Ці ліки для схуднення імітують ситість, в результаті чого люди менше їдять.
У препарату для схуднення Ozempic з'явився конкурент, про це свідчить нове дослідження. Пацієнти, які приймали новий препарат, названий жіночими іменами - Eli Lilly Mounjaro, досягли значно більшої втрати ваги, ніж ті, хто приймав культовий препарат для втрати ваги Ozempic, йдеться в матеріалі ScienceAlert.
Довідка. Обидва препарати, відомі під своїми загальними назвами тирзепатид - Mounjaro і семаглутид - Ozempic, імітують природний гормон і змушують людей відчувати ситість. Ozempic схвалили в 2017 році, а Mounjaro отримав схвалення в 2022 році.
Дослідники проаналізували електронні медичні записи понад 18 тисяч американців в період з травня 2022 року по вересень 2023 року. Вони порівняли результати серед тих, хто отримував обидва ін’єкційних препарати. Середній вік пацієнтів становив 52 роки, більше ніж 70% були жінками, а середня вихідна вага становила 110 кілограмів; 52% відсотки мали діабет 2 типу.
Більшість пацієнтів досягли 5% й більше відсотків втрати ваги через рік, але ті, хто приймав препарат Mounjaro, досягли більшої втрати ваги. Загалом 5% ваги втратили 82% пацієнтів з групи Mounjaro, у порівнянні з 67% з групи Ozempic. 10% ваги втратили 62% пацієнтів з групи, що приймала препарат Mounjaro, проти 37% з групи Ozempic. Ще 42% проти 18% для втрати ваги в 15%, все на користь нового препарату. Також через 12 місяців середній пацієнт на Mounjaro втратив на 7% більше ваги, ніж у середньому пацієнти на Ozempic.
Сильніша ефективність Mounjaro підтвердила результати клінічних випробувань, що призвели до його схвалення, але це був перший раз, коли ці два препарати перевіряли один проти одного. Дослідження показали побічні ефекти, такі як нетравлення, запаморочення та помірно підвищений пульс. Рідкісні випадки включали кишкову непрохідність і панкреатит.
З іншого боку, ці ліки для схуднення можуть знизити ризик серцевих нападів та інсультів, і з’являються докази ефективності проти деяких видів раку, пов’язаних з ожирінням, включаючи рак нирок, підшлункової залози, стравоходу, яєчників, печінки та колоректальний рак.
Ожиріння є глобальним лихом для здоров’я й фактором ризику серцево-судинних захворювань, діабету, деяких видів раку та ускладнень таких захворювань, як Covid-19. Воно важко піддається лікуванню, це дорого коштує системі охорони здоров’я. І хоча його причини можуть бути пов’язані зі способом життя, на нього може впливати генетика.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.