Третина загинула одразу, решту понівечено: живі клітини піддали гелевому манікюру

Ультрафіолетове випромінювання УФ-ламп для сушки нігтів може спровокувати рак, - дослідження.

Краса та здоров'я, здоров'я, салони краси, манікюр
Які небезпеки ховає в собі гелевий манікюр.

Ультрафіолетове світло в манікюрних лампах може завдати шкоди здоров'ю, йдеться в новому дослідженні. Зрозуміло, що таке повідомлення викликало небувалий резонанс, адже воно стосується мільйонів жінок по всьому світу.  

Гелевий манікюр популярний, тому що він довго тримається, не сколюється і не лущиться. Але останніми тижнями він потрапив під пильну увагу після нового дослідження, яке виявило, що ультрафіолетові лампи для цієї процедури пошкоджують клітини й можуть потенційно збільшити ризик розвитку раку, пише NYTimes із посиланням на Nature Communications.

Результати дослідів наробили галасу 

Отримані дані доповнюють невелику, але зростаючу кількість досліджень, що свідчать проти регулярного використання УФ-ламп для нігтів. Досліди доводять, що ті здатні прискорювати старіння і підвищувати ризик раку. Експерти в галузі охорони здоров'я погоджуються, що ультрафіолетове світло пошкоджує клітини шкіри. Проте даних все ще недостатньо, щоб визначити, наскільки небезпечним може бути нерегулярний гелевий манікюр.

"Ми не можемо кількісно оцінити ризики", - заявили нью-йоркські дерматологи.

Дотримання певних запобіжних заходів може допомогти зробити гелевий манікюр безпечнішим, переконані науковці. Манікюр з використанням пудри - ще один варіант, хоча і він може бути не зовсім безризиковим.

Манікюр = одна з найулюбленіших жіночих процедур краси!
Манікюр - одна з найулюбленіших жіночих процедур краси!

Що відомо про УФ-випромінювання в лампах для нігтів

Ультрафіолетові лампи необхідні для гелевого манікюру, оскільки світло змушує лак тверднути і ставати міцнішим. Деякі салони використовують світлодіодні лампи для гелевого манікюру, але вони теж випромінюють ультрафіолет.

У ході нового дослідження вчені піддавали клітини людини і миші випромінюванню від популярної манікюрної лампи, яка використовується в багатьох манікюрних салонах. Результат виявився жахливим - за 20 хвилин загинуло близько 30% клітин, а ті, що вижили, зазнали пошкоджень ДНК. За словами співавторки дослідження, пошкодження були схожі на ті, що спостерігаються у людей з меланомою, потенційно смертельним типом раку шкіри.

УФ-лампи пошкоджують клітини та ДНК: дослідження жахнули багатьох.
УФ-лампи для сушки гелю для нігтів вбивають живі клітини та пошкоджують ДНК: дослідження жахнули багатьох. Тож, можливо, куди безпечніше робити манікюр та педикюр звичайним лаком.

 Не все так страшно?

Хоча пошкодження клітин викликає занепокоєння, дослідження не доводить, що ультрафіолетові лампи можуть викликати рак. Клітини в лабораторії більш вразливі до пошкоджень, ніж клітини на руці людини, яка має товстий зовнішній шар шкіри, що допомагає захистити її від впливу навколишнього середовища.

Жодне дослідження поки що не оцінювало, чи люди, які роблять гелевий манікюр, мають більше шансів захворіти на рак шкіри, ніж ті, хто його не робить. Були випадки, коли у людей діагностували рак шкіри на руках після того, як вони регулярно робили гелевий манікюр, але неясно, чи були причиною цього процедури з догляду за нігтями. Тим не менш, накопичується все більше даних про те, що УФ-випромінювання від ламп для нігтів, може бути потенційно небезпечним.

Альтернатива існує, але не надихає

Однією з альтернатив є манікюр з використанням пудри, який передбачає занурення нігтів в акрилову пудру після нанесення клею. Однак є одна проблема, пов'язана з манікюром зануренням. Майстри часто використовують одну і ту ж баночку акрилової пудри для кількох клієнтів, що збільшує ймовірність нігтьових інфекцій. Проте ацетон діє як дезінфікуючий засіб, заспокоюють дерматологи.

На щастя, є кроки, які ви можете зробити, щоб мінімізувати ризики для здоров'я під час наступного візиту до салону чи майстра з манікюру. Якщо ви робите гелевий манікюр, подумайте про те, щоб надіти захисні рукавички від ультрафіолету без пальців. Мазати руки сонцезахисним кремом при цьому не радять. 

Перспектива нігтьових інфекцій - не радує!
Перспектива нігтьових інфекцій - точно не радує!

Не зрізайте кутикулу 

Щоб зменшити ризик інфікування, попросіть свого майстра не видаляти кутикулу, яка є важливим бар'єром проти мікробів. Багато хто звинувачує у пост-салонних інфекціях забруднене обладнання, хоча більш імовірно, що їхні власні мікроби інфікували нігті після видалення кутикули, вважають лікарі.

Оберіть салон з серйознимс ставленням до гігієни, носіть свої інструменти чи взагалі опануйте гігієнічний манікюр та робіть його вдома.
Оберіть салон з серйозним ставленням до гігієни, носіть свої інструменти чи взагалі опануйте гігієнічний манікюр та робіть його вдома.

Мінімум пошкоджень нігтьової пластини

Також варто попросити стиліста лише злегка відшліфувати та підпиляти нігті перед нанесенням лаку, оскільки сильне шліфування та підпилювання може зробити їх тоншими та ламкішими. Товсті шари лаку також можуть послабити нігті, тому краще, щоб стилісти наносили лак тонкими шарами. Крім того, якщо ви робите манікюр із зануренням, відмовтеся від гелевого покриття, щоб не використовувати ультрафіолетову лампу.

Уважно оберіть салон 

Це може здатися очевидним, але обирайте салон, який серйозно ставиться до безпеки. Поцікавтеся, чи використовує персонал обладнання повторно, і якщо так, то як вони дезінфікують його між клієнтами. Тут ідеально підійдуть автоклави або стерилізатори сухого жару. Ви також можете придбати власні свердла, пилочки та бафи і приносити їх з собою.

Зрештою, навчитись самотужки накладати лак - під силу кожній дівчині :)
Зрештою, навчитись самотужки накладати лак - під силу кожній дівчині :)

Хоча гель-манікюр і манікюр із зануренням можуть становити певні ризики, вони не повинні бути джерелом занепокоєння, якщо дотримуватись правил безпеки.

Можливо ви пропустили...

Як здобути перевагу у війні майбутнього. Анатолій Храпчинський про нові методи РЕБ.

Експерт з авіаційної галузі, Анатолій Храпчинський, розкриває можливості України у сфері радіоелектронної боротьби та в небі. Як країна може здобути перевагу та в чому полягають ключові аспекти в цьому питанні? Долучайтеся до перегляду відео, щоб дізнатися більше від експерта!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube