У небі утворилася діра: загадкове явище встигли сфотографувати

Читать на русском

Захоплююче видовище є наслідком авіаційної діяльності людини

Читать на русском
Хмари
Справжнє пояснення цих хмарних дірок цілком наукове

Захоплююче видовище є наслідком авіаційної діяльності людини

Під час польоту над Мексиканською затокою супутник NASA "Терра" зняв незвичайну хмару. Зображення хмар виглядало так, ніби хтось проткнув небо дироколом. Проте цьому явищу є наукове пояснення.

Це незвичайне явище не нове. За даними NASA, дослідники документували це з 1940-х років. Але лише близько 15 років тому вчені нарешті знайшли пояснення, пише Sciencealert. Офіційна назва таких хмар - порожні хмари, але нерідко їх прозвали дірочками або смугами падіння. Вони настільки величезні, що їх можна бачити як з поверхні землі, так і з космосу.

Порожня хмара, вид з землі
Порожня хмара, вид з землі

Цікаво, що люди плутали ці хмари з тарілками, що літають, та іншими незвичайними явищами. Вони зовсім не схожі на звичайні хмари. І насправді це не звичайна хмара. Якби не людські технології, порожні хмари ніколи не існували.

Згідно з двома дослідженнями, опублікованими у 2010 та 2011 роках, вони утворюються, коли літаки пролітають через шари висококупових хмар середнього рівня - хмар, що складаються з переохолоджених крапель. У 2010 році дослідники з дослідницького центру NASA в Ленглі виявили, що чим менше кут, під яким літак пролітає через хмари, тим більша їхня порожнина. Аналіз показав, що будь-який тип літака може створювати порожні хмари.

Формування хмар починається, коли літаки порушують ці делікатні атмосферні умови
Формування хмар починається, коли літаки порушують ці делікатні атмосферні умови

Супутник NASA "Terra" 30 січня зробив фотографії "скупчення" порожніх хмар біля західного узбережжя Флориди. За даними агентства, основною причиною такого явища є понад 1000 авіарейсів, які щодня здійснюються з міжнародного аеропорту Майамі.

Супутник "Терра" призначений для вивчення змін в атмосфері Землі та наслідків зміни клімату. Дослідники використовують дані, зібрані за допомогою цього супутника, для складання карти впливу людської діяльності та стихійних лих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.