Українці зможуть побачити Комету Диявола, що більша за Еверест

Таке відбувається раз на 70 років: коли дивитись на небо

Комета, космос, вчені, наука, астрономи
Яскравість комети наростатиме від кінця березня і сягне максимуму в період з 8 до 21 квітня.

Так звана "комета диявола" за своїм розміром більша за гору Еверест. Нині вона наближається до Землі, подібне відбувається раз на 70 років. Комета може з'явитися в полі зору землян в кінці місяця. Видно її буде неозброєним оком, обіцяють астрономи. 

Крижане тіло є кометою типу Галлея - її офіційна назва - 12P/Понс-Брукса. Комета завершує свій оберт по орбіті раз на 71,3 роки, пише The Guardian.

Де, коли та як побачити "комету диявола"

Яскравість комети наростатиме від кінця березня і сягне максимуму в період з 8 до 21 квітня. Наразі найкращий вид на комету можна знайти в Північній півкулі (Європа та Україна розташовані саме там). Тим, хто хоче побачити її, варто вийти ясного вечора і дивитися в небо, низько на захід - північний захід, коли сутінки вже закінчаться.

Варто уникнути туману, місячного світла та світлового забруднення - яскравих промислово-технічних та рекламних вогнів. Вчені порадили використати бінокль, аби роздивитись небесне явище якнайкраще. 

Для вчених розглядання таких комет є підставами для роздумів щодо того, з яких будівельних блоків складається наша Сонячна система. Для пересічних спостерігачів побачити комету, яку спостерігали усьго кілька разів від моменту її відкриття - також привід цікаво провести вечір, переконані астрономи. 

Про комету 

Кажуть, так звану комету дияволу помітили ще в XIV столітті, а названа вона на честь французького астронома Жана-Луї Понса, котрий відкрив її в 1812 році, і британо-американського астронома Вільяма Роберта Брукса, який спостерігав її на наступній орбіті в 1883 році.

Комета має зеленуватйи серпанок, що здатен сформувати рогату форму, саме тому її прозвали "кометою диявола".
Комета має зеленуватий серпанок, що здатен сформувати рогату форму, саме тому її прозвали "кометою диявола".

Вважається, що вона має ядро діаметром близько 30 км, і класифікується як кріовулканічна комета, тобто така, що вивергається пилом, газами і льодом, коли всередині неї зростає тиск при нагріванні.

Один з таких спалахів минулого року призвів до того, що вона стала яскравішою у сто разів і отримала прізвисько "комета диявола" після того, як серпанок, що її оточував, сформував рогату форму.

Хоча комету - і її зелений відтінок - вже помітили в нічному небі, експерти кажуть, що в найближчі тижні вона стане ще яскравішою. Очікується, що комета досягне зоряної величини 4,5, а це означає, що її буде видно з темних місць у Європі. 

Комета рухається із сузір'я Андромеди в сузір'я Риб. При цьому вона проходить повз яскраві зірки, що полегшить її спостереження в певні дати. Зокрема, 31 березня 12P/Понс-Брукс буде лише на відстані 0,5 градуса від яскравої зірки Хамал. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube