Уже не так дешево: скільки коштують кришки і банки для консервації

У продажу є не тільки звичні одноразові металеві, а й багаторазові пластикові вакуумні кришки

Їжа, продукти, харчування, лайфхак, корисні поради
Магазинні консервовані огірочки - це смачно, та домашні - затишніші й дещо бюджетніші!

Всі ми бачили процес консервації на власні очі. Наші бабусі й мами вправно роблять так звані закрутки, і здається, що в цьому немає нічого складного. В цілому, це так, але, як то кажуть, є нюанси. Інформатор розповість, як слід обробляти банки та кришки, аби ті простояли зиму, та скільки вони коштують цього сезону в роздрібній торгівлі. Адже консервування продуктів на зиму - це не тільки спосіб їх зберегти. Це ще й шанс непогано заощадити!

Кришки-закрутки

Як обробляти закатки перед консервацією, та скільки за них доведеться віддати цього літа 1
Ви можете навіть скористатися самозакаточними кришками.

Найпростіші кришки-закатки коштують в діапазоні від гривні за штуку до 2,5 гривень, якщо кришка, скажімо, містить візерунки. Відтак простих 100 кришок обійдеться вам в сотню гривень, а за кольорові кришки доведеться віддати 210-250 гривень за ті ж 100 штук. Така кришка є функціональною, доки ви її не відкрили, після чого вона вже не буде герметичною.

Для закатування таких кришок знадобиться ключ-закатка.
Для закатування таких кришок знадобиться ключ-закатка, його вартість в середньому становить 250 гривень. 

Багаторазовими у використанні в цьому сенсі є гвинтові кришки для консервації "євро" формату. Їх можна закручувати повторно, що набагато зручніше. Коштує набір з 20 таких кришок - 100 гривень. 

Єврокришик та ключ-закатка.
Єврокришки та ключ-закатка: враховуючи, що ключ прослужить вам роки, зрештою такий внесок в домашній добробут є елементом економії. 

Євро-кришки ще заведено називати "самозакрутками". Вартість однієї такої від 5 - 5,5 гривень. В роздрібній торгівлі такі можна знайти й придбати поштучно. 

Кришки з патріотичними принтами - хіт продажу цього сезону!
Кришки з патріотичними принтами - хіт продажу цього сезону!

Вакуумне ноу-хау

Також у продажу з'явилися вакуумні кришки для консервації. Такий пристрій дозволить зберігати продукти в консервованому, засоленому, маринованому або навіть свіжому стані. Так, ви зможете відправити під кришки не тільки фрукти та овочі, але й будь-які приготовані перші та другі страви, смажену або пропарену їжу. Головне – всі страви надовго залишаться свіжими. 

Одну кришку можна використовувати багато раз, а отже цього набору вам вистачить на кілька років! Кришки підходять на шийки скляних банок об'ємом 0,5 та 0,7 літра, а також на одно, двох та трилітрові гвинтові банки. Коштує десяток таких кришок 220 гривень.

Будь-яка банка перетворюється на вакуумний контейнер.
Будь-яка банка перетворюється на вакуумний контейнер - шляхом відсмоктування з неї повітря через спеціальний пристрій.

Наліпки, стерилізатори, мішки для засолювання, банки

До всього сьогодні в мережевих маркетах можна придбати пластикові кришки для банок, такі, якими банки можна накривати після їхньої розгерметизації, та з отворами - для зливу зайвої рідини - розсолу. Вартість таких кришок в середньому складає 10 гривень. Також можна купити наліпки-стікери на банки, аби їх зручніше було підписувати. Вартість таких наборів коливається від 30 до 150 гривень.

Самі банки коштують теж не копійки. Так, за літрову банку для консервації просять в районі 20 гривень, за півлітрову - 10, а за трилітрову - близько 35 гривень. Дорожче коштують банки з металевими кришками-закрутками. Вони, як правило, меншого об'єму - наприклад, 0,2 л чи 0,3 л, і коштувати одна така баночка може в районі 30 гривень. Мішки для засолювання коштують приблизно так само - від 10 до 30 гривень залежно від об'єму.

Банки коштують від 10 гривень.
Банки коштують від 10 гривень за штуку.

Крім того, можна окремо купити металевий стерилізатор для банок. Алюмінієвий обійдеться від 50 до 100 гривень, також можна придбати металевий. Вартість варіюватиметься приблизно в тих самих межах.

Металеві ключі для закатування можуть коштувати від акційних 170 гривень до 400 гривень. Пластикові ключі для відкриття кришок-закруток коштують від, знову ж таки, акційних 30 гривень до 70 гривень.

Для засолювання можна використовувати мішки.
Для засолювання можна використовувати мішки.

Правила обробки кришок та банок

Вважається, що кришки обов'язково потрібно кип'ятити перед закручуванням банок. Нібито від цього залежить, наскільки герметично будуть загвинчені банки. Однак не усі знають, що висока температура ніяк на це не впливає. Достатньо ретельно вимити кришки та розкласти їх на рушник, а коли все буде готове - просто закрити ними банки. Та якщо вам вже так хочеться обробити кришки - для власного спокою - відправте їх разом з банками в духовку чи пароварку. А якщо ні - киньте їх у сотейник, наповнений водою, і прокип'ятіть протягом п'яти хвилин.

А от банки варто простерилізувати. Якщо в рецепті зазначено, що банку необхідно простерилізувати вже після наповнення, це означає, що потрібно взяти широкий таз, виставити туди скляну тару, залити воду до "шийки" банок - і, відправивши на плиту, дочекатися закипання і засікти необхідний відрізок часу.

Правила обробки кришок та банок не залежать від того, що саме ви консервуєте - овочеве севіче, ягідний джем чи часточки соковитих фруктів.
Правила обробки кришок та банок не залежать від того, що саме ви консервуєте - овочевий севіче, ягідний джем чи часточки соковитих фруктів.

Попередня стерилізація в духовці. Виставте сухі банки на деко дном вниз, відправте в холодну духову шафу, включіть її на 110 С і після того, як духовка розігріється до вказаної температури, засікайте ще півгодини.

Стерилізація у пароварці. Для стерилізації трилітрової банки у такий спосіб знадобиться 15 хвилин, для знезараження літрової тари знадобиться п'ять хвилин. Вдвічі більше часу піде на знезараження дволітрової банки й так далі.

Та перш ніж розпочинати стерилізацію, банки потрібно ретельно промити. Причому не хімією для миття посуду, а звичайнісінькою харчовою содою із розрахунку 1 чайна ложка на 1 л води або порошком гірчиці. Далі банки варто просушити на рушнику. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube