Усілякі світшоти, худі та спортивні штани стали справжнім топом.
Тренд на тотальний спортивний "лук" щільно увійшов в наше життя кілька років тому. Дівчата й хлопці, чоловіки й жінки буквально різного віку придбали кольорові костюми на флісі, які добре гріли й додавали українцям затишку у бомбосховищах. Цієї зими на вулицях українських міст все ще можна зустріти власників теплих спортивок - в тон до верхнього одягу чи взуття, які вони заклопотано демонструють, вирушаючи у справах. Проте перша хвиля повсюдного буму явно спала.
Інформатор вирішив поцікавитись у модних експертів, звідки до нас прийшла мода на спортивки, як довго вона може затриматись, наскільки актуальною є станом на зараз, та куди доречно виходити в такому вигляді. Відповіді ми знайшли як серед світових, так і серед українських дизайнерів. Що ж, нумо розбиратись.
Почнемо з того, що культовий екс-очільник модного дому Chanel Карл Лагерфельд свого часу оголосив спортивні штани "ознакою поразки". Одразу уточнимо, йшлося про total спорт-"лук", коли, так би мовити, в світ виходять у спортивній флісці чи кофті на замку й таких самих спортивних штанях до кросівок, угг чи лоферів. Лагерфельду, вочевидь, не безпідставно здавалося, що в пристойному колі люди, маючи гарний смак, не дозволяють собі подібного.
Річ у тім, що колись спортивні костюми у світі моди були лише синонімом тренерів фітнесу, бігунів, та боксера Роккі Бальбоа, якого талановито зіграв Сильвестр Сталлоне. Та одного разу все змінилося, і точка зору геніального продовжувача справи Коко перестала цікавити більшість прихильників тотального тренду на спортивки.
Усілякі світшоти, худі та спортивні штани стали справжнім топом. Вони заполонили собою все - мережеві майданчики, які торгують модними речами, VIP-бутіки та сторінки соцмереж топових інфлюенсерів, як вітчизняних так і закордонних. Спортивки з'явились і на світових подіумах - як мінімум у вигляді велюрових варіантв Miu Miu та піжам Versace.
Нічого дивного, скаже хтось. Адже це мода, а їй властиво ходити колами, часто-густо, орієнтуючись на потреби її споживачів. Так, популярний в 90-і після розпаду СРСР спортивний костюм повернувся в моду не хаотично, а саме після пандемії коронавірусу - така собі піжама на день. Спортивки відобразили зміну ставлення людей до себе, власного побуту та пріоритетів. Серед останніх - комфорт і безпека. В Україні потребу в цих емоціях посилила війна.
У 2022 році дизайнер Balenciaga Демна Гвасалія, відомий тим, що перетворює тотеми вуличного одягу на предмети розкоші, підхопив цю ідею, створивши не лише фірмовий худі великого розміру, а й спортивний костюм в стилі хіп-хоп, завдяки співпраці Balenciaga з Adidas. Чи розумів він, що тим самим створює новий культ на роки? Залишається здогадуватись.
Схоже, сьогодні тенденція все ще залишається актуальною, не тільки в межах України. Минулого місяця Демна з Balenciaga пішов ще далі й знову віддав шану спортивному костюму - з лінійки Juicy - у шоу в Лос-Анджелесі. Дизайнер анонсував на 2024 рік тренд на дещо гламурні моделі, але все тих же спортивок. Підхопив тенденцію і світовий TikTok, де відомі люди продовжують з'являтися в подібних образах. Отже, безперечно - це зручно, але до всього - це може бути й дуже стильно.
Сьогодні спортивний костюм вийшов за рамки звичайних флісових і мішкуватих пропорцій, і тепер доступний з таких матеріалів, як кашемір і вовна, часто з вкороченим верхом у поєднанні з вільнішим низом або навпаки. Так, до прикладу, Everlane все частіше пропонує спортивні штани з прямими штанинами та еластичною талією.
Звісно, не варто використовувати ці варіанти для пробіжок, але вони підійдуть, щоб бігати на роботу чи в кіно. Носити такі можна навіть з гарною сумочкою та тренчем, маючи всі шанси виглядати як голівудська поп-діва на прогулянці. Воістину, світ переосмислив ставлення до спортивок, тож знову і знову - привіт, спортивний костюм!
Можна з точністю сказати, що зараз спортивний костюм перетворився на універсальний, функціональний та модний елемент гардеробу та символ сучасного стилю, переконана авторка українських суконь, що потрапили на квітневу обкладинку британського Vogue та в кліп до Джей Ло, Надія Дзяк. Вона ексклюзивно розповіла Інформатору історію популяризації спортивних костюмів.
"З розвитком хіп-хоп культури в середині 80-х спортивні костюми стали ознакою і символом міського стилю, якому віддавали перевагу артисти, які носили спортивні костюми яскравих кольорів із великими кросівками та золотими ланцюжками. У 90-х роках спортивні костюми стали більш мінімалістичними і гранжевими, більш стриманих нейтральних кольорів і вільного крою. На початку 2000-х років спортивні костюми повернулися у вигляді велюрових костюмів Juicy Couture з "відтінком роскоші" і стали мейнстрімом. Сьогодні можна сказати, що спортивні костюми пережили відродження, яке поєднує ностальгію з сучасною модою", - підкреслила модна експертка.
Знаменитості, впливові особи та дизайнери підхопили цю тенденцію, часто поєднуючи спортивні костюми з модними аксесуарами, що робить їх придатними для повсякденних прогулянок та модних заходів чи вечірок. Здатність залишатися актуальними - така позиція міцно закріплюється за спортивними костюмами - як позачасова модна тенденція, вважає Надія Дзяк.
"Спортивні костюми вже давно вийшли за рамки просто спортивного одягу для спортзалу - зараз це невід’ємний елемент сучасного стилю. Але дуже важливі поєднання! Комбінуйте його з витонченою парою кросівок і ефектним аксесуаром або додайте до спортивного костюму стильний піджак і туфлі на підборах, тоді цей образ підійде для вечірнього відпочинку", - наполягає авторка модних вбрань.
Також вона порадила поєднувати та підбирати різний верх та низ, експериментувати з текстурами та носити спортивний костюм з іншими речами - шарами - для створення свого унікального стильного образу.
"Важливо знайти гармонійний баланс між комфортом і стилем, тож варто обирати складні паспельні кольори, тоді точно ніхто не звинуватить вас у несмаку! Експерименти з пропорціями – ще один спосіб вдихнути нове життя в стиль спортивного костюма. Наприклад, поєднуйте спортивний костюм із укороченою курткою, щоб отримати актуальний силует. Не бійтеся експерементувати і бути креативними. У світі, що постійно змінюється, спортивні костюми залишаються надійним зразком стилю, доводячи, що комфорт і мода можуть гармонійно співіснувати поза часом. Тому можна точно сказати, що цей тренд з нами надовго", - переконана Надія Дзяк.
За її словами, флісовий спортивний костюм сьогодні можна одягати хіба що на відпочинок, на природу чи для занять спортом. Максимум, що в ньому можна - це випити ранкову каву чи забігти в магазин.
Дизайнерка авторських вишитих суконь Світлана Волик погоджується, що тренд на спортивки може зберігатися надзчивайно довго. Адже, за її словами, сучасні тенденції рухаються до того, аби змінювати тільки тканину, залишаючи на плаву зручні тренди. Проте модна авторка не розділяє тренд тотального використання цього виду одягу повсюдно. На її думку, це дуже спрощує ставлення до стилю як такого.
Модельєрка висловила подив щодо популярності спортивок серед ділових людей та назвала відмову від блузок і спідниць - недоречним в контексті офісного стилю. Вона додала, що існує ризик втратити відчуття смаку та індивідуальність, якщо відмовитись від різноманітних речей виключно заради спортивок.
"Мені незрозуміло, чому сьогодні спортивний костюм став настільки популярним серед ділових людей. Зручно? Як на мене, це не надто доречно. Я звертаю увагу на те, як люди забувають про власний гардероб та свій стиль, усі ці спідниці, брюки, блузки. На жаль, часто ранок починається з того, що ми зустрічаємо людей в одязі, зручному для них, але недоречному для оточуючих. Погодьтеся, спортивний костюм не виглядає добре на поважній людині, яка, скажімо, проводить конференцію. Лишіть спортивний одяг - для спорту. Смак розвивається, коли ми думаємо, що одягти, а одягаючи спортивки, думати не потрібно: худі, штани, кросівки, модна шуба - і все рішення. Проте, кожному своє", - резюмувала Світлана Волик.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.