В новому експерименті брали участь діти та підлітки з 42 різних країн
Діти, які мають звичку їсти зранку, почуваються щасливішими! Згідно з дослідженням майже 150 тисяч дітей і підлітків у всьому світі, ті, хто снідає, відчувають більше задоволення від життя, ніж ті, хто пропускає ранковий прийом їжі. В новому експерименті брали участь діти та підлітки віком від 10 до 17 років з 42 різних країн, включаючи Англію, Шотландію, Канаду та багато інших країн Європи й Близького Сходу, повідомляє ScienceAlert.
В анкеті їх запитували, як часто та чим вони снідають, чи обмежується сніданок соком, чи йогуртом, та як виглядає у будні й вихідні. Потім дітей попросили оцінити свій настрій за шкалою від 0 до 10, де 10 означає найвищу якість життя, а 0 відповідно найгіршу. Коли ж анонімні результати нанесли на графік, де одна вісь була частотою сніданків, а інша – сприйманою якістю життя, між ними виникла пряма залежність.
Вчені також врахували стать, вік, соціально-економічний статус, споживання фруктів і овочів, споживання солодкого, частоту сімейних прийомів їжі, фізичну активність та вагу підлітків. Найзадоволенішими виявились діти, які снідали щоранку, незалежно від того, був це навчальний день чи вихідні. Ця група мала найвищий показник задоволеності життям - до 6,6 бала. У кінці опинились ті, хто ніколи не снідав. Вони показали найнижчі середні показники задоволеності життям - до 5,8 бала.
"В усіх країнах рівень задоволеності життям у дітей та підлітків загалом вищий у тих, хто снідає щодня, ніж у тих, хто ніколи не снідає", - підсумували дослідники.
Результати збігаються з іншим австралійським дослідженням, проведеним раніше за участю понад 70 тисяч дітей. Воно виявило, що пропуск сніданку пов’язаний із низьким рівнем задоволеності життям як у хлопчиків, так і у дівчаток віком від 8 до 18 років. Обидва ці дослідження продемонстрували, що поживний сніданок пов’язаний з численними перевагами для психічного та фізичного здоров’я, включаючи покращення запам’ятовування, когнітивних функцій і фізичної активності.
Інше дослідження з Кореї показало, що дитячий сніданок зменшує втому, проблеми зі сном, нудоту, головний біль і лихоманку. І ці переваги можуть стосуватися не лише дітей.
У 2022 році метааналіз показав, що пропуск сніданку викликає депресію, додатковий стрес в усіх вікових групах, й особливо у тих, хто молодше 18 років.
"Повноцінний сніданок забезпечує необхідну енергію та поживні речовини для оптимального розумового функціонування та покращує концентрацію, пам’ять і здатність до навчання", - пояснили психологи.
Проте, досі ніхто насправді не знає, чому сніданок так тісно пов'язаний з настроєм підлітків. Іншою причиною може бути суміш вітамінів і мінералів, які ми отримуємо з щоденного сніданку, і нерегулярне їхнє споживання може з часом призвести до зниження задоволеності життям. Регулярний розпорядок дня, який включає сніданок, також може привнести структуру й позитивний тон дня, а як наслідок - і здоров'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.