Депутат Київради Леонід Ємець розповів таємницю про збагачення керівництва КП Київський метрополітен на алмазах, а пам'яткоохоронець Дмитро Перов розповів довгоочікувану, але фейкову новину
MamaRika - Звʼязок
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
«Звʼязок»- пісня про всіх нас, бо немає жодного українця та українки, які б не були в розлуці з рідними останні роки. Саме тому кліп і складається із ваших відео, які краще за все передають ту емоцію яку ми вкладали в цю пісню!
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Кулінарний рецепт від Інформатора
Монатік сумує за стравою з Луцька: такого зараз не купиш
"Доміно" - це офігенне тістечко: бісквіт, зверху шоколад і крапки доміно з білого крему. Можна тістечками у доміно грати. Але зараз його ніде нема. Продавалося воно у рідному Луцьку. І у Тернополі, пам'ятаю, купував. Це те, що зникло назавжди. Як вінілові програвачі. Тільки програвачі з вінілами повертаються, а "Доміно" ні", - поскаржився Монатік.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
02.04.2025
Мозолі - це потовщені ділянки шкіри, які з'являються від тертя та тиску, влітку найчастіше - на стопах ніг. Це захисний механізм шкіри, в результаті якого потовщується її роговий шар. Про це розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Найчастіше мозолі виникають від завеликого, чи навпаки тісного й завузького взуття, від взуття на підборах, від неякісного взуття з грубими швами. Мозолі на руках виникають від фізичних чи спортивних навантажень.
Варто розуміти, що під час тертя виникають м'які або тверді мозолі, що також може залежати від типу шкіри, генетичної схильності тощо. А от під час тиску виникають так звані натоптиші, які при цьому не болять. Щоб відрізнити мозоль від бородавки, слід поглянути на новоутворення на світло. Мозоль виглядає як звичайна шкіра, натомість на бородавці немає зморшок і складок, але всередині неї є темні цятки - це судини. Якщо маєте сумніви - відвідайте лікаря, порадив медик.
Як не заробити мозолі
Купуйте взуття за розміром. Міряйте нове взуття в магазині у другій половині дня, коли розмір вашої ноги вже є таким, яким він буде надалі під час натрудження стопи протягом дня.
Намагайтеся не ходити босими, зокрема по асфальту чи навіть вдома по жорсткій підлозі.
Працюючи на землі чи в спортзалі, взувайте захисне взуття та одягайте відповідні рукавиці.
Завчасно підклеюйте пластир, майте його з собою в косметичці чи бардачку.
Використовуйте силіконові накладки для п'ят, пальців тощо.
Спробуйте ортопедичні устілки.
Як собі допомогти, якщо мозолі вже є
Майте з собою для знезараження ранок на шкірі, спричинених тертям, антисептичні засоби чи антибактеріальні серветки.
Якщо в зоні мозолі шкіра огрубіла, її слід розм'якшити та частково видалити. Для цього, за словами лікаря Комаровського варто занурити цю ділянку в добре теплу воду, десь на 10 хвилин. Після цього потріть поверхню мозолі абразивним матеріалом - пилкою, пемзою (лавовим камінцем), щіткою, спеціальною "тертушкою" тощо.
Нанесіть на мозоль кератолітичний крем з саліциловою кислотою або сечовиною. Купити такий можна в аптеці або мережевих маркетах по догляду за собою. Можна використати для цих цілей пластирі, просякнуті саліциловою кислотою (призначені для видалення бородавок). З обережністю до цього пункту слід підходити людям з цукровим діабетом та алергікам.
Також для розм'якшення мозолів на стопах та зокрема на п'ятах можна використовувати просякнуті протизапальними ефірними оліями косметологічні силіконові шкарпетки. Обмежень тут немає, в них можна навіть спати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.