Шосте відчуття дійсно існує, але це не те, що ви думаєте

Читать на русском

Хоча ми не надаємо цьому особливого значення, це надзвичайно важливе відчуття

Читать на русском
Наука, вчені, інтуїція, дослідження, світ
Жінки приділяють більше уваги сигналам тіла, ніж чоловіки.

Хоча ми не надаємо цьому особливого значення, це надзвичайно важливе відчуття

Більшість людей знайомі з п'ятьма органами чуття - дотиком, зором, слухом, нюхом і смаком. Та не всі знають, що у нас є ще одне відчуття, яке називається інтероцепція. Це відчуття внутрішнього стану нашого тіла. Воно допомагає нам відчувати та інтерпретувати внутрішні сигнали, які регулюють життєво важливі функції організму, такі як голод, спрага, температура тіла та серцебиття, йдеться в публікації ScienceAlert.

Хоча ми не надаємо цьому особливого значення, це надзвичайно важливе відчуття, оскільки воно гарантує, що кожна система в організмі працює, що називається, окейно.

Вона попереджає нас про те, коли наше тіло може вийти з рівноваги - наприклад, змушує тягнутися до напою, коли ми відчуваємо спрагу, або наказує зняти джемпер, коли ми відчуваємо, що занадто жарко. Це відчуття важливе для психічної рівноваги. Воно сприяє багатьом психологічним процесам, включаючи емоційне благополуччя.

Психічне здоров'я

Дослідження показують, що покращення інтероцепції покращує психічне здоров'я. А її порушення спостерігається при багатьох психічних розладах, включаючи депресію, тривогу та розлади харчової поведінки. Це також може пояснити, чому багато психічних розладів мають схожі симптоми, такі як порушення сну або хронічну втому. 

Аналіз допоможе зрозуміти, чому тривога і депресія частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків, вважають дослідники. Ці знання також можуть стати в нагоді при лікуванні психічних захворювань. 

Жінки - не такі вже й "відьми"

Вчені дослідили, як чоловіки й жінки сприймають сигнали серця, легенів і шлунка під час виконання різних завдань. В одних дослідженнях учасники рахували удари серця, в інших - визначали, як скорочується шлунок та працює дихання. 

Результат дійсно відрізняється між чоловіками та жінками. Жінки були значно менш точними у виконанні завдань, орієнтованих на серце і легені. Також повідомлялося про інші відмінності: жінки приділяють більше уваги сигналам тіла, ніж чоловіки.

Але хоча ми знаємо, що ці відмінності існують, ми все ще не знаємо, що їх викликає. У дослідників є кілька теорій, серед яких - фізіологічні та гормональні відмінності. Це також може бути викликано тим, як чоловіки й жінки сприймають власні емоції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.