Інакше банки вибухнуть: помилки, які псують консервацію на зиму

Використовуйте для маринаду тільки чисту питну воду й не перестарайтеся з приправами.

Їжа, продукти, лайфхак, корисні поради, консервація
Розмішуйте варення дерев'яними паличками від суші.

Влітку так хочеться зберегти якомога надовше аромати стиглих соковитих плодів, і багатьом господиням це вдається за рахунок консервації. Втім, тут теж є свої секрети, якими Інформатор з вами охоче поділиться. 

Консервуємо овочі й фрукти

  • Рокладайте овочі чи фрукти за розміром і ступенем зрілості. Так вам буде набагато зручніше розташовувати їх у банках, щоб не залишалося багато порожнього місця.
  • Використовуйте для маринаду тільки чисту фільтровану питну воду.
  • Не перестарайтеся з приправами. Відсоток прянощів не має перевищувати 5% від вмісту ваших банок, проте помірний яскравий пряний присмак навряд чи зіпсує вашу консервацію. А от з часником варто знати міру.
  • Щодо солі, найкраще брати звичайну кам’яну. Йодована, дрібна або концентрована сіль, наприклад "Екстра", може негативно вплинути на структуру овочів, зокрема, огірків, зіпсувати їх, або банки просто "вибухнуть".  
  • Розмішайте вміст банок з консервацією дерев'яними паличками від суші. Так ви видалите надлишки повітря і не пошкодите скло. Замість паличок також можете використовувати дерев'яні шпажки для шашлику.
З часником в консервації варто знати міру.
З часником в консервації варто знати міру.

Варимо варення

  • Полуницю і малину миють, не відриваючи плодоніжок, після чого викладають на папір, просушують, а тільки потім перебирають. Ягоди і фрукти з власного саду перед варінням потрібно мити якомога менше. 
  • Щоб ягоди у варенні зберегли форму і аромат, залийте їх на 3-4 години гарячим сиропом і тільки потім варіть. Плоди з твердою шкіркою, наприклад, сливи, проколіть при цьому дерев'яною зубочисткою.
Існує простий спосіб перевірити варення на готовність.
Існує простий спосіб перевірити варення на готовність.
  • Щоб перевірити готовність варення, візьміть блюдце і поставте його в морозильник на кілька хвилин. Діставши, капніть варення на край - крапля не стікає на дно блюдця, воно готове.
  • Якщо варення довго не густіє, додайте в нього трохи лимонного соку або яблучного пюре.
  • Консервувати можна із заморожених, скажімо, ягід. Якщо гадаєте, що варення втратить від цього у смаку - не турбуйтеся, різниці навіть не відчуєте.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube