Ключ до того, щоб добре готувати для себе, - це вибір правильних продуктів та рецептів
Більшість із нас помічали, що готувати тільки для себе - часто ліньки. Мовляв, коли їстиме ще хтось - варто старатись, а коли готуєте лишень для себе - і так зійде: приготую бутерброд. Але такий підхід на регулярній основі шкодить вашому здоров'ю і позбавляє вас різноманіття життя - смакових фарб, які додають не тільки енергії, але й настрою!
Кулінарна експертка Кленсі Міллер, яка є авторкою книги про страви, що легко й швидко готувати для одного - Cooking Solo: The Fun of Cooking for Yourself, дала поради, як куховарити для себе - із задоволенням та натхненням на регулярній основі. Ключ до того, щоб добре готувати для себе, - це вибір правильних продуктів та рецептів, переконана вона. І правда - нічого складного.
Приготування страв на одну порцію може здаватися більш складним завданням, ніж приготування їжі для гурту людей. Проте готувати для одного може бути весело, легко і смачно. Ось як це зробити.
В соціальних мережах здіймається багато галасу щодо спроб, скажімо, харчуватися лише м'ясом або виживати на закусках. Якщо ви вивчите, чого ви дійсно хочете, а потім запасетеся цими інгредієнтами, у вас може зменшитися спокуса замовляти їжу з доставкою.
Друге питання, що має вирішальне значення: все, що ви готуєте, має бути варте витраченого часу, енергії та грошей. Якщо вам хочеться картоплі фрі або складної вишуканої страви, краще піти кудись. Рецепти ж, які мають найбільший сенс в цьому контексті, є простими.
Робіть запаси там, де це можливо. Складіть список покупок, а потім виберіть потрібну кількість кожного товару. Якщо у вас є продукти, що псуються, готуйте їх одразу, щоб продовжити їхнє життя і не викидати.
Великі упаковки продуктів зазвичай коштують дешевше, тому варто купувати їх, якщо є така можливість. Основні продукти, такі як макарони, рис, консерви, спеції та оцет, зберігаються довго, так само як і продукти з морозильної камери, такі як креветки та горошок. Саме тому їх можна купувати великими партіями. І якщо ви знаєте, що хочете щоранку пити йогурт, купуйте велику ванночку, а не маленькі стаканчики.
Свіжі продукти, як от зелень, купуйте частіше, в холодильнику вона довго не пролежить. Не лініться пройтися в магазин за рогом. Чим не привід розім'ятися й провітритись. Іншими словами: не скупіться на продукти, які любите, втім не беріть три кіло того, що швидко псується, якщо за раз з'їсте умовно півкілограма.
У цьому салаті з тунцем консервована риба смакує свіжіше з огірком і кропом і чудово поєднується з салатною зеленню для швидкої, легкої вечері.
Переосмисліть поняття "приготування їжі". Важко зрозуміти, що взагалі означає цей термін, але він звучить як обов'язок, який викликає більше стресу, ніж радості. Щоб налаштувати себе на приготування їжі без тривоги планування, готуйте страви, які можна розтягнути на кілька прийомів їжі.
Один з варіантів, який ви, можливо, вже практикуєте, - готувати їжу на чотири або більше порцій, коли у вас є час. Але якщо ви знаєте, що на третій день вам набридне одне й те саме, порціонуйте страву і розфасуйте її, щоб заморозити.
Якщо ви не любите готувати великими партіями, створіть прості рецепти, якими можна насолоджуватися лише один раз. Замість цілої курки купіть половинку, щоб не їсти одне й те саме цілий тиждень.
У цьому рецепті смаженої курки з каррі ви можете тушкувати залишки м'яса з овочами, зробивши рагу. Ще варіант - подрібнити недоїдену курку, щоб змішати її з майонезом для бутербродів з курячим салатом.
Ви варті екстравагантності, вважає авторка кулінарного блогу. Тож, заслуговуєте на приємні речі, такі як справді щедрий сніданок чи смачна вечеря, як в улюбленому бістро.
Гарячий бутерброд з яєчнею займає високе місце в цій категорії. Якщо з'їсти його одразу після приготування, сир залишиться плавленим, яйце - соковитим, а хліб - хрустким і водночас м'яким. Таке поєднання яєчні та підсмаженого сиру розтягує насолоду страви, яку можна їсти не поспішаючи, за чашкою кави. З холодним пивом вона так само добре смакує за вечерею.
Готувати для одного може здатися рутиною, але коли ви готуєте собі їжу, яку любите, це приносить глибоке задоволення, наголошує експертка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.