Як швидко позбутися наклейок, етикеток, стікерів та нічого не подряпати

П'ять підручних способів, аби вирішити цю надокучливу неестетичну проблему для різних матеріалів - тканини, скла, металу та пластику

Лайфхак, корисні поради
Ці лайфхаки повинна знати кожна хазяйка!

Наклейки й етикетки на товарах, які ми купуємо чи отримуємо в подарунок, невід'ємна частина знайомства з новими речами. Трапляється, що це знайомство затягується, - якщо не знати кількох нехитрих лайфхаків. Ще складніше буває видалити старі етикетки, наприклад, колись наклеєні на ноутбук чи холодильник дітьми, або вами - на авто.

Це дратує й змушує витрачати зайвий час на не надто приємну процедуру, яка до всього, може пошкодити цінну річ. Процедура ця, як ви вже напевно здогадались, називається тертям, в якому часто використовуються мочалка й агресивні миючі засоби. Та це все одно не завжди дає швидкий чи задовільний результат. Отже, Інформатор розповість, як без особливих зусиль зняти етикетки та залишки клею, не пошкодивши предмети чи одяг та не витрачаючи зайвого часу і коштів. Поїхали!

Спосіб перший. Вода

Цей спосіб найкраще використовувати для вибалення наклейок чи штрих-кодів зі скла чи кераміки. Просто намочіть наклейку теплою водою і залишіть у такому стані на декілька хвилин. Можна навіть занурити наклейку в ємність з теплою водою та розчиненім у ній рідким милом і залишити предмет саме там. Через 10-15 хвилин ви легко знімете паперовий шар наклейки. Клейка частина також відійде. Її можна остаточно витерти засобом для миття скла.

Спосіб другий. Тепло

Видаляти наклейку за допомогою фену доречно, якщо гріти доведеться ткану чи скляну поверхню. Нагрівати пластик - більш ризиково, аби не поплавити його. Увімкніть фен на максимальну температуру та направте на наклейку на 3-5 хвилин. Потім видаліть наклейку, починаючи з кутів. 

Спосіб третій. Масло

Хороший спосіб для зняття наклейок з поверхонь, вкритих лаком. Необхідно просто нанести на етикетку досить щільний шар масла або жиру і залишити так на 10 хвилин. Потім ви можете відклеїти наклейку та очистити залишки клею губкою, змоченою в рідині для миття посуду. Крім того, можна використовувати оливкову олію. Просто нанесіть трохи на етикетку і залиште на кілька хвилин, а потім видаліть.

Спосіб четвертий. Спирт 

Цей спосіб згодиться для цупкого пластику та металу. Змочіть ватний тампон спиртом та прикладіть його до наклейки, або збризніть її з розпилювача й також залиште на декілька хвилин. Після чого видалити наклейку та її залишки не становитиме жодних труднощів. 

Спосіб п'ятий. Оцет та лимона кислота 

Цей спосіб також підійде для видалення наклейок та етикеток з металу. Столовий оцет, лимонна кислота і засоби на цитрусовій основі швидко видаляють липкі плями. Нанесіть засіб на відповідну ділянку металевого предмету і залиште виріб, щоб рідина просочилася. Потім зніміть наліпку, а залишки клею змийте водою. За необхідності відполіруйте поверхню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube