Україна перевершила Європу: свіже дослідження унікальної знахідки

Читать на русском

Вчені знайшли найстаріші артефакти доби людини прямоходячої.

Читать на русском
Вчені, наука, історія, Європа, Україна, артефакти
Це найдавніше датоване свідчення існування людини в Європі

Вчені знайшли найстаріші артефакти доби людини прямоходячої.

Вчені знайшли найстаріші артефакти з доби людини прямоходячої - на території сучасної України. Стародавні кам'яні знаряддя праці, віком понад один мільйон років, є найдавнішим доказом присутності людини в Європі. 

Сильно вивітрений артефакт з відщепів знайшли на заході України. Відколоті камені були навмисно виготовлені з вулканічної породи й витягнуті археологами з кар'єру в Корольово на Закарпатті в 1970-х роках. Нині ж вчені використовували нові методи, щоб визначити вік шарів осадових порід, що оточують знаряддя.

"Це найдавніше датоване свідчення існування людини в Європі", - дійшли вони висновку, про що йдеться у дослідженні, опублікованому 6 березня в журналі Nature.

За словами дослідників, не можна з упевненістю сказати, хто саме з ранніх предків людини виготовив ці знаряддя праці, але, можливо, це був Homo erectus, перший вид, який почав ходити прямо і навчився користуватися вогнем.

"У нас немає викопних решток, тому ми не можемо бути впевнені", - пояснили археологи.

Відколоті кам'яні інструменти, ймовірно, використовувалися для різання м'яса і, можливо, для зішкрябування шкур тварин. Дослідники кажуть, що інструментам може бути до 1,4 мільйона років, але інші експерти твердять, що їм може бути трохи більше 1 мільйона років,. Це ставить їх приблизно в той самий діапазон дат, що й інші стародавні інструменти, розкопані в Іспанії.

Найдавніші кам'яні знаряддя такого типу були також знайдені на сході Африки і датуються 2,8 мільйонами років тому. Проте знахідка в Україні важлива тим, що "це найдавніша знахідка так далеко на півночі". Вона свідчить про те, що ранні люди, які розселилися з Африки з цими знаряддями праці, були здатні виживати в різноманітних умовах.

"Найдавніші люди з цією давньою технологією кам'яних знарядь змогли колонізувати землі всюди - від Іспанії до України, де принаймні сезонно дуже холодно - це дивовижний рівень пристосованості", - вважають науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.