США готуються до ядерної війни: Пентагон дав завдання Південній Кореї

ВПС США замовили у Південної Кореї п'ять літаків Судного дня

Літаки, винищувачі, зброя, США, Південна Корея, ядерна війна, апокаліпсис
Ці літаки призначені для американського президента та голови Міноборони США

США замовили п'ять нових літаків для свого нового флоту "літаків Судного дня". План створення наступника літака Nightwatch ВПС США - так званого "літака Судного дня", який виконує роль повітряного стратегічного пункту управління в разі ядерної війни - набирає обертів, повідомляє IFLScience.

П'ять нових літаків компанії Sierra Nevada Corporation, якій доручено розробити заміну E-4B, продала Сполученим Штатам Південна Корея. В квітні поточного року корпорація Sierra Nevada виграла контракт з Пентагоном вартістю $13 мільярдів на будівництво нового флоту ВПС США для SAOC - Центру повітряно-десантних операцій.

Останнім кроком, як повідомляє Reuters, стало придбання аерокосмічною компанією п'яти літаків Boeing 747-8 у Korean Air, найбільшої авіакомпанії Південної Кореї. Очікується, що літаки вартістю 918 мільярдів корейських вон - 674 мільйони доларів - доставлять до США до вересня 2025 року.

Менший літак дозаправляє E-4B Nightwatch під час польоту над Південною Каліфорнією.
Менший літак дозаправляє E-4B Nightwatch під час польоту над Каліфорнією.

Майбутній SAOC розробляється для заміни застарілого парку літаків Boeing E-4B Nightwatch - так званих "літаків кінця світу", що слугують літаючою військовою кімнатою для президента США, міністра оборони та інших ключових урядових і військових чиновників під час кризових ситуацій, зокрема, таких як ядерна війна.

Наразі ВПС США експлуатують чотири літаки E-4B, принаймні один з яких постійно перебуває в стані бойової готовності - 24 години на добу, 7 днів на тиждень - для надання прямої підтримки президенту, міністру оборони і Об'єднаному комітету начальників штабів.

Ці літаки час від часу фіксують у різних куточках світу за допомогою літаків-трекерів, часто з незрозумілих для цивільних причин.

Літак E-4B сідає на злітно-посадкову смугу на каліфорнійській військово-повітряній базі Тревіс 11 вересня 2017 року.
Літак E-4B сідає на злітно-посадкову смугу на каліфорнійській військово-повітряній базі Тревіс 11 вересня 2017 року.

Що за звір - літак Судного дня 

Невловимий E-4B - це мілітаризована версія Boeing 747-200, надвеликого літака, призначеного для міжнародних вантажних перевезень, який може вмістити до 111 членів екіпажу. Його головна палуба обладнана шістьма модифікованими зонами:

  • робочою зоною командування,
  • конференц-залом,
  • кімнатою для брифінгів,
  • робочою зоною оперативної групи,
  • зоною зв'язку,
  • зоною відпочинку.

"E-4B захищений від впливу електромагнітних імпульсів і має електричну систему, призначену для підтримки передової електроніки і широкого спектру комунікаційного обладнання", - пишуть ВПС США на своєму веб-сайті.

Удосконалена система супутникового зв'язку забезпечує глобальний зв'язок для вищого керівництва через повітряний оперативний центр. Серед інших удосконалень - захист від ядерного і теплового впливу, акустичний контроль, покращений засіб технічного контролю і модернізована система кондиціонування повітря для охолодження електричних компонентів.

Строки реалізації проєкту 

E-4B експлуатується з 1970-х років, коли Холодна війна була ще далека від завершення. Оскільки термін експлуатації цих літаків добігає кінця, ВПС США розробляють нові літаки для боротьби з новою хвилею геополітичних потрясінь, що постала перед світом.

Подробиць про розробку нового SAOC зі зрозумілих причин дуже мало, тому поки що незрозуміло, чим він відрізнятиметься від нинішніх літаків E-4B Nightwatch. Проте ВПС США зазначили, що в ньому буде набагато більше цифрових технологій, ніж у попередніх моделях.

Також незрозуміло, коли нова система підніметься в небо, хоча більшість джерел припускають, що вона буде готова не раніше 2030-х років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube