись поліцією після поширення оповідань
Описаний Конаном Дойлом у книгах про Шерлока Холмса дедуктивний метод одразу почав застосовуватись поліцією після поширення оповідань

Щорічно 15 квітня Україна відзначає професійне свято - День працівників кримінального розшуку. Дата святкування обрана на честь дати створення в Україні секції судово-кримінального розшуку, що відбулося цього дня у 1919 році. 

Карний розшук відповідає за розслідування тяжких кримінальних злочинів. Робота співробітників цієї служби вкрай небезпечна, відповідальна та важка, адже працівники карного розшуку виконують складні операції задля того, аби з’ясувати причини злочину та виявити самих зловмисників, а також з метою запобігання новим кримінальним діям.

15 квітня українська влада офіційно вітає робітників кримінального розшуку та дякує їм за невтомну працю в ім’я справедливості.

Якщо є можливість пригостіть себе або когось улюбленою стравою з McDonald’s
Якщо є можливість пригостіть себе або когось улюбленою стравою з McDonald’s

День Макдональдса 15 квітня - відзначається в річницю першої франшизи McDonald’s, яку в 1955 році відкрив Рей Крок в Дес-Плейнс, штат Іллінойс. Однак історія створення McDonald’s почалася в 1940 році, коли брати Річард і Моріс МакДональди відкрили ресторан у Каліфорнії та зробили революцію в індустрії швидкого харчування завдяки своїй "системі обслуговування Speedee". До 1954 року Крок, продавець, який продавав братам міксери, переконав їх дозволити йому відкрити франшизу, що він і зробив наступного року. Відтоді McDonald’s розширився до більш ніж 120 країн, пропонуючи меню, яке відображає місцеві смаки.

Мережа ресторанів також була об’єктом критики за її роль у сприянні ожирінню та виплаті низьких зарплат, але схвальну репутацію має за її благодійні зусилля, такі як Будинок Рональда Макдональда, який надає місце для проживання сімей дітей у лікарнях. Незважаючи на суперечки, McDonald’s залишається однією з найбільш впізнаваних мереж швидкого харчування у світі з понад 37 000 закладів.

Понад 10% поверхні нашої планети належить до класу заповідних земель
Понад 10% поверхні нашої планети належить до класу заповідних земель

Міжнародний день екологічних знань відзначається світовою спільнотою щороку 15 квітня. Організатори цього свята ставлять собі за мету поширення екологічних знань планетою. В цей день фахівці цієї галузі та люди, небайдужі до екологічного стану нашої планети, інформують громадськість про те, що відбувається у галузі екологічної безпеки як у межах конкретної країни, так і загалом у світі. Також в цей день наводяться важливі статистичні дані, які сповіщають про сучасний стан навколишнього середовища та спонукають приймати активні дії щодо розв’язання важливих екологічних проблем.

Міжнародний день екологічних знань було запроваджено у 1992 році під час Конференції ООН, на якій розглядалися найважливіші проблеми навколишнього середовища. Цей з’їзд відбувався у Бразилії (Ріо-де-Жанейро), а найбільше увага учасників була зосереджена на екологічній освіті та знаннях про екологію серед широкого загалу громадян.  

Екологія - це система знань про те, як живі організми взаємодіють між собою та яке значення вони мають для навколишнього середовища. До поняття "екологія" також входять умови життя людей та існування тварин у конкретних місцевостях. Вперше це слово було вжите у 1866 році біологом Ернестом Геккелем у його праці "Загальна морфологія організмів". Від екологічних знань та правильного їх застосування залежить майбутнє нашої планети. Розвиток освіти у сфері екології - одне з першочергових завдань ООН, а також представників влади кожної країни.

Цей день є нагадуванням про важливість підтримки та просування мистецтва як засобу культурного збагачення та життєво важливого компонента суспільства та економіки
Цей день є нагадуванням про важливість підтримки та просування мистецтва як засобу культурного збагачення та життєво важливого компонента суспільства та економіки

15 квітня кожного року відзначається Всесвітній день мистецтва - міжнародне свято мистецтва та творчості. Дата святкування обрана на честь дня народження славетного Леонарда да Вінчі, адже найяскравіший представник мистецтва Відродження народився саме цього дня у 1452 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2012 році. 

Леонардо да Вінчі - відомий на всю планету італійський художник, який, до того ж, був вченим, музикантом та письменником. Митець чудово грав на лірі, першим пояснив, чому небо синє, вмів писати обома руками та можливо був вегетаріанцем. 

Метою Всесвітнього дня мистецтва є привернення уваги людей до важливості творчості й мистецтва у нашому житті, залучення до ознайомлення з творчим надбанням талановитих діячів. Незалежно від того, чи є ви професійним художником, аматором, чи лише здобуваєте мистецьку майстерність, чи просто людиною, яка цінує красу та креативність навколишнього світу, Всесвітній день мистецтва є чудовою можливістю відсвяткувати та вшанувати силу мистецтва в нашому житті.

«Титанік» мав декілька попереджень про наявність айсбергів у цьому районі, але екіпаж корабля не вжив достатніх заходів, щоб їх уникнути
"Титанік" мав декілька попереджень про наявність айсбергів у цьому районі, але екіпаж корабля не вжив достатніх заходів, щоб їх уникнути

День пам’яті "Титаніка" відзначається щороку 15 квітня. "Титанік" - британський пасажирський лайнер, який затонув у північній частині Атлантичного океану 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом під час свого першого рейсу. Ця катастрофа забрала життя понад 1500 пасажирів і членів екіпажу, що зробило її однією з найбільш смертоносних морських катастроф в історії.

Цей день не лише про вшанування пам’яті загиблих, він також надає можливість більше дізнатися про трагедію та її вплив на безпеку на морі, а також оцінити мужність і стійкість пасажирів і членів екіпажу.

Лайнер вирушив у своє перше плавання з Саутгемптона, Англія, 10 квітня 1912 року і мав прибути до Нью-Йорка 17 квітня 1912 року. 14 квітня вночі 1912 року "Титанік" зіткнувся з айсбергом у північній частині Атлантичного океану і затонув менш ніж за три години. У катастрофі загинуло близько 1500 людей.

Трагедія стала темою багатьох книг, фільмів і телевізійних шоу, включно з фільмом режисера Джеймса Кемерона "Титанік", який отримав премію "Оскар". Він вийшов на екрани у 1997 році. Загибель "Титаніка" - одна з найбільш смертоносних морських катастроф у мирний час в історії та призвела до значного покращення правил безпеки на морі.

Хто народився 15 квітня

15 квітня 1938 р. - Клаудія Кардінале - італійська кіноактриса. У 2011 році включена до списку 50 найкрасивіших жінок в історії кіно журналом Los Angeles Times.

 Клаудія Кардінале
Клаудія Кардінале

15 квітня 1941 р. - Роман Гургенович Балаян - український кінорежисер, сценарист і продюсер. Народний артист України лауреат Державної премії СРСР.

Роман Гургенович Балаян
Роман Гургенович Балаян

15 квітня 1961 р. - Наталія (Наталка) Василівна Діденко - українська метеорологіня, телеведуча, блогерка. З 2000 року була єдиним телевізійним синоптиком в Україні.

Наталія (Наталка) Василівна Діденко
Наталія (Наталка) Василівна Діденко

15 квітня 1959 р. - Дама Емма Томпсон - британська актриса і сценаристка. Здобула популярність після виходу 1987 року телесеріалів "Тутті Фрутті" та "Фортуна війни". У кіно стала відомою після зіграної головної ролі у фільмі "Верзила".

Дама Емма Томпсон
Дама Емма Томпсон

15 квітня 1979 р. - Люк Джордж Еванс - валлійський актор і співак. Здобув широку популярність завдяки ролі лучника Барда у другій та третій частині трилогії Пітера Джексона про хобіт.

Люк Джордж Еванс
Люк Джордж Еванс

15 квітня 1990 р. - Емма Шарлотта Дюер Уотсон - британська кіноактриса і фотомодель. Здобула широку популярність завдяки ролі Герміони Грейнджер у фільмах про Гаррі Поттера, в яких знімалася разом із Деніелом Редкліффом та Рупертом Грінтом. Вотсон отримала цю роль у 1999 році, коли їй було 9 років.

Емма Шарлотта Дюер Уотсон
Емма Шарлотта Дюер Уотсон

15 квітня 1997 р. - Маргарет Констанс "Мейсі" Вільямс - британська актриса, найбільш відома за роль Ар'ї Старк в телесеріалі "Гра престолів", за яку вона отримала дві номінації на премію "Еммі" і сім номінацій на Премію Гільді.

Маргарет Констанс "Мейсі" Вільям
Маргарет Констанс "Мейсі" Вільямс

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.