Розрив шаблонів: перевірений засіб від похмілля виявився марним

Міжнародна група вчених проаналізувала взаємозв’язок між зневодненням і споживанням алкоголю

Вода, похмілля, алкоголь, корисні поради, здоров'я
Сильне похмілля не вилікувати водою, скільки б ви не пили

З усіх порад щодо запобігання похмілля – пити воду, щоб запобігти зневодненню, здається найрозумнішим. Однак, нове дослідження не знайшло жодних доказів на підтримку тверджень про те, що вживання великої кількості води після ночі випивки полегшує біль наступного дня, пише ScienceAlert.

Як працює алкоголь 

Алкоголь має сечогінну дію на наш організм, збільшуючи вироблення сечі. Це підвищує ризик зневоднення, що стоїть за болями в голові та тілі, нудотою і загальним нездужанням. Багато людей повідомляють про відчуття спраги та сухості в роті вранці після випивки напередодні ввечері. Природно, доповнення втраченої рідини має запобігти цим симптомам.

Що показав аналіз 

Міжнародна група вчених проаналізувала дані, зібрані з 13 попередніх досліджень, шукаючи натяки на взаємозв’язок між зневодненням і споживанням алкоголю або між питною водою та інтенсивністю похмілля. Доказів прямого зв’язку між зневодненням і похміллям не виявилось! Одне не викликає іншого, а це означає, що заміна втраченої рідини не матиме особливого впливу на найгірші симптоми після отруєння організму випивкою.

"Цей огляд робить висновок, що похмілля та зневоднення є двома супутніми, але незалежними наслідками вживання алкоголю", – пишуть дослідники у своїй статті.

Інші експерименти 

В одному з досліджень взяли участь 826 студентів, які пили воду, щоб пом'якшити похмілля. Та ефективність вживання води була дуже незначною з точки зору полегшення поганого самопочуття. 

В іншому дослідженні 29 учасників у віці від 18 до 30 років повідомили про тяжкість похмілля та рівень спраги на наступний день після випивки. Було доведено, що відчуття зневоднення триває не так довго, як інші симптоми похмілля, а пиття води не надто допомагає усунути інші важкі й болючі симптоми. Кількість спожитої води теж не пов’язана зі змінами тяжкості похмілля та спраги.

Вода не рятує від похмілля

Тож, схоже, що випивання кількох склянок води не врятує вас від похмілля. Хоча питна вода може протидіяти деяким наслідкам зневоднення, вона не вгамує інші симптоми похмілля, наприклад, "стукаючий" головний біль. Отже, скільки б ви не пили води на ранок, значення має кількість алкоголю, яку ви прийняли напередодні. Будьте помірними в цьому, і вам не доведеться страждати від похмілля. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube