Кухарі замінюють мелені спеції щотижня. Звісно, це трохи екстремально для домашньої кухні
Мускатний горіх та кориця, старі-добрі суміші спецій для риби, м'яса і супів, чебрець і хрін, аніс і мелена гвоздика, яку саме час провітрити. Незалежно від того, чи ви міняєте спеції щотижня, чи маєте баночку протертої шавлії доісторичних часів, ось що вам потрібно знати про всі ваші травки-муравки. Про це пише The Telegraph.
Багато залежить від того, як спеції утримуються. По-перше, не зберігайте їх у скляних банках на світлі, бо всі вони вицвітуть від сонця. Бліді спеції матимуть "вимитий" смак. Використовуйте банки для зберігання та використайте спеції протягом двох-трьох років. Для цього поставте спеції на кухні на видному, але в затемненому місці, а не в шафі. Так у вас з’явиться звичка використовувати їх частіше.
Кухарі замінюють мелені спеції щотижня. Звісно, це трохи екстремально для домашньої кухні. Втім, аби ваші спеції утримували гарний аромат, шість місяців цілком достатньо – перш ніж, скажімо, п’янкий, солодкий і землистий аромат кориці назавжди втрачається.
Цілі спеції зберігаються набагато довше, ніж мелені. Якщо ви купуєте цілі спеції, вони зберігаються майже вічно. Подрібніть їх у кавомолці. Хоча будьте обережні з корицею, яка може спалити двигун, якщо це товста кора касії, котра часто продається як кориця. Тоді краще використовувати дрібну тертку. Подрібнюйте спеції у міру потреби для досягнення оптимальної свіжості.
Насіння фенхелю та коріандру можуть згаснути, але мускатний горіх можна зберігати набагато довше. Перевіряйте термін придатності спецій, якщо купуєте їх в супермаркеті. Вибирайте баночку з достатньою кількістю часу, принаймні, в обіцяний рік.
Покладіть сушені трави в поліетиленові пакети на блискавці, позначити їх, зберігайте в коробці в шафі, немов у "бібліотеці". Мішки кращі за банки, тому що, закриваючи їх, можна видавити повітря. Так вони повинні прослужити добрих півроку. Спеції ж краще зберігати в морозильній камері, де вони прослужать набагато довше – рік і більше.
Якщо ви підозрюєте, що ваші спеції більше не пахнуть, понюхайте їх і спробуйте їх перед використанням. Якщо спеції старі, може бути, що вам доведеться додати чотири столові ложки замість двох. Деякі ж спеції можуть стати гіркими, тож спробуйте їх, перш ніж додавати до страв.
В мережі повно порад щодо використання прострочених спецій, зокрема, посипати ними килим перед пилососом – погодьтеся, звучить як стратегія високого ризику, – особливо для сумнозвісної куркуми, яка нібито виводить плями. Насправді вона їх додає!
Безпечнішим варіантом буде все ж таки додати непрацюючі спеції в миску з кашею (якщо вони НЕ нестерпно гіркі!), або ж використати їх як антисептик для сміттєвого відра.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.