Популярність цього методу тягнеться ще з давньогрецької медицини
Ніхто не застрахований від синця під оком чи на обличчі, і майже всі у таких випадках біжать до морозилки. У пересычної людини в діло йдуть курячі стегна, заморожений горошок, дуже зручні кільця кабачків, а от у кіношників - виключно стейки. Ну, по-перше, це красиво, особливо якщо головний герой накладає на зіпсоване, але мужнє обличчя шматок мармурової яловичини розміром зі сковороду. По-друге, у “яловичого бинта” насправді були передумови появи, повідомляє IFLScience.
Сире м'ясо використовувалося задовго до появи морозилок та доказової медицини. Наприклад, греки вважали, що кривава яловичина "витягає" пухлину. Незважаючи на те, що метод не спрацював, але прохолодне м'ясо все-таки покращувало самопочуття, звичай зберігся.
Давні єгиптяни для лікування ран застосовували не тільки м'ясо для зупинки кровотечі, але й мед, що має антисептичну дію, а також запліснявілий хліб - пращур пеніциліну.
За часів стейків та холодильників цей спосіб лікування синців залишився життєздатним через зручність та гнучкість “яловичого компресу”. До того ж, холод проти набряку та синця – справді ефективний метод, оскільки він звужує судини, знімаючи біль, набряклість та запалення.
Водночас наукові докази дієвості цього способу за століття так і з'явилися, тоді як небезпека стала очевидною.
Найпрекрасніший і найсвіжіший стейк, якщо м'ясо не було належним чином оброблено і знезаражене, може містити на своїй поверхні бактерії, зокрема кишкову паличку. І ризик зараження при прикладанні його до шкіри великий - особливо якщо на ній є подряпини, порізи або рани.
А наслідки влучення кишкової палички в око зовсім неприємні. При контакті з кон'юнктивою - прозорою оболонкою, що покриває білок ока, з'являється кон'юнктивіт. Якщо інфекція поширюється на рогівку, це провокує її запалення - з болем, піском в очах, розмитістю зору та чутливістю до світла. Якщо ж вона добирається до внутрішніх структур ока, це може загрожувати навіть втратою зору.
Перспективи, прямо скажемо, так собі, щоби ризикувати, уявляючи себе героєм бойовиків. Тому офтальмологи радять використати холодні компреси впродовж першої доби за схемою один раз на годину на 15 хвилин. Це може бути пакет з льодом або із замороженими овочами, просто кубики льоду, але у будь-якому випадку все має бути загорнуте ще й у чисту тканину.
Друга доба після отримання травми – час теплих компресів, які можна використовувати, доки не спаде набряк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.