Якщо замовкла ця радіопередача, значить Росія завдає ядерного удару – аудіо

Можливо, загадкова радіостанція МДЖБ - вона ж Зуммер, вона ж УВБ-76 – частина російської системи ядерної безпеки

радіостанція ядерний вибух
Цифрові станції, що передають дивні повідомлення, мають десятки тисяч передплатників та слухачів

Можливо, шанувальників короткохвильового радіо стане ще більше внаслідок регулярних загроз Росії завдати ядерного удару то Британії, то Франції, то Польщі. Навряд чи, звичайно, багато людей сприймають всерйоз п'яні марення заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, але інтерес до таємничої станції "МДЖБ" - вона ж "Зуммер", вона ж "УВБ-76" - все одно підігрівається. Адже одне з найпопулярніших пояснень її походження в тому, що вона є частиною російської системи ядерної безпеки “Мертва рука”, повідомляє IFlScience.

 “Михайло. Дмитро. Женя. Борис. МДЖБ”.

Станції, що працювали на коротких хвилях, які дозволяють долати тисячі кілометрів, існували з часів Першої світової війни, але особливої ​​популярності набули за часів холодної війни. Зазвичай вони транслюють мелодію чи дзижчання, іноді зачитування цифр механічним голосом, трапляються пісні, цитати з мультиків, дивні фрази. Їх слухають радіоаматори за допомогою приймачів або ті, хто не хоче морочитися - з прямої трансляції на YouTube. 

Короткохвильові сигнали використовуються літаками та кораблями для передачі повідомлень через країни та континенти. І вважається, що це спосіб відправлення закодованих інструкцій, які держави надсилають своїм шпигунам у всьому світі.

Але радіоаматорів найбільше турбує і хвилює загадкова станція, що веде мовлення в діапазоні 4625 кГц. Налаштувавши цю частоту, будь-хто в будь-якій точці світу може слухати монотонне дзижчання, через яке радіостанцію прозвали Зуммером. Крім того, відома вона під назвами "МДЖБ" та "УВБ-76". 

Найвідданіші фанати вже 40 років "слухають" загадкову станцію.
Найвідданіші фанати вже 40 років "слухають" загадкову станцію.

Станція веде мовлення з 1982 року, довгий час вона транслювала лише дзижчання, яке зрідка переривав звук, схожий на гудок корабля в тумані. А потім раптом порадувала своїх слухачів закодованим повідомленням російською мовою. Наприклад, Я УВБ-76, Я УВБ-76. 180 08 БРОМАЛЬ 74 27 99 14. Борис, Роман, Ольга, Михайло, Анна, Лариса. 7 4 2 7 9 9 1 4”.

Після розпаду СРСР повідомлення не припинилися, навпаки, їхня активність навіть зросла. Понад те, слухачі стали чути шуми та приглушені розмови, нові дивні повідомлення. А наприкінці 2010 року станція почала іноді припиняти передачу, чого не було ніколи, в один із таких періодів навіть трапилася трансляція короткого уривка з “Лебединого озера”

Потім відбулася різка зміна розташування сигналу, і після “переїзду” під час трансляції звичайного дзижчання чоловічий голос повідомив новий позивний станції - “Михайло. Дмитро. Женя. Борис. МДЖБ”.

 

Вимкнення станції дорівнює ядерному удару?

За 40 років таємничого життя станції на частоті 4625 кГц ніхто, як то кажуть, не взяв на себе відповідальність за неї. Вважається, що вона має російське походження і, за однією з версій, є частиною російської системи ядерної безпеки "Мертва рука", у рідному варіанті - "Перекресток". 

Можливо, станція - варіант запасного кодованого зв'язку.
Можливо, станція - варіант запасного кодованого зв'язку.

Це комплекс автоматичного управління масованим ядерним ударом у відповідь, створений ще СРСР за часів холодної війни і так звана система відплати. У разі ядерного удару по Росії "Мертва рука" або "Перекресток" передає наказ усім уцілілим пусковим ядерним установкам, де б вони не були - на атомних підводних човнах, бомбардувальниках, в океані або під землею. Тобто за відсутності зв'язку після ядерного удару це резервна система кодованого зв'язку між спеціальним передавачем і військовими об'єктами з ядерною зброєю. І саме за її допомогою відбувається "відмашка" для удару у відповідь. 

Відповідно до існуючої теорії, що пов'язує МДЖБ або Зуммер з Мертвою рукою, поки станція “дзижчить” і хоч щось передає, отже, все гаразд. Але якщо вона вимкнеться, це означатиме, що її сигнал активував автоматичний ядерний удар, і тоді вже все погано. Щоправда, у цю гіпотезу ніяк не вкладається відключення станції у 2010 році, коли ніякого ядерного вибуху за ним не надійшло.

Тому є інша версія: цю частоту Росія притримує на випадок надзвичайної ситуації, і те дзижчання означає транслювання послання, що цей канал зайнятий. У випадку НП станція стає способом кодованого зв'язку для передачі інформації збройним силам усередині Росії та інструктування її шпигунської мережі, розкиданої по всьому світу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube