Стану хікікоморі можна досягти за допомогою відеоігор: але є й інший бік

Відеоігри можуть позитивно впливати на рівень стресу та творчі здібності

Відеоігри, психологія, розум, дослідження, вчені
Забагато грати - не варто, й краще не робити цього щодня

Відеоігри та інші форми використання онлайн-медіа є повсякденною частиною життя. Японські вчені вирішили дослідити, як саме воно впливає на людей. Дослідження майже 100 тисяч японців у віці від 10 до 69 років показало, що гра у відеоігри та володіння консоллю можуть бути корисними для психічного здоров'я, пише ScienceAlert.

Відеоігри можуть позитивно впливати на рівень стресу та творчі здібності. Але молодь, яка грає занадто багато, може бути агресивнішою за однолітків. Всесвітня організація охорони здоров’я зараховує ігровий розлад до розладу психічного здоров’я, а в Японії описали важкий стан соціальної відстороненості - хікікоморі.

Ігрова лотерея під час пандемії 

Дослідження проводилося в період з 2020 по 2022 рік – під час пандемії COVID-19. Дослідники опитали 97,6 тисяч людей у ​​Японії про те, як вони грають в ігри. Опитування збіглося з дефіцитом ланцюга поставок. Це спонукало роздрібних торговців використовувати систему лотерей для покупки двох консолей - Nintendo Switch і PlayStation 5. Переможці лотереї виявили дистрес та більшу задоволеність життям. Тобто ті, хто отримав можливість грати та доступ до ігор у себе вдома, почувалися щасливішими.

Проте, ті, хто грав понад три години на день, почувалися гірше. Оцінки продовжували падати з додатковим часом. При цьому дослідження зосередилося на загальних ігрових звичках без розрізнення типів ігор. Крім того, учасники вибирали, чи брати участь у лотереї.

Плюси та мінуси ігор

З інших опитувань ми знаємо, що відеоігри можуть бути корисними для зняття стресу та сприяння спілкуванню, хоч би й онлайн. Ми також знаємо, що деякі ігри можуть покращити певні розумові навички, такі як візуально-просторова навігація та вирішення проблем.

Ігри та технології також можуть спеціально націлюватися на проблеми психічного здоров’я, такі як соціальна тривожність або фобії, усувати симптоми синдрому дефіциту уваги та гіперактивності та підвищувати мотивацію й продуктивність. 

Водночас ігри можуть скорочувати соціалізацію, фізичну активність, успішність в навчанні, зацікавленість оточуючим світом, викликати безсоння, погіршувати апетит тощо. 

Не грайте понад три години за раз!
Не грайте понад три години за раз!

Поради для позитивної гри

Важливо підтримувати збалансований підхід до ігор. Ось кілька порад, які допоможуть керувати ігровими звичками та сприяти загальному самопочуттю:

Встановіть часові обмеження

  • Заохочуйте помірковані ігри, встановлюючи чіткі часові обмеження, щоб вони не заважали сну, спорту чи іншим важливим повсякденним заняттям. Австралійський інститут сімейних досліджень рекомендує створити медіа-план, який передбачає обмеження часу використання екрана та збалансування ігор й перегляд соцмереж.

Вибирайте ігри з розумом

  • Вибирайте ігри, які відповідають віку, і враховуйте їхній зміст. Деякі ігри можуть сприяти розвитку навичок вирішення проблем і креативності, але важливо знати, що є й ті, котрі сприяють агресії чи надмірній конкуренції.

Слідкуйте за звичками харчування та сну

  • Зверніть увагу на режим харчування та не пропускайте прийоми їжі на користь гри. Заохочуйте регулярний режим сну та уникайте ігор перед сном, щоб запобігти його порушенням.

Хоча потенційні переваги надихають, важливо прийняти збалансований підхід до ігор і проводити подальші дослідження, щоб повністю зрозуміти їхній довгостроковий вплив на психічне здоров’я, підсумовують психологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube