ТОПТЕМА:

Шлунок здатний на чудеса, але потрібно зробити одну штуку

Склад мікробів у кишечнику може брати участь у регуляції її сну, і навпаки

Сон, діти, здоров'я, лікарі, корисні поради, дослідження
Кишечник вашої дитини отримує пряму користь від того, що та рано лягає спати

Діти, які зазвичай лягають спати раніше 21:30, мають здоровіший кишечник, ніж ті, хто лягає спати пізніше. Вчені досі не можуть до кінця пояснити, чому це так. Але саме такі висновки поєднуються з дедалі більшою кількістю доказів, що наш режим сну тісно пов’язаний із кишечником, повідомляє ScienceAlert.

Недавні дослідження виявили, наприклад, що склад мікробів у кишечнику може брати участь у регуляції сну. Проте, якщо цей зв’язок існує, вірогідно, це вулиця з двостороннім рухом. Іншими словами, зміна режиму сну може змінити чисельність кишкових мікробів.

Щоб дослідити цей зв’язок китайські вчені дослідили кишкову флору та зразки крові 88 здорових дітей. Дітям було від 2 до 14 років. Згідно з щоденниками сну, які вели їхні батьки, протягом двох тижнів половина постійно лягала спати до 21:30, а інша половина лягала спати пізніше.

Так от діти, які лягали спати пізніше, отримували приблизно однакову кількість сну за ніч, можливо тому, що їм знадобився менший час, щоб заснути. Але зразки стільця обох груп показали відмінності в мікробному складі кишечника.

Зокрема, ті, хто лягав спати до 21:30, мали більшу присутність корисних кишкових мікробів і меншу присутність шкідливих кишкових мікробів. Бактероїди, наприклад, є домінуючими корисними бактеріями, які зустрічалися у більшій кількості в кишечнику тих, хто раніше лягав спати. 

Результати підтвердили ідею про те, що кишечник і мозок пов’язані через імунні та нервові шляхи, і що зміни в одній сфері можуть викликати зміни в іншій.

Ще одне дослідження показало, що люди з ранньою хворобою Паркінсона, які виявляють розлади поведінки під час сну, виявляють і зміни у своєму кишковому мікробіомі. Щобільше, неліковані шлунково-кишкові проблеми у дітей з аутизмом і синдромом дефіциту уваги та гіперактивністю іноді призводять до розладів сну та поведінки.

І сон, і кишечник є загадкою для вчених, але їхнє значення для здоров’я людини важко переоцінити. З’ясування того, як ці два фактори поєднуються, потребує ретельних майбутніх досліджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube