В цей день народилися американська актриса Скарлетт Йохансон та журналіст Савік Шустер
У п'ятницю, 22 листопада, православна церква шанує пам'ять святих Архипа та Пилимона. Іменини сьогодні святкують Олексій, Опанас, Борис, Василь, Володимир, Іван, Ілля, Максим, Марк, Михайло, Павло, Петро, Сава, Федір. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату заведено займатися благодійністю.
Родинні свята - надзвичайно важливі, адже вони дають можливість зблизитися батькам з дітьми, бабусям та дідусям з онуками тощо. Міжнародний день сина - одне із таких свят. Цей день не належить до офіційних свят та не позначений як вихідний у календарі. Проте діти з нетерпінням чекають цього дня. Варто сказати, що Міжнародний день сина - це нагода не тільки створити справжнє свято для синочка шкільного віку, але й привітати дорослого сина. А ще це нагода різним поколінням зібратися за столом.
Версій започаткування цього дня - багато. Народження сина в будь-якій сім’ї, незалежно від культури, національності та віросповідання, завжди було великою подією. Кожен батько прагне мати насамперед сина, адже нащадок чоловічої статі - це цінний продовжувач роду. Окрім того, в подальшому саме син бере на себе відповідальність за всю родину.
Особливе ставлення до дітей чоловічої статі спостерігається в ісламських державах. Що стосується інших країн, то в Японії до Другої світової війни вже святкували день хлопчиків, який пізніше отримав статус свята Дня дітей. В цей день над кожним будинком вивішувалися різнокольорові прапорці. Чим більше прапорців - тим більше хлопчиків в родині. В різні дні День сина відзначається в різних країнах. Проте 22 листопада - це можливість кожного приєднатися до єдиного, міжнародного дня.
Концепція Міжнародного дня сина з’явилася у 2014 році за пропозицією Guardian News & Media Limited під час святкування Міжнародного дня чоловіків, що також відзначається у листопаді. Метою цього дня було створення сімейного свята. І основною метою створення цієї події передбачено вітати своїх синів вдома, щоб передати їм основні домашні навички, такі як прибирання, приготування їжі, прання та догляд за дітьми - компетенції, які є незамінними для їхнього майбутнього. Подібно до того, як ми прагнемо демістифікувати професійне середовище для дівчат, наша мета полягає в тому, щоб так само демістифікувати домашні обов’язки для хлопців. Ця ініціатива покликана допомогти хлопчикам стати такими чоловіками, якими вони прагнуть бути: самодостатніми, здатними до самостійного життя, в усіх сферах та стосунках.
22 листопада у світі проводиться День гуманного суспільства. Ініціатором заснування події стала американська некомерційна організація "Гуманне суспільство Сполучених штатів" (HSUS). Організація була заснована саме в цей день у 1954 р. журналістами Фредом Маєрсом, Хелен Джонсон, Ларрі Ендрюсом та Марсією Глейзер, зараз базується у Вашингтоні та вважається однією з найбільших благодійних організацій в Америці.
Мета діяльності Гуманного суспільства переплітається з метою проведення цього дня - привернути увагу на ставлення людей до тварин. Часто суспільство забуває та проявляє надмірну жорстокість до домашніх тварин, вбиває диких тварин заради м’яса та хутра, використовує їх для досліджень та дослідів.
Щороку 22 листопада світ обʼєднується, щоб відсвяткувати Міжнародний день музиканта, день, присвячений вшануванню пристрасті, творчості та відданості музикантів, які мають силу торкатися сердець і змінювати життя своїм мистецтвом. Дата святкування Міжнародного дня музиканта, 22 листопада, обрана не випадково. Вона збігається з днем пам’яті святої Цецилії, покровительки музикантів. За переказами, свята Цецилія була римською мученицею, яка жила у 2-3 столітті нашої ери. Її часто зображують за грою на органі або іншому музичному інструменті і шанують за її стійку віру і небесну музику, яку вона, за переказами, чула у своєму серці. Отже, це свято, що бере свій початок з дня, коли Папа Григорій XIII у 1594 році проголосив Святу Цецилію покровителькою музики, є глобальною даниною поваги музичним діячам та незгладимим слідом, який вони залишають у нашому житті.
Традиція святкування Міжнародного дня музиканта може здатися відносно сучасною, але її коріння глибоко історичне. Вперше він з’явився в Ере, Нормандія, як конкурс серед композиторів. Форма святкування, яку сьогодні визнає світ, зародилася в Единбурзі, Шотландія, у 1695 році. Поступово воно розправило свої крила, досягнувши до 1920 року Латинської Америки, розпочавшись з грандіозного святкування в Ріо-де-Жанейро, Бразилія.
Музика - вічний супутник людства. Музика - це не просто форма художнього вираження; це невіддільна частина людського досвіду, що резонує крізь віки та культури. Її початки можна простежити на глибині понад 30 000 років, коли перші люди імітували звуки природи за допомогою примітивних інструментів, таких як кістяні флейти та бірімбао. Ці звуки були невіддільною частиною їхнього повсякденного життя, що супроводжували шлях людини від шлюбних ритуалів до підтримки у щоденній колективній праці.
Музиканти відіграють життєво важливу роль у суспільстві, не лише як артисти, але і як культурні посли та просвітителі. Вони несуть факел культурної спадщини, передають традиції та сприяють емоційному і духовному благополуччю спільнот. Своєю творчістю музиканти роблять внесок у культурне багатство суспільства і часто стають рупором соціальних змін, лідерами рухів та революцій, джерелом розради й підтримки у складні часи.
Веснянки є унікальним символом індивідуальності та природної краси, що прикрашає обличчя незліченної кількості людей по всьому світу. Хоча найбільше нелюбові до веснянок саме у тих, хто їх має. День любові до веснянок, який відзначається щороку 22 листопада, - це особлива подія, яка заохочує людей прийняти і полюбити свої веснянки. Цей день є святом любові до себе і прийняття себе, підкреслюючи красу цих природних ознак, які роблять кожну людину унікальною.
День любові до веснянок - це заклик плекати й шанувати шкіру, в якій ви живете. Веснянки - це поширена генетична риса, і цей день нагадує про те, що це не вада, а скоріше характеристика, яку варто прийняти, полюбити і святкувати.
Веснянки - це невеликі концентровані ділянки підвищеного вироблення меланіну, які часто стають більш помітними під впливом сонячного світла. Вони є поширеною рисою серед людей зі світлою шкірою, хоча можуть з’явитися у будь-кого. Історично склалося так, що веснянки займали складне місце в стандартах краси: в одних культурах їх обожнювали, а в інших заохочували приховувати їх. День "Люби свої веснянки" кидає виклик цим стандартам, виступаючи за більш інклюзивне визначення краси.
День любові до веснянок - це свідчення краси різноманітності та важливості любові до себе. Це день, коли можна протистояти соціальному тиску, що змушує відповідати певним стандартам краси, і прийняти унікальні риси, які кожна людина приносить у світ. Давайте у цей день святкувати ті особливості, які роблять нас тими, ким ми є і радіти від того, що ми любимо себе цілком і повністю.
У православному календарі день пам'яті Архипа та Філімона. Архіп і Філімон були апостолами від 70-ти, які проповідували Євангеліє у Колосах, Лаодиції та Ієрополі. Вони були учнями апостола Павла, який написав їм листи до Нового Завіту. Архіп був сином Філімона та його дружини Апфії, яка також була рівноапостольною мученицею. Філімон був багатим і благодійним християнином, який приймав у своєму домі збори віруючих. Архіп був першим єпископом Колоського і згодом Лаодиціанським. Вони обоє страждали за віру від поган і були вбиті мечем під час одного з гонінь на християн. Їхні мощі були перенесені до Константинополя та поховані в церкві святих апостолів.
У гоніння Нерона (54-68) святі Філімон і Апфія, а також святий апостол Архіпп, що жив у Колосах, прийняли мученицьку кончину. Під час язичницького свята розлючений натовп увірвався до християнського храму, коли там відбувалося богослужіння. Усі в страху розбіглися, залишилися тільки святі Філімон, Архіп та Апфія. Їх схопили та повели до градоначальника. Святого Архіпа озвірілий натовп побив і порізав ножами, і по дорозі на суд він помер. Святі Філімон та Апфія за вироком правителя були побиті камінням.
У давнину в це народне свято було заведено займатися благодійністю, ділитися їжею та одягом зі знедоленими. Господині перебирали цього дня речі та відносили до церкви непотрібний одяг. Батьки роздавали знайомим із дітьми речі, з яких діти вже виросли.
22 листопада 1952 р. - Савік Шустер - журналіст і телеведучий, відомий по роботі в українських ЗМІ. З 5 вересня 2008 року до січня 2011 року вів у прямому ефірі телепередачу "Шустер live" на телеканалі "Україна".
22 листопада 1958 р. - Джеймі Лі Кертіс - американська актриса та письменниця. Стала відомою на ранніх етапах своєї акторської кар'єри, отримавши титул "королева крику" через ролі у низці знаменитих фільмів жахів, таких як: "Хелловін", "Потяг страху", "Туман", "Шкільний бал", "Хелловін 2" та ін.
22 листопада 1965 р. - Мадс Діттманн Міккельсен - датський актор. Відомий виконанням персонажів-антагоністів у таких фільмах як "Доктор Стрендж", "Казино "Рояль"", у серіалі "Ганнібал". У 2022 році зіграв роль лиходія Геллерта Грін-Де-Вальда у фільмі "Фантастичні тварюки: Таємниці Дамблдора" після "скасування" Джонні Деппа.
22 листопада 1967 р. - Марк Алан Руффало - американський актор, продюсер та активіст. Найбільшу популярність Руффало принесли ролі у фільмах "Можеш розраховувати на мене", "З 13 у 30", "Між небом та землею", "Зодіак", "Дітки в порядку", "Острів проклятих", "Мисливець на лис", "Звичайне серце", "Безкінечно білий ведмідь" та ін.
22 листопада 1978 р. - Дмитро Костянтинович Лінартович - український актор театру, кіно та дубляжу. Перша велика роль була у фільмі 2002 року "Невелика подорож на великій каруселі" режисера Михайла Іллєнка. За 10 років вийшов другий фільм за його участю "ТойХтоПройшовКрізьВогонь".
22 листопада 1984 р. - Скарлетт Інґрід Йохансон - американська актриса. Визнання прийшло до Йоханссон завдяки ролям у картинах "Менні і Ло", "Заклинач коней" та "Примарний світ".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.