Невротик чи душа компанії: про ваш характер розповість вибір кота або собаки

Вибір домашньої тварини може передбачити, який у вас характер. Протестуйте себе

Тварини, котики, собаки
Направді ж, коти та собаки чудово ладнають, а ось різні характери часто - в їхніх власників

Уявний розрив між пухнастими друзями людей - котами та собаками - краще віднести до їхніх власників. Нещодавнє опитування 329 осіб виявило явні відмінності між характерами власників котів і собак. Ті проявляються, коли люди стикаються зі стресовими або ізолюючими обставинамипише ScienceAlert.

Існує поширена думка, що вибір домашньої тварини багато розкриває про характер людини. Ці уявлення не завжди справедливі, але наука, схоже, підтверджує думку про те, що "люди-коти" та "люди-собаки" мають відносно стійкі відмінності. Психологи дослідили, наскільки володіння домашніми тваринами може передбачити такі характерні особистісні риси, як:

  • екстраверсію,
  • приємність,
  • відкритість,
  • сумлінність,
  • невротизм,
  • особисту стійкість власників домашніх тварин.

Виявилось, що володіння собакою асоціюється зі зменшенням самотності у людей, які живуть наодинці. Це стало очевидним в періоди тривалої ізоляції, наприклад, під час карантину через COVID-19. Висновки свідчать про те, що власники собак більш схильні виявляти стійкість у стресових ситуаціях, тоді як власники кішок, як правило, більш невротичні.

"Вища стійкість власників собак може бути причиною того, що вони виявилися менш самотніми, ніж ті, хто не є власниками собак, під час карантину", - припустили вчені.

Чому існує різниця між характерами власників котів і собак, зрозуміло не зовсім. Чи є щось у володінні собакою, що якимось чином формує стійкість? Чи кішки настільки невротичні, що це поширюється й на їхніх господарів, чи все навпаки? Виявляється, наявність кішки чи собаки навряд, чи різко змінить риси особистості. Швидше, більшість людей просто вибирають домашнього улюбленця, який підходить до характеру, який вони вже мають. Простіше кажучи, люди, які від природи схильні до витривалості, можуть більше любити собак. Не собаки роблять людей більш витривалими. 

Ще одне дослідження показало, що передбачувана емоційна ціна стосунків з котами була нижчою, що робить їх легшими домашніми тваринами. А дорогі серцю стосунки з собаками призвели до більшої емоційної близькості. Тож, можливо, якщо ви трохи напружені або схильні відчувати стрес і дуже самосвідомі, такий незалежний і відносно самодостатній вихованець, як кіт, може бути для вас.

З іншого боку, якщо вам подобається справлятися з труднощами, брати на себе обов’язки та емоційно вкладатися в інших, тоді ви можете бути схильні приділяти увагу та турботу, необхідні для виховання собаки. З усім тим, існує багато факторів, які впливають на вибір домашнього улюбленця, які не обов’язково відображають особистість власника. Нове дослідження також показало, що звички, життєві ситуації та прихильність до того чи іншого виду домашніх тварин також впливають на рішення людей. Також можливо, що наші вподобання до домашніх тварин закладені в генах.

"Цікаво, що є докази, які підтверджують ідею, що гени керують володінням певним видом. Можливо, вплив на це пов’язаний із генетично отриманими рисами особистості, тому і риси особистості, і схильність володіти певною твариною успадковуються", – вважають науковці.

Також слід розуміти, що догляд за твариною не обов’язково змінить вашу особистість або допоможе вашому психічному здоров’ю. Можливо, ви захочете стати більш витривалими або менш невротичними, але найкращий вихованець – це той, який найкраще підходить саме вам.

Найкраща тварина - ваша тварина!
Найкраща тварина - ваша тварина, а з котами теж можливий емоційний зв'язок!

Незалежно від того, які фактори можуть на це вплинуть, та володіння домашніми тваринами завжди слід ретельно обдумувати. Рішення придбати домашнього улюбленця в будь-який час має бути добре обдуманим, із зобов’язанням піклуватися про тварину протягом усього її життя та з благополуччям тварини на першому місці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube