Помилка гоління та епіляції: найбільше страждають фанати бездоганної шкіри

Читать на русском

Хворобливі або сверблячі шишки - поширений наслідок боротьби за гладку шкіру

Читать на русском
гоління епіляція
Врощене волосся може стати постійною проблемою.

Хворобливі або сверблячі шишки - поширений наслідок боротьби за гладку шкіру

Нашу нещасну шкіру так і норовить зіпсувати не лише вік, а й зморшки від неправильного снуприщі від неправильного життя і навіть спроби її вгамувати. Прагнучи до гладкої шкіри, люди борються з волоссям усіма доступними способами, і у найпоширеніших є неприємний побічний ефект вростання. Найчастіше це відбувається після гоління, епіляції воском та вищипування. А улюблені місця появи шишок на шкірі - пахви, ноги, підборіддя, лобок. На думку дерматологів, це дуже поширена проблема того чи іншого ступеня тяжкості, але запобігти її можна, повідомляє The New York Times.

У зоні ризику люди з кучерявим і грубим волоссям

Врощене волосся має неприємний вигляд шишок тілесного, червоного, іноді лілового кольору, може бути з волоссям або гноєм усередині, може свербіти, боліти або ж не доставляти дискомфорту. Зазвичай, виникають вони після гоління, яке ламає волосся і може проштовхнути його під шкіру. І чим ретельніше людина голиться, тим більша ймовірність утворення волосся, що вросло.

Вростання після воскової епіляції або вищипування найчастіше відбувається у людей з кучерявим або грубим волоссям. Починаючи відростати, волоси загинаються і впиваються у шкіру, викликаючи запалення та шишки.

Шишки повинні пройти власними силами протягом 1-2 тижнів.
Шишки повинні пройти самі собою протягом 1-2 тижнів.

У такому разі важливо знати:

  • не намагайтеся висмикнути вросле волосся пінцетом або тиснути на шишку, це загрожує запаленням, інфекцією, а потім і рубцем на шкірі.
  • на хворобливу чи сверблячу гулю можна покласти теплий компрес чи кілька днів мазати кремом із кортизоном
  • якщо шишка запалена чи всередині гній, використовуйте очищувальні засоби для шкіри з перекисом бензоїлу та антибактеріальними властивостями. Можна застосовувати хімічні засоби, що відлущують, або сироватку з гліколевою чи саліциловою кислотою. Це швидко відкриє пори і дасть можливість волоссю природним чином вийти на поверхню.
  • не використовуйте агресивні методи на кшталт жорсткої мочалки чи пілінгу для тіла - волосся так все одно не дістати, а запалення викликати можна.
Після епіляції відростаюче волосся загинається і впивається в шкіру.
Після епіляції волосся, що відростає, загинається і впивається в шкіру.

Зволожуючий крем захистить від вростання

Кращий спосіб не мати проблем із врощенням волосся - не голитися, не вищипувати і не робити епіляцію воском. Якщо це неможливо, то щонайменше потрібно дочекатися, поки заживе шишка і лише потім видаляти волосся.

Перед кожною процедурою потрібно очистити шкіру, обробити медичним спиртом пінцет, замінити лезо в бритві. Після кожної процедурою та перед нею всі засоби потрібно ретельно мити, щоб не допустити попадання мікробів на шкіру.

Бритви експерти рекомендують використовувати електричні та уникати бритв із кількома лезами, які зрізають волосся дуже близько до шкіри.

Голитися треба у напрямку волосся, а не проти нього, використовуючи крем або гель для гоління.

Інструменти для видалення волосся повинні бути стерильно чистими.
Інструменти для видалення волосся мають бути стерильно чистими.

Після видалення волосся, чим би ви це не робили, на шкіру потрібно нанести зволожуючий крем із саліциловою, гліколевою або молочною кислотою. Це заспокоїть шкіру і вбереже від появи волосся, що вросло.

Як кажуть дерматологи, шишки з врослим волоссям найчастіше проходять самі протягом тижня. Але якщо вони почали наповнюватися гноєм, стали болючими, червоними або теплими на дотик, велика ймовірність інфекції. У таких випадках слід звертатися до дерматолога, і справа може закінчитися навіть антибіотиками.

І якщо вростання стало регулярним, необхідно міняти метод позбавлення волосся. Допомогти може як проста альтернатива у вигляді крему для депіляції, так і тривала і не дешева лазерна епіляція.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.