Хто придумав символ серця і чому справжнє має інший вигляд

Читать на русском

Серце - це м'яз, але його асоціюють з емоціями й почуттями

Читать на русском
Серце, дослідження, стародавні греки, медицина, наука, вчені
Форма сердечка з валентинки відповідає формі анатомічного серця та всіх судин довкола нього!

Серце - це м'яз, але його асоціюють з емоціями й почуттями

Усередині вашої грудної клітки знаходиться потужний, асиметричний шматок м'язів, позбавлений емоцій і жахливо неромантичний. Незважаючи на це, ми продовжуємо використовувати анатомічно неправильну форму "серця" для зображення коронарного органу, який помилково наділяємо сентиментальними характеристиками. Адже ніщо так не говорить "Я тебе люблю", як серце.

Автори нового дослідження припускають, що давньогрецькі філософи, можливо, були одними з перших, хто пов'язав саме цей орган з емоціями. Найдавніша ілюстрація класичного символу у формі серця з'явилася в тексті в XIII столітті, й можливо, була натхненна неординарним описом цього органу Арістотелем, зазначає IFLScience. 

Символ набув широкого поширення в XV-XVI сторіччях. Відомо, що повсюдно зображений символ серця зовсім не схожий на анатомічне людське серце. Однак це нікого не хвилює, оскільки використання нинішнього символу серця виражає ідею "серця" в його метафоричному значенні - це про емоції, прихильність і любов. 

Лише в середині XX століття вчені нарешті зрозуміли, що спрощена - романтична - форма може мати під собою анатомічне підґрунтя. Річ у тім, що перші копії коронарної артеріальної системи були створені в 1950-х роках, коли в аорту померлих людей вводили пластик, отримуючи зліпки, які, на диво, "нагадували культову форму серця".

ніщо так не говорить "Я тебе люблю", як серце!
Ніщо так не говорить "Я тебе люблю", як серце!

Кілька десятиліть потому розробка нових методів, що передбачають введення контрастних барвників у коронарні артерії, показала, наскільки точною насправді є традиційна форма серця.

"Ін'єктуючи одночасно праву і ліву коронарні артерії, можна візуалізувати весь коронарний артеріальний кровообіг, - пишуть дослідники. - Одночасна візуалізація правого і лівого коронарних дерев формує точну форму того, що ми звикли називати "серцем".

Тож чи могли древні анатоми якимось чином побачити цей патерн за тисячі років до того, як він був виявлений сучасною наукою. Можливо, ці давні вчені теж робили подібні посмертні зліпки коронарних артерій, використовуючи більш примітивні матеріали, такі як гіпс - замість пластику.

Вчені припускають, що це може бути найбільш правдоподібною гіпотезою, яка пояснює схожість наших зображень на давній архетип образу серця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.