Пиякам не допоможуть зав'язати: фатальні помилки любителів безалкогольних спиртних напоїв

Безалкогольні вино, пиво та лікери: який вплив цих напоїв на ваше здоров'я

Алкоголь, безалкогольне пиво, вино, лікер, лікарі
На ринку існує безліч безалкогольних напоїв, та чи можна їх алкозалежним людям

Влітку багато хто прагне охолодитись пивом чи вином із льодом. Втім пити алкоголь у спеку - не тільки не надто приємно, а й загалом небезпечно. Саме тут на авансцену виходять безалкогольні вищезгадані напої. Тож Інформатор вирішив розібратись, чим ще, крім вмісту алкоголю, вони відрізняються та наскільки безпечні.

Колись безалкогольні напої були предметом жартів. Зараз це сектор алкогольного ринку, який стрімко розвивається в усьому світі. В США одним з найбільш продаваних є саме безалкогольне пиво, йдеться в матеріалі NYTimes. Мовляв, якщо раніше чоловіки пили його раз на тиждень перед вихідними, то сьогодні вони п'ють його щовечора за вечерею.

Нещодавнє дослідження показало, що увага до здоров’я, цікавість і бажання уникнути негативного впливу алкоголю, зокрема похмілля, стали одними з головних причин споживання безалкогольних напоїв. Тим більше, що на ринку існує безліч безалкогольних варіантів.

Що таке безалкогольний напій

Щоб вважатися безалкогольним, напій має містити менше ніж 0,5 відсотка алкоголю на об’єм. Традиційно бренди використовують такі методи, як фільтрація або дистиляція, щоб видалити алкоголь зі своїх продуктів. Нові технології змінюють процес бродіння, тому цукор у напої не перетворюється на алкоголь. Інші напої, які продаються як альтернативи алкоголю, не намагаються імітувати пиво, вино чи лікер і виготовляються із соку, чи рослин.

Основним шкідливим інгредієнтом алкогольних напоїв - тим, що пошкоджує печінку та сприяє розвитку раку - є, власне, алкоголь. Тому, як тільки його буде майже повністю видалено, ризики для здоров’я, пов’язані з випивкою, практично зникають. Отже, з погляду здоров’я дуже невелика кількість алкоголю у вашому напої, ймовірно, не має великого значення. Бо навряд чи ви станете пити два десятки банок, щоб відчути сп'яніння від безалкогольного пива. 

З "нульовкою" - не зав'яжеш

Однак експерти попередили, що безалкогольні напої можуть спровокувати тих, хто намагається геть не вживати алкоголь і має залежність. Пиво та вино з позначкою "0", так званні "нульовки", тобто навіть геть без вмісту алкоголю, можуть активізувати гостріше бажання випити справжній алкогольний напій. Пояснення просте - вони дуже схожі на смак на звичайні алкогольні напої, попереджають наркологи. 

Безалкогольні напої також не рекомендовані вагітним. Про це йдеться на сайті Американського коледжу акушерів і гінекологів. Людям з іншими захворюваннями, на які алкоголь може негативно вплинути, наприклад, із захворюваннями печінки, експерти рекомендують запитати у лікаря, чи можна вживати безалкогольні напої. Те ж саме стосується людей, які приймають антидепресанти. 

Альтернативи алкоголю, виготовлені із соку чи рослинних продуктів, не викликають занепокоєння щодо вмісту алкоголю, але вони можуть містити інші проблемні інгредієнти, тому важливо уважно читати етикетки. Наприклад, деякі напої містять такі рослини, як ашваганда, які пов’язують із пошкодженням печінки та можуть бути шкідливими під час вагітності.

Зазвичай безалкогольні напої купують ті, хто вживав або досі вживає алкоголь.
Зазвичай безалкогольні напої купують ті, хто вживав або досі вживає алкоголь.

Скромні досягнення безалкоголки

Згідно з даними, понад 80% людей, які купують безалкогольні напої, купують і алкогольні. А станом на 2022 рік безалкогольна продукція становила менш як 1% від загального обсягу продажу алкоголю. Але якщо люди замінюють частину свого пива, вина чи лікеру безалкогольними, це може мати позитивний вплив на здоров’я. 

Інколи також люди п’ють безалкогольні пиво, вино та лікери на додаток до алкоголю, який теж вживають. Або це може бути заміна споживання содової води. Зрештою, чим менше ви вип'єте алкоголю, тим здоровішими будете! Навіть, якщо це один безалкогольний коктейль з кількох алкогольних на тиждень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube