Це майже рівень Бога: генні інженери виростили корову, яка дає молоко з інсуліном

Читать на русском

Трансгенні корови можуть стати ключем до вирішення проблеми доступу до інсуліну для хворих на діабет у всьому світі

Читать на русском
Корова та інсулін
Завдяки нещодавній розробці діабетики у всьому світі скоро отримають нове джерело життєво важливого інсуліну

Трансгенні корови можуть стати ключем до вирішення проблеми доступу до інсуліну для хворих на діабет у всьому світі

Мільйони людей у всьому світі, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу, не мають доступу до інсуліну - найважливіших ліків для хворих на діабет 1 та 2 типу. Вчені створили корову ГМО, що містить людський сегмент ДНК, що кодує проінсулін (попередник інсуліну), яка виробляє людський інсулін у своєму молоці. Цей метод, заснований на генній інженерії, може змінити підхід до лікування діабету, усунувши дефіцит ліків та знизивши його вартість.

Дослідники з Університету Іллінойсу та Університету Сан-Паулу досягли прориву у виробництві людського інсуліну з молока корови, пише ScienceAlert. Вчені ввели ділянку людської ДНК, що кодує проінсулін - білок-попередник активної форми інсуліну - у клітинні ядра 10 коров'ячих ембріонів. Вони були імплантовані в матки нормальних корів у Бразилії, і на світ з'явилося одне трансгенне теля.

Завдяки сучасним технологіям генної інженерії людська ДНК була спрямована на експресію - процес, в ході якого генні послідовності зчитуються та переводяться в білкові продукти - тільки в тканинах молочної залози, що дозволило уникнути небажаних ефектів в інших тканинах. У результаті корова почала виробляти людський інсулін у своєму молоці.

"Наша мета полягала в тому, щоб зробити проінсулін, очистити його до інсуліну та рухатися далі. Але корова по суті переробила його сама. Вона виробляє біологічно активний інсулін у співвідношенні приблизно три до одного до проінсуліну", - сказав професор кафедри ветеринарних наук Метт Уілер.

Хоча перша трансгенна корова виробляла менше молока, ніж очікувалося, вміст людського інсуліну у ньому був високим. Це відкриває перспективи масштабного виробництва інсуліну з використанням трансгенних корів. За словами Вілера, якщо корова виробляє 1 грам інсуліну на літр молока, а типова голштинська порода виробляє 40-50 літрів на день, то це дуже багато інсуліну. Тим більше, що типова одиниця інсуліну дорівнює 0,0347 міліграма.

"Це означає, що кожен грам еквівалентний 28 818 одиниць інсуліну. І це лише один літр; голштини можуть виготовляти 50 літрів на день. Можете порахувати", - додав Метт.

Команда планує повторно клонувати корову і сподівається, що в наступному поколінні їм вдасться досягти більшого успіху у вагітності та повній лактації. Зрештою, вони сподіваються створити трансгенних бугаїв, які спарюватимуться із самками, створюючи трансгенне потомство, яке можна буде використовувати для створення спеціального стада.

Хоча перед впровадженням цієї технології в медичну практику потрібно ще багато роботи та схвалення відповідних органів, дослідники впевнені, що трансгенні корови можуть стати ключем до вирішення проблеми доступу до інсуліну для хворих на діабет у всьому світі.

"Я бачу майбутнє, в якому стадо зі 100 голів, еквівалентне невеликому молочному заводу в Іллінойсі або Вісконсіні, зможе виробляти весь необхідний країні інсулін", - сказав Уілер. "А більше стадо? Ви могли б виготовляти весь світовий запас за рік".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.