У якому віці починається старість: думка звичайних людей

Читать на русском

Нині люди живуть довше, ніж будь-коли

Читать на русском
Старість, вік, вчені, наука, дослідження
Півстоліття тому вік старості визначався геть інакше

Нині люди живуть довше, ніж будь-коли

Ще Шекспір писав про сім віків людини, але загальні уявлення людей про старість змінюються з плином часу. Зрозуміло, що з віком людині властиво відсувати уявний поріг старості, досягаючи певної біологічної кількості років. Проте науковці вирішили з'ясувати, який саме вік сьогодні таки можна вважати старістю, попри всі сучасні технології, що дійсно затримують молодість та сприяють більш молодому психологічному віку тощо, пише IFLScience.

Німецькі, американські й люксембурзькі вчені провели так зване "Німецьке опитування про старіння" - опитували саме німців, в якому протягом 10 років зібрали дані у понад 14 тисяч людей. Учасники народилися між 1911 і 1974 роками, що охоплює кілька поколінь. Кожен з них надав до восьми відповідей за 25-річний період, коли їм було від 40 до 100 років.

Коли їм задали це питання у віці 65 років, люди, народжені в 1911 році, відповіли, що старість починається в середньому у віці 71 року. Коли це питання повторили людям 1956 року народження, коли їм також виповнилося 65 років, вони натомість назвали поріг на три роки пізніше, у 74 роки.

"Очікувана тривалість життя збільшилася, що може сприяти більш пізньому настанню старості. Крім того, деякі аспекти здоров'я з часом покращилися, так що люди певного віку, які вважалися старими в минулому, можуть більше не вважатися такими сьогодні", - дійшли висновку вчені.

В середньому, коли кожен учасник ставав старшим на чотири-п'ять років, його оцінка настання старості збільшувалася на рік. Жінки ставили поріг старості приблизно на два роки пізніше, ніж чоловіки. Були й інші фактори, які також впливали на індивідуальну оцінку - наприклад, люди з гіршим здоров'ям, самотніші або ті, хто "відчував" себе старшим, загалом вважали, що старість починається раніше.

"Можливо, настання старості відкладається тому, що люди вважають старість небажаним станом", - пояснили науковці.

Очевидно також, що ця тенденція до відкладання не може тривати нескінченно довго. В останні роки вона сповільнилася.

Проте, факт, що нині люди живуть довше, ніж будь-коли. Досягнення столітнього віку стає все більш поширеним явищем, настільки, що люди починають задаватися питанням, чи є межа людському життю. Оскільки дехто йде на крайні заходи у пошуках довголіття, цікаво спостерігати за тим, як суспільство ставиться до старості, і як ці погляди можуть змінюватися.

Дане дослідження має певні обмеження, оскільки всі учасники були німяцми, і цілком ймовірно, неєвропейські культури можуть інакше ставитися до старіння. Вчені планують розібратися і з цим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.