Лікарі часто розглядають нерегулярні дефекації як просто "неприємність". Насправді ж це серйозний симптом!
Дослідження показує, що графік походів до туалету по великому багато чого говорить про ваше загальне здоров’я. Виявляється, частота дефекації значно впливає на фізіологію та довгострокове здоров’я, причому найкращі результати пов’язані з випорожненням один або два рази на день, йдеться в матеріалі ScienceAlert.
Щоб випорожнюватись частіше, аби не провокувати утворення в кишківнику токсинів, лікарі радять:
Молоді люди, жінки та люди з меншою вагою, як правило, випорожнюються рідше. Гормональні та неврологічні відмінності між чоловіками й жінками можуть пояснити цей розрив, а також той факт, що чоловіки зазвичай більше їдять.
"Ми виявили, що навіть у здорових людей, які страждають запорами, спостерігається підвищення рівня токсинів у крові", - пояснили науковці.
Коли кал надто довго затримується в кишківнику, мікроби виснажують доступну клітковину, а замість неї виробляють токсини. Тож, за результатами, кишкові бактерії, що ферментують клітковину, пов’язані з хорошим здоров’ям, процвітають.
У випадках діареї вчені виявили клінічні ознаки запалення та пошкодження печінки. Під час діареї організм виділяє надмірну кількість жовчної кислоти, яку в іншому випадку печінка переробила б для розчинення та поглинання харчових жирів.
Крім того, медикам стало очевидно, що існує зв’язок між запорами та діареєю. Але оскільки ці результати спостерігалися у хворих пацієнтів, залишалося незрозумілим, чи були нерегулярні відвідування туалету причиною, чи наслідком їхнього стану.
Вчені зібрали клінічні й біологічні дані, а також дані про спосіб життя в понад 1,4 тисячі здорових дорослих добровольців без ознак активного захворювання. Ці дані включали біохімічний аналіз крові, мікробіом кишківника, генетику тощо. Частота дефекації за власними оцінками учасників була розділена на чотири групи:
Учасники надавали зразки плазми крові та калу, а також заповнювали численні анкети щодо дієти, здоров’я та способу життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.