Світ змінив свою думку про жирну молочку: все з точністю до навпаки

Читать на русском

Насправді більш важливим, ніж рівень жирності, є те, який молочний продукт ви обираєте в першу чергу.

Читать на русском
Молочні продукти, молоко, сир, йогурт, масло, жир, дієта, їжа, харчування, корисні поради, здоров'я
ВООЗ стверджує: обирайте знежирений або нежирний варіант молочних продуктів, та експерти радять інше.

Насправді більш важливим, ніж рівень жирності, є те, який молочний продукт ви обираєте в першу чергу.

Погляньте на молочні продукти в будь-якому продуктовому магазині, і ви побачите їхні ряди - з різним рівнем жирності. Жирні, знежирені, цільні: то який же варіант найкорисніший для здоров'я. Десятиліттями вважалося, що краще менше, ніж більше, коли мова йде про молочні жири для здоров'я. Але нещодавні дослідження поставили це під сумнів, пише NYTimes.

Рекомендація вживати знежирені продукти з молока ґрунтується на тому, що в жирній молочці міститься багато насичених жирів. Тому нібито вибір знежирених версій може знизити ризик серцевих захворювань. Але ця рекомендація датується 1980 роком. І з тих пір більшість досліджень впливу молочного жиру на здоров'я не виявили жодних переваг знежирених версій над цільним молоком.

Так, вчені виявили зв'язок між споживанням молочних продуктів і зниженням ризиків певних захворювань, таких як високий кров'яний тиск, серцево-судинні захворювання і діабет 2 типу. Такі переваги часто були присутні незалежно від того, чи люди обирали знежирений або жирний йогурт, сир або молоко. І хоча повножирні молочні продукти є більш калорійними, дослідження показали, що ті, хто їх споживає, не мають більшої ймовірності набрати зайву вагу.

Наприклад, в одному дослідженні, опублікованому в 2018 році, вчені спостерігали за 136 тисяч дорослих з 21 країни протягом дев'яти років. Вони виявили, що ті, хто споживав дві і більше порцій молочних продуктів на день, мали на 22% меншу ймовірність хвороб серця і судин і на 17% меншу ймовірність смерті. Примітно, що ті, хто споживав більшу кількість жирного молока, не мали проблем із серцем.

В іншому аналізі, також від 2018 році, дослідники об'єднали результати 16 досліджень за участю понад 63 тисяч дорослих. Вони виявили, що в середньому за дев'ять років у тих, хто мав вищий рівень молочних жирів у крові, ймовірність розвитку діабету 2 типу була на 29% меншою.

Вживання жирних молочних продуктів знижувало кров'яний тиск, не збільшувало вагу і не підвищувало рівень "поганого холестерину", натомість знижувало ризик діабету 2 типу та ішемічної хвороби серця. А отже, молочні жири не є шкідливими для серця. Цей висновок свідчить, що молочні жири можуть бути навіть корисними!

Молочні жири - корисні

Споживання жирних молочних продуктів може бути корисним. Молочний жир природним чином упакований в унікальну структуру, яка називається мембраною глобули молочного жиру. Компоненти цієї структури можуть покращувати рівень холестерину в крові. Стає зрозуміло, що певні види молочки можуть бути кращими для вас, ніж інші.

Наприклад, йогурт і сир найбільше асоціюються з користю для здоров'я. Це може бути пов'язано з тим, що вони є ферментованими продуктами - з хорошими бактеріями для кишечника. Вони також містять вітамін К, пов'язаний зі здоров'ям серця. Тверді сири, такі як чеддер і пармезан, також призводять до більш поступового всмоктування жирів у кров, ніж м'які сири і вершкове масло. Це може допомогти довше відчувати себе ситими та не переїдати.

Замініть вершкове масло рослинними оліями.
Замініть вершкове масло рослинними оліями.

Поради щодо молочного відділу

Найкраще прагнути до трьох порцій молочки на день як частини збалансованої дієти, - саме це рекомендовано чинними дієтичними рекомендаціями. Однак, виходячи з останніх даних про вміст молочних жирів, одна або дві з цих порцій можуть бути незбираним жирним молоком, йогуртом або сиром, причому бажано їхніми несолодкими версіями. Їхня більша кількість може призвести до надмірної кількості калорій.

Що стосується жирності, обирайте те, що вам подобається, кажуть медики. Краще їсти звичайний йогурт з високим вмістом жиру, бо коли ви видаляєте натуральні жири, то втрачаєте деякі вітаміни, такі як вітаміни А і D, а також смакові якості й хорошу текстуру.

А от замість вершкового масла медики закликають людей частіше використовувати рослинні олії, такі як оливкова, ріпакова або соєва, або ж маргарини, виготовлений з тих же олій. Вершкове масло та вершки дійсно підвищують рівень холестерину в крові більше, ніж інші джерела молочних жирів. Тож обмежте їхнє споживання, якщо у вас високий рівень холестерину.

І хоча немає вагомих доказів того, що знежирені молочні продукти є більш здоровим вибором для всіх, люди по-різному реагують на різні продукти. Якщо у вас високий рівень холестерину в крові, варто обговорити вибір молочних продуктів з лікарем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.