У протизаплідних пігулок виявили побічний ефект: усім дівчатам, увага

Читать на русском

Медики вивчили зв'язок між протизаплідними таблетками та сексуальним потягом.

Читать на русском
Секс, лібідо, здоров'я, медицина, лікарі, таблетки, жінки
Висновки виявились невтішними, але оборотними.

Медики вивчили зв'язок між протизаплідними таблетками та сексуальним потягом.

Зв'язок між протизаплідними таблетками і сексуальним потягом був складним від самого початку. Таблетки відомі тим, що започаткували сексуальну революцію, але у деяких дівчат коктейль гормонів, який запобігає вагітності, може знизити лібідо. Такі таблетки знижують рівень тестостерону, саме це й впливає на лібідо.

Знижують лібідо у 15% жінок  

У деяких жінок оральні контрацептиви можуть викликати серйозні сексуальні дисфункції, але таких жінок - меншість, наполягаєть гінекологи. Десять років тому вчені проаналізували 36 досліджень побічних ефектів комбінованих гормональних протизаплідних таблеток. Ті містили такі гормони - естроген та прогестин. Лікарі виявили, що 15% з 13,7 тисяч досліджених жінок повідомили - їхнє лібідо знизилося під час прийому таблеток, пише NYTimes.

За роки, що з тих пір минули, лише кілька досліджень вивчали, чому це так. Та вони не привели до чіткого консенсусу - особливо коли мова йде про різні версії таблеток, які містять різні дози гормонів. Проте ясно одне, ці таблетки таки знижують рівень тестостерону в крові, а той, на думку дослідників, є ключовим фактором, що впливає на сексуальний потяг.

Зниження лібідо не визнається в інструкції з безпеки таблеток. Тож багато лікарів первинної ланки або гінекологів не знають, що це може бути проблемою. Тому часто, коли жінки згадують про проблему в розмові з медпрацівникам, їм відповідають: "Це не може бути пов'язано з пігулками". Насправді ж - це не так. 

Як зникає бажання 

Втрата сексуального потягу може проявлятися по-різному. Як показують дослідження, деякі жінки можуть відчути зміни у своєму лібідо вже через кілька тижнів після початку прийому таблеток, тоді як для інших це може зайняти місяці або навіть роки. Серед симптомів:

  • зникнення спонтанного бажання сексу,
  • відсутність збудження у відповідь на подразники.

В одному з досліджень 2016 року 340 жінкам випадковим чином призначили протизаплідні таблетки або плацебо на три місяці, щоб виміряти, як вони впливають на сексуальну функцію в цілому. Дослідники вимірювали рівень певних гормонів у крові та використовували опитування, щоб визначити, скільки сексуальних контактів мали учасниці. Крім того, вони оцінювали зміну факторів:

  • бажання,
  • збудження,
  • оргазм,
  • задоволення,
  • самооцінку.

Хоча таблетки не вплинули на загальну сексуальну функцію, вони негативно вплинули на:

  • бажанні,
  • збудженні,
  • задоволенні.

Протизаплідні таблетки також пов'язані зі зменшенням кількості змазки, що може зробити секс болючим і вплинути на лібідо. Дослідження 2002 року показало, що у тих, хто використовував оральні контрацептиви, ймовірність розвитку цих фізичних симптомів була вищою, ніж у тих, хто не використовував таблетки, хоча загальний ризик залишається низьким.

Ймовірний винуватець

Комбіновані протизаплідні таблетки зменшують кількість тестостерону в крові двома способами: вони пригнічують вироблення тестостерону і збільшують вироблення білка. Той приєднується до тестостерону в крові і робить його неактивним. Вважається, що низький рівень вільного тестостерону є причиною низького лібідо й зменшення змащення.

Генетичні відмінності означають, що деякі люди потребують більше вільного тестостерону, ніж інші, щоб активувати свої гормональні рецептори - тому падіння тестостерону може мати для них помітний вплив.

"Таблетки можуть мати певний вплив на одних людей, а на інших - ні. Сучасній медицині бракує розуміння, хто саме в зоні ризику", - пояснюють лікарі.

Медики наполягають, що важко пов'язати біологічні маркери, такі як рівень тестостерону, із сексуальною функцією, на яку можуть впливати стрес, хвороби, динаміка стосунків тощо.

Лібідо можна повернути 

Наслідки падіння лібідо від прийому гормональних контрацептивів у вигляді пігулок - є оборотними. Хоча потреби людей різняться, першим кроком є заміна контрацептивів на негормональні, наприклад, на внутрішньоматкову спіраль. Жінки, які відчувають втрату лібідо, можуть повернути своє бажання майже одразу після переходу на іншу форму контрацептивів.

"Жінки відмовляються від таблеток і через кілька тижнів діляться, що їм стало набагато краще!" - говорять гінекологи.

Відновити тканини в області піхви після надмірної сухості допомагають креми з тестостероном та естрогеном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.