Відкрито перший космічний ресторан. Жебраки до нього не потраплять

Читать на русском

За півмільйона доларів тепер можна замовити вечерю на межі земної атмосфери.

Читать на русском
Космос, земля, ресторан, вечеря, шеф-кухар
Це може звучати як фантастичний роман, але ресторан в космосі дійсно існує.

За півмільйона доларів тепер можна замовити вечерю на межі земної атмосфери.

Колись розмови про обід на земній орбіті виглядали немов смілива фантазія, гідна екранізації. Нині людство створило й підняло в стратосферу справжню їдальню, аби запропонувати подорожнім провести там час заради фото на пам'ять та вражень на все життя. Тепер справді можна замовити вечерю в ресторані на межі земної атмосфери, й повечеряти там же, зробивши селфі на тлі нашої планети, яку буде видно з ілюмінатора.

Космічний ресторан у співавторстві розробили американські компанії SpaceVIP та Space Perspective. Останню називають "першою у світі компанією з нульовим рівнем викидів вуглецю в атмосфері, що займається космічними польотами". І якщо у вас є зайві півмільйона доларів, то чому б не розглянути можливість пообідати за найвищим столиком у світі, пише IFLScience із посиланням на Bloomberg.

Що увійде в програму гастрономічного польоту

Шестеро гостей приєднаються до шеф-кухаря Расмуса Мунка з відомого копенгагенського ресторану Alchemist, володаря зірки Мішлен. Злетівши з Космічного центру Кеннеді у Флориді, відвідувачі піднімуться над хмарами на борт космічного корабля "Нептун", де вони зможуть насолодитися обідом з кількох страв, перш ніж повільно спуститися і приземлитися в океані. Політ триватиме 6 годин і коштуватиме 495 тисяч доларів.

"Ми усвідомлюємо, що це дорога перша подорож. Але, зрештою, це перший запуск з цими продуктами харчування на борту", - сказав Мунк в інтерв'ю.

Космічний ресторан поки не оприлюднив меню. Втім, заявлено, що ці рецепти надихнуть на роздуми про роль людства в захисті нашої планети, спонукаючи відвідувачів переосмислити стосунки з Землею і тими, хто її населяє. Крім того, в космічному ресторані є "справжня вбиральня", відома як Космічний спа-центр.

Нові технології - цілком екологічні 

Капсула під тиском SpaceBalloon™ підніме людей на висоту 30,5 км над рівнем моря, де вони пообідають, спостерігаючи за сходом сонця над Землею. Цей досвід не вимагає від його учасників спеціальної підготовки, повідомили дослідники та розробники технологій зі SpaceVIP. 

Для підйому космічна куля буде наповнена воднем, легшим за повітря. У повністю надутому стані гігантська куля має висоту 200 метрів. За словами компанії, під час спуску буде виділятися крихітна кількість газу, який перетворюється на воду, тож технічно апарат має майже нульові викиди.

 Космічний корабель "Нептун" описують як "майже нульовий за рівнем викидів".
Космічний корабель "Нептун" описують як "майже нульовий за рівнем викидів".

Зрозуміти, що Земля - одна 

Розробники подорожі та її технологій стикнулися з критикою. Мовляв, надто все це екстравагантно й дорого. Та компанія захистила ідею, стверджуючи, що подібний досвід може підвищити "космічну грамотність". За словами розробників, це допоможе людству колективно відповісти на виклики, з якими воно стикається.

"Участь приватного сектору в космічній галузі прискорює космічні інновації і дає нам шанс вирішити соціальні, економічні та екологічні задачі, що стоять перед нашою планетою", - наполягає SpaceVIP.

В космічному ресторані є "справжня вбиральня", відома як Космічний спа-центр.
В космічному ресторані є "справжня туалетна кімната", відома як Космічний спа-центр.

В компанії переконані, що погляд на нашу планету з космосу "здатен створити когнітивний зсув і надихнути на більшу вдячність за Землю й глибший зв'язок з людством в цілому".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.