Нескладні та недорогі варіанти великодньої випічки - у порадах від професійного кондитера
Судячи з пожвавлення у відділах великодньої атрибутики супермаркетів, підготовка до одного з головних свят у році йде на повний хід. В умовах війни і зростаючих цін ми готові економити на будь-якій складовій пасхальної корзини, але тільки не на продуктах для випічки домашніх пасок. І тому, що печуться вони раз на рік, і тому що це не просто символ свята, а традиція, що передається з покоління в покоління. І тому, що спеченими вдома пасками ми пригощаємо друзів і знайомих, передаємо на фронт для наших військових, ділимося з тими, у кого тепер немає можливості пекти у своїй духовці та на своїй кухні.
До того ж, з пасками, як і з борщем - немає межі досконалості, немає двох абсолютно однакових рецептів, і завжди є можливість спробувати щось нове. А, може, і дебютувати, наважившись нарешті спекти свою власну, ні на що не схожу паску.
Нескладними, але популярними рецептами, які незмінно мають успіх у покупців, з Інформатором поділилася кондитер Галина Попік.
Ми зупинилися на трьох форматах паски - сирної, легкої та простої. Сирну вибрали за корисність - велику кількість білка, кальцію, калію, вітаміну D, при цьому низький вміст вуглеводів. Така паска підійде тим, хто стежить за вагою, діабетикам – у разі використання цукрозамінників, дітям, які люблять сир.
"Легка" паска відмінно перетравлюється, що важливо для тих, хто не їсть солодкої випічки через шлункові проблеми. У ній немає ні вершкового масла, ні сметани, мало дріжджів та цукру. При цьому тісто виходить повітряним та невагомим.
Проста або класична паска - база для новачків. З цим рецептом можна не боятися "не того" результату, а призвичаївшись до нього, легко вдосконалюватись. І, незважаючи на простоту, паски виходять дуже смачними.
Популярна не тільки через відсутність борошна, але й через легкість у приготуванні. Від жирності сиру залежатиме жирність паски, кондитер рекомендує класти 50 на 50 жирного та нежирного.
Є максимально простий варіант, коли сир просто змішується з цукром, ягодами, цукатами та горіхами та “утрамбовується” у форму. Нічого не потрібно пекти і дуже швидко можна їсти. А є варіант складніший, але й тут просто потрібно стежити за процесом у духовці, хоч і впродовж п'яти годин.
Інгредієнти для великої порції:
Сир добре віджимається і протирається через сито, додається ваніль, родзинки, ягоди, горіхи. Перемішується і відправляється в розігріту духовку за температури 160-170 градусів на водяну баню, тобто під формою з тістом має бути ємність із водою. Протягом п'яти годин потрібно стежити, щоб не випарувалася вода. Готова паска має бути золотисто-коричневою, рідину, що виділилася з неї, після охолодження потрібно злити.
Для тих, хто погано перетравлює жирне тісто або рахує калорії - простий та майже дієтичний варіант.
Інгредієнти:
У теплому кефірі розвести дріжджі, додати всі продукти, поставити тісто підходити. Коли підійшло, обім'яти, викласти у форми та залишити для вистоювання. Щойно знову підвелося, поставити у духовку.
Тільки попереджаємо: пропорції розраховані на більшу порцію, на виході виходить близько 25 штук. Вимірювати продукти зручно банкою 0,5 літра.
Інгредієнти:
Спершу збиваються яйця з цукром, потім додаються інші продукти, останнє – борошно. Тісто не потрібно, та й не вийде, вимішувати, просто перемішали – залишили підходити. Піднялося – обім'яли, почекали, коли знову підніметься, та перекладайте у форми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.