Вражає: щоб позбутися мишей, хімічною зброєю розбомблять цілий острів

В Індійському океані на острові Маріон альбатроси страждають від мишей

Миші, птахи, природа, тварини, гризуни, вчені
Гризунів планують отруїти токсичними "бомбами"

В Індійському океані на острові Маріон мандрівні альбатроси страждають від мишей. Останні живцем поїдають птахів, які безпорадно не здатні захиститися від нашестя гризунів. Мишей бомбардуватимуть токсичними гранулами, аби врятувати птахів, повідомляє LiveScience. Родентицид, який лежить в основі нової стратегії викорінення, має вбивати лише мишей, оскільки він не впливає на місцевих безхребетних острова Маріон, а морські птахи зазвичай харчуються в морі.

Історія мишачого терору 

Популяція мишей десятиліттями поширюється на цьому острові,  між Південною Африкою та Антарктидою. Люди випадково завезли їх сюди ще в XIX столітті, і відтоді гризуни розвинули смак до альбатросів та інших морських птахів, яким нині загрожує зникнення. Хатні миші вперше прибули на острів на морських кораблях - з людьми. Вони почали свій терор, винищуючи безхребетних на острові та ласуючи яйцями морських птахів. До 2003 року миші їли пташенят морських птахів живцем, а тепер, через десятиліття, миші зрозуміли, що можуть вбивати й дорослих особин.

Дослідники виявили трупи вісьмох дорослих мандрівних альбатросів у квітні 2023 року. Птахи мали глибокі рани на ліктях, які свідчили про напади мишей, і, ймовірно, померли від вторинної інфекції або голоду. Відтоді нові повідомлення про загибель дорослих морських птахів показують, що напади мишей посилюються.

"Миші залазять на них і просто повільно їдять птахів. Щороку через мишей ми втрачаємо сотні тисяч морських птахів", - кажуть вчені.

Зоозахисники намагаються зібрати 29 мільйонів доларів, щоб скинути 660 тонн родентицидів на острів взимку 2027 року, аби знешкодити мишей. Проект планує відправити загін гелікоптерів для скидання гранул. Наносячи удари взимку, коли миші найбільше голодні, захисники природи сподіваються знищити всю популяцію мишей, яка налічує до 1 мільйона особин.

"Ми повинні позбутися всіх мишей до останньої. Якщо залишаться хоч одні самець та самка, вони можуть розмножуватися і врешті-решт повернутися туди, де ми зараз", - пояснюють організатори проекту.

Попередня операція порятунку альбатросів

Альбатроси беззахисні перед мишами, тому що вони не еволюціонували разом із наземними хижаками. Вони проводять більшу частину свого життя в морі, а місця гніздування, такі як острів Маріон, настільки ізольовані, що миші та інші не морські ссавці не могли дістатися до них, поки не з’явилися люди. Оскільки птахи еволюціонували, щоб жити в середовищі, де вони не стикалися з наземними хижаками, у них немає механізмів, за допомогою яких вони могли б захистити себе.

Попередня спроба контролювати популяцію мишей на острові Маріон за допомогою котів мала жахливі наслідки. У 1948 році дослідники взяли п’ять котів на метеорологічну станцію острова, але потомство цих котів здичавіло й полювало на морських птахів і мишей. Дикі коти розмножувалися і поширювалися по острову, поки в 1970-х роках не почали вбивати приблизно 455 тисяч птахів на рік. Дослідники успішно знищили котів у 1991 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube