Без Бермудського трикутника не обійшлося: кораблетрощі наштовхнули вчених на незвичне дослідження

Названо найнебезпечніші моря світу

Море, загроза, небезпека, стихія, вода, природа, кораблетроща
Ці водойми заслужили смертоносну репутацію з багатьох причин, і ось яких

Під час антарктичної експедиції 1914-1917 років екіпаж судна "Енд'юренс", яке розтрощило льодом у морі Ведделла, діставався до узбережжя сумнозвісною протокою Дрейка на рятувальному човні. Й хоча ця протока може претендувати на титул найнебезпечнішого у світі моря, є й інші, які змагаються за цей титул, пише IFLScience.

Що робить море небезпечним

Бурхливі води були прокляттям моряків і породжували моторошні легенди протягом століть. При цьому, визначити рівень небезпеки морів для кораблів можна на основі кількості морських аварій і катастроф, що сталися у тих чи інших водах. Ще одна прикмета негараздів - високий рівень піратства. А от на те, наскільки море небезпечне, впливає безліч факторів: 

  • де море знаходиться,
  • наскільки та чи інша його точка близька до суші,
  • чи є у морі підводні хребти, вузькі протоки чи айсберги,
  • наскільки сильні та передбачувані його течії,
  • як часто в морі бувають шторми та наскільки сильні їхні вітри,
  • яка висота хвиль і якої температури досягає вода?

Ось кілька прикладів найнебезпечніших морів на основі поєднання цих факторів.

Протока Дрейка

Як згадувалося вище, протока Дрейка є добре відомим смертоносним морем. Водойма відома своїми бурхливими умовами та підступними течіями. Маючи приблизно 800 кілометрів у ширину, протока є найкоротшим перетином, що з’єднує Антарктиду з мисом Горн у Південній Америці та Атлантичним і Тихим океанами.

Води тут небезпечні, оскільки на цій широті немає великих масивів суші, тому течії можуть нести величезні обсяги води. Саме це може створити небезпечні умови для моря. Протока Дрейка також відома надзвичайно сильними вітрами, які створюють хвилі висотою від 9 до 12 метрів. 

Одна з найпотужніших місцевих течій щосекунди штовхає від 100 до 150 мільйонів кубічних метрів води разом з гігантськими айсбергами, що загрожують кораблям. Усі ці фактори роблять протоку Дрейка смертельною перешкодою для тих, хто подорожує до Антарктиди, навіть сьогодні.

Бермудський трикутник

Небагато водойм настільки захопили уяву громадськості, як Бермудський трикутник, навіть якщо сьогодні ми все рідше чуємо про нові зникнення кораблів у цьому регіоні.

Бермудський трикутник — це територія Атлантики площею 1,3 мільйона квадратних кілометрів, яка простягається між Бермудськими островами, Пуерто-Ріко та південним краєм Флориди у США. За останнє століття цей регіон став сумно відомим через кількість таємничих корабельних зникнень, які сталися в його водах. Ці дивні події надихнули на незліченну кількість пояснень, що варіюються від правдоподібних до міфічних.

Насправді ж Бермудський трикутник навіть не входить до дослідження, проведеного у 2013 році, яке вивчало найнебезпечніші води для судноплавства. Воно базувалося на аваріях та інцидентах.

Південно-Китайське море

Південно-Китайське море залишається небезпечним. Ця частина Тихого океану схильна до сильних тропічних штормів і тайфунів, особливо в сезони мусонів. Це створює небезпечні умови для суден, що подорожують його водами, яким також доводиться боротися з так званим небезпечним ґрунтом – великою, підступною територією мілин, затонулих рифів і атолів, багато з яких залишаються незвіданими.

Ці води небезпечні для навігації, і багато з них мають сильні течії. Але на відміну від інших морів, згаданих у цьому списку, репутація Південно-Китайського моря погіршується ще й через триваючу геополітичну напруженість у регіоні. Ці суперечки в минулому призводили до військових протистоянь. Південно-Китайське море також має довгу історію піратства, на судна тут досі іноді нападають з метою конфіскації.

Берингове море

Берингове море є ще одним сумнозвісним водним простором, який протягом століть забрав багато життів. Розташоване між Далеким Сходом Росії та Аляскою, море має сильні течії, мілини, лід та найхолоднішу у світі воду. Середня глибина Берингового моря становить близько 60 метрів. Це створює коротші, але сильніші хвилі. Взимку ж температура над північною та східною частинами моря може опускатися нижче -45°C. Всі ці умови разом роблять його небезпечним для перетину протягом більшої частини року.

Головна небезпека

Найнебезпечнішим фактором для тих, хто працює на водоймах, є відсутність сну, пов’язана з роботою моряків. Ті, хто працює в таких складних умовах з обмеженим сном, частіше потрапляють у нещасні випадки, які провокує море.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube