Ртутний термометр - ворог аптечки: відомі препарати, про які потрібно забути майже назавжди

Засоби лікування, які застосовували наші бабусі, не завжди залишаються актуальними

Аптечка, лікарка, медицина, корисні поради, здоров'я, нежить, кашель, ГРВІ
Часто в домашній аптечці зберігається купа зайвих чи застарілих засобів!

З часом медицина еволюціонує, а разом з нею - способи лікування та першої допомоги при нездужанні. Те, чим давали собі раду наші бабусі відходить, натомість з'являються нові ліки та методи боротьби з хворобами. Крім того, в більшості випадків лікуватись варто за призначенням лікаря після його відвідин. Педіатр Марина Шакотько дала поради, які препарати слід прибрати з аптечки, а натомість приділяти увагу відновленню водного балансу та вживанню сорбенту. 

Ртутний термометр 

Проблема в тому, що вони б'ються. Не використовуйте їх для вимірювання температури дітям, і краще відмовитись від їхнього використання самим. Натомість купіть недорогий цифровий термометр в пластиковому корпусі - ціна питання складає кількасот гривень. Він міряє температуру щвидше, не є крихким, не б'ється. Такі термоментри зазвичай мають гнучкий носик, тож ними куди зручніше й безпечніше міряти температуру як дітям, так і дорослим.

Якщо ви розбили ртутний термометр - не утилізуйте його залишки самі, а викличте службу, яке зробить це за вас. Для безпечної утилізації ртутних термометрів звертайтеся до місцевих служб з утилізації відходів або організацій, які спеціалізуються на обробці небезпечних відходів. Не викидайте їх в смітник та не збирайте пилососом.

Ртутні термометри - б'ються, це їхній головний недолік.
Ртутні термометри - б'ються, це їхній головний недолік.

Косметичні (ватні) палички

Місце зберігання косметичних паличок - ванна кімната, косметичка чи туалетний столик мами. Приберіть їх з аптечки. Педіатриня наполягає, що ватні палички стають причиною утворення сірчаних пробок у дітей через те, що батьки намагаються чистити малим вушка ватними паличками. Вона застерегла батьків від цього. За її словами, так сірку можна тільки запхати назад. Тож, використовуйте косметичні ватні палички - для нанесення мазей чи підрівнювання макіяжу, й цим обмежтеся. 

Місце ватних паличок - в косметичці.
Місце ватних паличок - в косметичці чи ванній шафці.

Анілінові барвники 

Анілінові барвники не мають тих терапевтичних властивостей, які їм приписували раніше, тож лікарка радить залишити їх в історичному минулому. До них належать - "зеленка", "синька" й фукорцин. В сучасній педіатрії їх використовувати не радять через те, що вони дуже змінюють стан шкіри та сушать її. Всім відома "марганцовка" не є таким барвником, але діє так само, купати в ній дитину точно не варто. Перманганат калію нині визнаний токсичною речовиною, придбати яку в аптеці можна тільки за рецептом із мокрою печаткою.

"Це дуже токсичний засіб, здатний спричинити опіки й отруєння" - наголосила педіатриня. 

І загалом краще використовувати більш сучасні й ефективні спиртові антисептики, переконана медикиня. 

Зеленка не має тієї ефективності, про яку йшлося.
Зеленка не має тієї ефективності, про яку йшлося, а ефірні олії можуть викликати сильну алергію.

Перекис водню 3%

Зі слів педіатрині, виявляється, перекис водню не має такого знезаражуючого ефекту, як прийнято було вважати раніше. Перекис водню 6% взагалі здатен призвести до опіків та ще більшої травматизації. Тож, не варто промивати ним рани, радить медикиня. 

Сучасна медицина схвалює використання перекису водню для позбавлення пацієнтів від сірчаних пробок. проте це робить лікар. 

Засоби на основі колоїдного срібла 

Колоїдне срібло має довсить високу токсичність, переконана медикиня. Воно не здатне потрапляти до аденоїдного мигдалика, втім надзвичайно негативно впливає на тканини організму, ділиться педіатриня останніми здобутками медичної науки. 

Сиропи від кашлю 

В більшості випадків кашель, особливо у дітей, лікується без призначення сиропів. А отже, тільки за умови такого призначення, ви зможете придбати саме той препарат, який вам випише лікар. З аптечки такі препарати краще прибрати, й тим більше не купуйте їх про запас. Без призначення лікаря вони здатні призвести до ускладнень.

"Не займайтеся самолікуванням, за потреби краще зверніться до лікаря!" - порадила медикиня. 

Притримуйтесь рекомендацій лікаря - в рамках доказових методів лікування.
Притримуйтесь рекомендацій лікаря, з урахуванням доказових методів лікування.

Імуномодулятори 

Ці препарати недешеві, за словами лікарки, не мають профілю безпеки та доведеної ефективності. Подібні препарати на травах та ефірних оліях здатні викликати алергічні реакції. 

"Респіраторні інфекції не лікуються противірусними препаратами, на жаль. Поки що немає препаратів, які б ефективно лікували нежить. Краще купіть на ці кошти дітям сезонних овочів чи фруктів. не тримайте в аптечці ці препарати", - переконує лікарка.

Антибіотики та протимікробні ліки

Антибіотик також варто купувати виключно за призначенням. Лікарка радить позбавити себе спокуси вживати антибіотики, якщо виникають складнощі із тим, аби потрапити дна прийом в лікарню. Тож, не тримайте ці ліки при собі. 

Вона додала, що підхід, мовляв, купити антибіотик в аптеці на всі випадки життя - не працює. Більше того, станом на сьогодні в українських аптеках їх відпускають виключно за рецептом від лікаря. 

"Антибіотик за потреби також виписує лікар. Немає універсальних, а є - широкого спектру дії. Який найкраще спрацює саме в данному випадку - знає медик, який для цього 6 років навчася у виші, проходив інтернатуру та має багаж досвіду за плечима", - пояснила педіатриня.  

А ви знали, що гірчичники - це засіб недоказової медицини.
А ви знали, що гірчичники - це засіб недоказової медицини, а інгаляції має призначити лікар.

Засоби для інгаляцій та інгалятор

Тримати відвари трав та відхаркувальні засоби для інгаляцій, що називається, про всяк випадок, теж не слід. Противірусних засобів для інгаляції - не існує, розповіла лікарка, попри те, що вони рекламуються саме так. 

Лікар може призначити гормональні чи бронхорозширювальні засоби пацієнтам з легеневою обструкцією. Купувати заздалегідь інгалятор - також немає сенсу, адже деяким пацієнтам, як дітям, так і дорослим, може бути достатньо спейсера. 

Банки, гірчичники, перцові пластирі, ефірні олії

Будь-які засоби нетрадиційної медицини - є недоказовими та небезпечними, сообливо такі, де використовується гаряча пара (парові інгаляції), підсумувала лікарка. Ефірні олії здатні викликати сильну алергію та стеноз (різке звуження) гортані, будьте обережні та не натирайтесь ними з голови до п'ят!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube