Нижче ми зібрали експертні поради щодо того, які тканини не потрібно здавати в хімчистку
Ви витратили кошти на гарний кашеміровий светр, вовняну ковдру чи пуховик. Але як тільки ваш інвестиційний об’єкт потребує гарного очищення, ви стикаєтеся з іншою дорогою перспективою: платити за хімчистку. Багато дорогих, делікатних тканин насправді краще почистити вдома в пральній машині чи раковині, навіть якщо на етикетці написано "лише хімчистка". І це не тільки заощадить ваші гроші, але й подовжить термін служби тканини.
Кашемір часто вважають матеріалом, який потрібно піддавати хімчистці. Однак експерти наполягають, що ручне прання насправді краще для вашого одягу в довгостроковій перспективі, оскільки хімчистка зазвичай включає агресивні хімікати, які можуть пошкодити волокна кашеміру.
Також не варто часто прати кашемір вручну. Ми рекомендуємо не робити цього після кожного носіння. Натомість експерти пропонують прати його після кожних семи-десяти разів одягання, а потім ще раз, перш ніж прибрати на зберігання на початку літа, як додатковий захист від молі.
Для правильного прання кашеміру потрібні раковина чи умивальник, достатні для повного занурення одягу, а також решітка для сушіння та білий, достатньо великий рушник. Уникайте використання кольорових банних рушників, які можуть перенести фарбу на кашемір. Вам також знадобиться м’яке мило, наприклад дитячий шампунь, або засіб для миття рук.
Чим дорожчий шовковий одяг, тим кращим кандидатом для ручного прання він є. Хоча ціна не завжди відповідає якості, вода, як правило, може призвести до того, що дешевший шовк у довгостроковій перспективі втратить свою форму, розтягнувшись або стиснувшись, радять експерти NYTimes.
Щоб швидко визначити, чи підходить ваш шовк для ручного прання, обережно зіжміть його в кульку та відпустіть. Якщо він плавно розпрямляється, його можна прати вручну. Якщо замість цього на ньому залишаються складки та з’являються зморшки, ймовірно, його слід віддати в хімчистку.
Ви також повинні враховувати колір і малюнок вашого шовку. Чим темніше колір, тим краще він в хімчистці. Те саме стосується шовку, який має барвисті візерунки або контрасти темного й світлого, оскільки темніші барвники можуть просочитися на світліші частини під час ручного прання.
Після того, як ви визначите, що можна прати шовк вручну, можете виконати роботу в раковині з миючим засобом, призначеним для делікатних речей, подібно до того, що рекомендовано вище для кашеміру. Обов’язково використовуйте теплу, але не гарячу воду. Після того, як ви видалите більшу частину води, обережно скрутивши одяг у рушнику, рекомендуємо сушити шовкові вироби на вішаках. Деякі вішалки можуть спричинити поглиблення на плечах, тому варто спробувати м’які вішалки та тримати парову праску напоготові.
Хімічні засоби для хімчистки можуть бути надто абразивними для тонкої вовни. Більшість сучасного вовняного одягу пройшли обробку, тому їх можна прати в машині без усадки. Однак цього не можна сказати про вінтажні речі з вовни, тому перед чищенням обов’язково ознайомтеся з інструкціями виробника щодо догляду.
Прання вовни в найхолоднішій воді є ключовим для того, аби вона не втрачала свій вигляд та форму. Також переконайтеся, що використовуйте найм’якші налаштування вашої машини, тому що сильне перемішування та жорсткі цикли віджиму провокують усадку вовни.
А от найкращий спосіб усунути будь-який бруд на костюмі – це точкове чищення. Якщо ваш вовняний костюм або пальто більше пом’яті, ніж брудні, ви можете віддати їх під парове прасування замість хімчистки, щоб відновити гладкість тканини.
Пух — це ще один матеріал, який може пошкодитись хімічними речовинами для хімчистки, але, на жаль, в деяких випадках прання пуху в машині може призвести до втрати гарантії.
Найкращий спосіб машинного прання пухової ковдри – у пральній машині з фронтальним завантаженням із м’яким миючим засобом на холодному, делікатному режимі. Потім знову запустіть його на коротшому циклі без мила, щоб переконатися, що всі миючі засоби змиті, оскільки вони також можуть скоротити тривалість життя пуху.
У довіднику найкращих чоловічих сорочок на ґудзиках є вироби з бавовни та льону, суміші нейлону й спандексу, а отже жодні з них не потребують хімчистки. Усі ці матеріали періть у холодній воді, щоб подовжити термін їхньої служби. І пам’ятайте, що сушіння на підвісці, а не в машині, запобігає значній усадці.
Пухові подушки, альтернативні пухові подушки, подушки з поролону — незалежно від того, на що ви спираєтеся головою, усе це можна прати вдома в холодній або теплій воді в пральній машині та сушарці зі звичайним пральним засобом.
Для пуху та пухової альтернативи запустіть додатковий цикл полоскання, щоб переконатися, що все мило видалено з середини перед сушінням. Для подушок з поролону видаліть наповнювач і просто виперіть чохол окремо, потім повісьте сушитися. Прання поролону може призвести до появи цвілі або пошкодити подушку та призвести до втрати гарантії.
Занадто тривале сушіння за високої температури також може зіпсувати наповнювач подушок. Але експерти зазначають, що висока температура є найкращим захистом від хвороботворних мікроорганізмів і пилу. Тому ввімкніть сушарку на високій температурі лише на 20 хвилин і переставте її на низьку, доки подушка повністю не висохне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.