Понад мільйон людей щодня заражаються сифілісом, гонореєю, хламідіозом і трихомоніазом
У світі стрімко зростає кількість захворювань, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Щодня реєструється понад 1 мільйон випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу і трихомоніазу. Найгостріше проблема стоїть у регіонах Америки та Африки, де зафіксовано найзначніше зростання захворюваності.
Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я. Незважаючи на амбітну мету ВООЗ щодо скорочення кількості випадків сифілісу серед дорослих у десять разів до 2030 року, ситуація погіршується.
У 2022 році кількість нових випадків захворювання ІПСШ серед людей 15-49 років зросла більш ніж на 1 мільйон, досягнувши 8 мільйонів. Особливо тривожна динаміка спостерігається в країнах Америки та Африки.
Також викликає тривогу і зростання вродженого сифілісу, коли діти заражаються від матерів під час вагітності. Не менш небезпечною є й тенденція поширення гонореї, стійкої до антибіотиків. Минулого року вже дев'ять країн повідомили про значне зростання резистентності до цефтриаксону - останньої лінії лікування гонореї, - з 5% до 40%.
Глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус упевнений, що до 2030 року можна зупинити епідемії сифілісу, гонореї та інших ІПСШ. Однак ВІЛ і гепатит, як і раніше, становлять серйозну загрозу для здоров'я людей, забираючи 2,5 мільйона життів щорічно.
ВООЗ випустила нове керівництво з ВІЛ-асоційованого туберкульозу (ТБ/ВІЛ), яке являє собою єдиний комплекс новітніх науково обґрунтованих рекомендацій. Також були оновлені рекомендації в рамках Зведених керівних принципів з ВІЛ.
Серед найважливіших моментів, зазначених у керівництві, - розширення доступу до коротших схем профілактичної терапії туберкульозу. На думку експертів, ці схеми мають бути доступні всім людям, які живуть із ВІЛ, щоб запобігти розвитку туберкульозу і знизити смертність. Згідно з планами, до 2030 року охоплення протитуберкульозною терапією має становити 95% усіх пацієнтів із ВІЛ.
Нагадаємо, в світі підтвердили вже п'ятий випадок вилікування від вірусу імунодефіциту (ВІЛ) людини. Ним став мешканець Німеччини. Йому пересадили стволові клітини. Раніше ми писали, що в Україні створили чат-бот, який допоможе оцінити ризик захворіти на ВІЛ та знайде найближчий пункт тестування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.