В Китаї створили ядерну батарейку розміром з монету – заряду вистачає на 50 років роботи

Читать на русском

Батарея зараз перебуває на "пілотній стадії" і незабаром буде запущена в масове виробництво

Читать на русском
Наука, вчені, ядерна зброя, війна, Китай
У Betavolt вважають, що їхня технологія колись зможе живити смартфони й дрони.

Батарея зараз перебуває на "пілотній стадії" і незабаром буде запущена в масове виробництво

Китайський стартап розробив крихітну ядерну батарейку розміром з монету, яка нібито може виробляти електроенергію протягом півстоліття без необхідності підзарядки. Компанія припускає, що ця технологія може використовуватися у майбутньому - для смартфонів і не тільки. Хоча попереду ще багато роботи, перш ніж це стане реальністю.

З чим ми маємо справу

Пекінська компанія Betavolt представила мініатюрну атомну батарею 8 січня, похвалившись у прес-релізі, що ця технологія "набагато випереджає європейські та американські науково-дослідні установи та підприємства", повідомляє IFLScience.

Акумулятор під назвою BV100 виробляє електроенергію, використовуючи енергію, випромінювану розпадом радіоактивного ізотопу нікелю (нікель-63). Між шарами нікелю-63 знаходяться листи монокристалічного алмазного напівпровідника товщиною всього 10 мікрон.

Він здатен зберігати 3,3 тисячі мегават-годин і, як повідомляється, має щільність енергії, яка більш ніж у 10 разів перевищує щільність звичайних літієвих батарей. За словами Betavolt, батареяка зможе підтримувати свою потужність до 50 років без необхідності зарядки чи обслуговування.

Компанія заявляє, що зовнішнього випромінювання батарейка не має, додаючи, що батарея "не загориться і не вибухне у відповідь на акупунктуру та постріли".

Що живитиме ця батарейка

Батарея розміром 15 х 15 х 15 міліметрів має потужність 100 мікроват і напругу 3 вольта. Ця ємність досить мізерна і ще не настільки потужна, щоб живити електронний пристрій, як-от смартфон, не кажучи вже про ноутбук. Тим не менш, Betavolt зазначає, що кілька акумуляторів потенційно можуть використовуватися послідовно або паралельно для живлення більш вимогливих пристроїв.

Зберігати капсулу радіоактивного розпаду в кишені може здатися ризикованою справою, але компанія наполягає, що батарея "абсолютно безпечна". Буцімто настільки, що згодом її можна буде використовувати для живлення медичних пристроїв, таких як кардіостимулятори та штучні серця.

В планах - масове виробництво

Betavolt вважає, що їхній новий продукт показує, як споживачі навіть можуть застосовувати атомні батареї в повсякденному використанні. Вони кажуть, що батарея зараз перебуває на "пілотній стадії" і незабаром буде запущена в масове виробництво. Компанія планує створити більш потужні батареї та хоче вивчити використання різних радіоактивних ізотопів.

Не тільки смартфони, але й військові гаджети 

Насторожуюче виглядає у заяві компанії згадування про можливість безстрокового живлення такою ядерною батарейкою не тільки смартфонів, але й військових дронів. 

"Компанія планує випустити батарею потужністю 1 Вт у 2025 році. Якщо це дозволить політика, батареї на атомній енергії дозволять мобільному телефону ніколи не розряджатися, а дрони, які поки що можуть літати лише 15 хвилин, зможуть літати безперервно", - заявили в Betavolt. 

Термоядерні батарейки - в космосі 

Сьогодні термоядерні батареї використовуються тільки в аерокосмічній техніці. Наприклад, зонди "Вояджера" були оснащені ядерною батареєю, розробленою під час холодної війни. Пара космічних кораблів "Вояджер", запущена в 1977 році, все ще курсує околицями нашої Сонячної системи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.